Fòrum

Quin % de la població de Catalunya creieu que tindrà una alcaldia governada pel 155, PP-PSOE-Cs. a partir de maig?

Quin % de població catalana serà governada pel tripartit del 155?
- De 0 a 15%
12 (36.36%)

- De 25 a 40%
8 (24.24%)

- De 15 a 25%
4 (12.12%)

- El 100% i Arriba España!
4 (12.12%)

- De 55% a 70%
3 (9.09%)

- De 40 a 55%
2 (6.06%)

- Més del 75%
0 (0.00%)

Vots emesos: 33
Pedrolo10.754 3 198👍 4.878
Poblacions amb més de 20.000 habitants el 2018. He triat aquesta seixantena llarga de poblacions, perquè en aquestes viles hi viuen 5,3 milions de persones dels 7,5 milions, és a dir quasi el 70% de la població total.

Font: Idescat. Padró municipal d'habitantsInstitut Cartogràfic de Catalunya.
Barcelona1.620.343101,415.987,61
Hospitalet de Llobregat, l'261.06812,421.053,92
Terrassa218.53570,23.114,83
Badalona217.74121,210.280,54
Sabadell211.73437,85.602,95
Lleida137.856212,3649,46
Tarragona132.29957,92.285,87
Mataró126.98822,55.636,48
Santa Coloma de Gramenet118.8217,016.974,49
Reus103.47752,81.959,110
Girona100.26639,12.563,011
Sant Cugat del Vallès90.66448,21.879,812
Cornellà de Llobregat87.1737,012.471,113
Sant Boi de Llobregat82.90421,53.861,414
Rubí76.42332,32.366,015
Manresa76.25041,71.830,716
Castelldefels66.37512,95.157,317
Vilanova i la Geltrú66.27434,01.949,818
Viladecans66.16820,43.243,519
Prat de Llobregat, el64.13231,42.041,820
Granollers60.98114,94.100,921
Cerdanyola del Vallès57.74030,61.889,422
Mollet del Vallès51.13310,84.747,723
Gavà46.70530,81.518,924
Figueres46.38119,32.403,225
Esplugues de Llobregat46.3554,610.077,226
Vic45.04030,61.472,927
Sant Feliu de Llobregat44.47411,83.762,628
Vilafranca del Penedès40.05519,62.038,429
Igualada39.5408,14.875,530
Blanes38.79017,72.196,531
Ripollet38.3474,38.856,132
Lloret de Mar37.35048,7766,833
Vendrell, el37.15336,81.009,634
Sant Adrià de Besòs36.6693,89.599,235
Montcada i Reixac35.59923,51.516,836
Olot34.48629,01.187,937
Sant Joan Despí34.0846,25.524,238
Tortosa33.510218,5153,439
Cambrils33.36235,2947,540
Barberà del Vallès32.8398,33.951,741
Sant Pere de Ribes30.65840,8751,442
Salt30.6226,64.611,843
Sitges28.96943,9660,644
Premià de Mar28.0712,113.303,845
Sant Vicenç dels Horts27.9019,13.059,346
Martorell27.85012,82.182,647
Sant Andreu de la Barca27.3325,54.969,548
Salou26.77515,11.769,749
Pineda de Mar26.65910,72.482,250
Santa Perpètua de Mogoda25.70515,81.623,851
Molins de Rei25.68715,91.611,552
Calafell25.44420,41.248,553
Valls24.15655,3437,054
Castellar del Vallès24.03644,9535,255
Olesa de Montserrat23.77916,61.429,956
Masnou, el23.3403,46.885,057
Palafrugell22.86026,9850,558
Vila-seca22.10721,61.021,659
Esparreguera22.04527,4804,660
Sant Feliu de Guíxols21.82416,21.344,761
Vilassar de Mar20.7644,05.191,062
Amposta20.606138,3149,063
Manlleu20.19417,21.172,064

Respostes

Configuració

Publicitat

Fòrums

  • 9.285.486 missatges
  • 220.691 temes
Fixa la barra dreta
Accedeix als fòrums Normes dels fòrums

Fils
més votats

Accedeix als fils més votats
Publicitat