Fòrum

Fil del futbol no professional 2018-19 (Segona B, Tercera, Regionals...)

Un_senyor_damunt_un_ruc2.471 2 739👍 1.984
Segona B

Jornada 29
Hèrcules1-0Olot
V. Mestalla - Eixea
Llevant B - Sabadell
Ebre - Barça B
Espanyol B - At. Balears
Vila-real B - Ontinyent
Terol - Conquense
Badalona - Alcoià
Cornellà - Peralada
Lleida - Castelló

PosicióEquipPuntsPJGEPGFGCDIF
1At. Balears54291595392514
2Hèrcules5030148827225
3Vila-real B50291487433013
4Cornellà482912125372314
5Lleida47291211638299
6Espanyol B432911108443212
7Olot4030913825232
8Ebre402991372324-1
9Barça B39291091035278
10Badalona3729910102527-2
11Llevant B37299101030291
12Eixea3429810112429-5
13Peralada3329712103132-1
14Terol3329712102433-9
15Sabadell332989122842-14
16Ontinyent3129710122334-11
17Alcoià3029612112134-13
18Conquense302979132438-14
19Castelló292941782427-3
20V. Mestalla2829610133541-6


Tercera (Catalunya) JORNADA 33

UE Sants12UE Sant andreu
AE Prat00UE Llagostera
UE Castelldefels12FC Reus B
CP San Cristobal23FC Terrassa
UE Figueres01CE Granollers
FC Martinenc11FE Grama
CE Europa21FC Ascó
FC Cerdanyola03CE L'Hospitalet
FC Vilafranca11FC Santfeliuenc
UA Horta10Pobla Mafumet

Descansa FC Santboià

 EquipPuntsJGEPGFGCDIFPunt/partit
1CE L'Hospitalet673121466020402,16
2UE Llagostera633219675528271,97
3AE Prat623118944215272,00
4UA Horta563116874025151,81
5UE Sant Andreu533115884826221,71
6Terrassa FC523214108393181,63
7EC Granollers513214984131101,59
8 CF Reus B4932131084531141,53
9FC Vilafranca493114710393181,58
10CE Europa463112109413471,48
11Cerdanyola FC423110129363511,35
12CP Sant Cristobal4231126134047-71,35
13CP Pobla Mafumet413211813383531,28
14Santfeliuenc FC413111812454321,32
15UE Castelldefels333287152840-121,03
16UE Sants333296172747-201,03
17UE Figueres3131710142639-131,00
18FE Grama2632511152446-220,81
19FC Ascó253267192352-290,78
20FC Santboià223164201750-330,71
21FC Martinenc1831212172264-420,58



Tercera (País Valencià)

Jornada 30
Elx B1-0Roda
Torre Llevant0-2Crevillent
Vila-real C2-3Paterna
Paiporta - Alzira
Oriola - Novelda
Silla - Acer
Eldenc - Sant Vicent
Rayo Ibense - Atzeneta
Olímpic - Vilamarxant
La Nucia - At. Saguntí

PosicióEquipPuntsPJGEPGFGCDIF
1Oriola63291964481929
2La Nucia582916103411526
3At. Saguntí54291595341618
4Crevillent51301497402911
5Olímpic482912125382216
6Sant Vicent46291271032302
7Roda44301111834304
8Atzeneta4429128934277
9Eldenc4229119937352
10Alzira3929109102837-9
11Vila-real C38301151440373
12Paterna3730107133238-6
13Vilamarxant3229711113437-3
14Novelda3229711113540-5
15Silla312987142337-14
16Elx B3130613112835-7
17Acer302979133440-6
18Rayo Ibense272969142539-14
19Torre Llevant2530510151838-20
20Paiporta182946192055-35

Tercera (Illes Balears)

Jornada 33
Platges Calvià0-0Poblense
Esporles2-2Sant Rafel
Son Cladera - Eivissa I. Pitiüses
Binissalem1-0Murense
Sóller - Formentera
Llosetense1-3Felanitx
Santa Catalina2-1Mercadal
Manacor1-0Constància
Descansa - Santanyí
Penya Esportiva - Alcúdia
Ferriolense0-0Mallorca B

PosicióEquipPuntsPJGEPGFGCDIFPts/partit
1Penya Esp.783125336918512,52
2Mallorca B693221657128432,16
3Poblense643119757426482,06
4Formentera633018934817312,10
5Alcúdia593117864937121,90
6Eivissa Pit.583017765422321,93
7Platges Calvià573216974122191,78
8Sta Catalina453213613444041,41
9Sant Rafel403111713403731,29
10Ferriolense3932912112742-151,22
11Felanitx383110813454321,23
12Llosetense3732107153457-231,16
13Constància3731107142933-41,19
14Binissalem353198142844-161,13
15Santanyí333189142540-151,06
16Sóller333189143152-211,06
17Manacor303286182948-190,94
18Son Cladera263068162762-350,87
19Esporles253167182956-270,81
20Mercadal2031311172447-230,65
21Murense143128211562-470,45

Regional Preferent (Mallorca)

Jornada 31
Inter Manacor1-0Son Verí
Campos2-1Llubí
La Unió1-0At. Rafal
Rotlet Molinar3-2Cala Millor
Alaró - Sant Jordi
Port de Sóller - Andratx
Xilvar0-1Petra
Son Sardina4-3Serverense
Sineu5-3Collerense
La Victòria3-1Gènova

PosicióEquipPuntsPJGEPGFGCDIF
1Andratx70302172702248
2Rotlet Molinar66312065582632
3Collerense58311777613130
4Campos533114116543123
5At. Rafal47311381053467
6Sineu4631121095052-2
7Alaró44301281043412
8Cala Millor43311013853485
9Llubí4231126134953-4
10Petra4131132164045-5
11Son Verí3931116144749-2
12La Unió3831108134751-4
13Gènova3831115155273-21
14Inter Manacor3831911113440-6
15Sant Jordi3730107134552-7
16Xilvar3431810134453-9
17La Victòria323188154962-13
18Serverense313187164760-13
19Port de Sóller283077162749-22
20Son Sardina243173214079-39

Regional Preferent (Menorca)

Jornada 13
Descansa - Sporting de Maó
Sami0-1Migjorn
Ferreries4-1Alaior
Penya Ciutadella0-3Maó
Sant Lluís3-1At. Ciutadella

PosicióEquipPuntsPJGEPGFGCDIFPts/partit
1Maó2911920406342,64
2Alaior2212714242131,83
3Sp. de Maó2011623208121,82
4Ferreries1812534221571,50
5Migjorn1712525191901,42
6P. Ciutadella15124351220-81,25
7Sami13113441316-31,18
8Sant Lluís12123361924-51,00
9At. Ciutadella0110011747-400,00

Regional Preferent (Eivissa-Formentera)

Jornada 13
Portmany - Descansa
PE Sant Jordi - Inter Eivissa
Formentera B - Lluitador
Ciutat d'Eivissa1-0Santa Gertrudis
Sant Josep - At. Jesús

PosicióEquipPuntsPJGEPGFGCDIFPts/partit
1Portmany31111010378292,82
2Ciutat d'Eivissa2911920253222,64
3Inter Eivissa2411803338252,18
4PE Sant Jordi1510433221391,50
5Sant Josep13114161035-251,18
6Formentera B9102351517-20,90
7At. Jesús8112271431-170,73
8Lluitador7112181632-160,64
9Santa Gertrudis4121110833-250,33

Copa Catalunya :


COPA CATALUNYA ABSOLUTA 2018-19

5ª ELIMINATORIA

Espanyol B 2- UE Sant andreu 2       (pp 4-5) 
Vilafranca FC 0 - Nàstic Tarragona 0  (pp 3-0)

Final : UE Sant andreu - Vilafranca FC (data i lloc per concretar)

Editors del fil:Garroferet, Campanesagain

Respostes

Configuració
  • Unitat_Catalana14.531 15 136👍 778
    Sant Andreu enfilat cap amunt.
  • Campanesagain747 1👍 292
    És curiós veure aquest any al grup V de tercera que cada vegada que sembla que hi ha una tendència, i que serà definitiva, es torça tot i agafa un altre tarannà. Ara aquest dies estem veient com L'Hospitalet, acaba de tirar per la finestra l'aventatge que duia envers El Prat i Llagostera, que s'han refet de les punxades que havien tingut i feien pensar que no tenien tan asssegurat el playoff. El Terrassa també ens va fer creure que optava a la primera plaça, i ara se li està complicant molt la possibilitat de quedar quart. Per avall, ara gairebé tots estan puntuant quan jornades enrera semblaven ja descendits. Santboià i Martinenc estan treient més punts dels que sembla que farien fins a final de temporada, i ara se si suma la FE Grama que ha guanyat al Europa. Aquests últims, fins no fa molt semblava que aquest any si estarien lluitant fins al final per optar a la quarta plaça, i ara mateix sembla que no tenen cap opció. El Vilafranca semblava que ja no tenia res a fer, i ara sembla l'únic que pot entrar en la disputa entre Sant Andreu, Terrassa i Horta, que no fa molt semblava que començava a desinflar-se. El Sant andreu que semblava desahuciat, té clares opcions de ser quart, però quan semblava que ja havia fet el més difícil, torna de la Pobla amb un empat. Com veieu, aquest any res és el que sembla. Són ja forces anys sense Jaume Creixell a les banquetes i la confusió s'ha apoderat del futbol català.   
  • Anònim1016.763 6 104👍 15.973
    Mareta de Déu quin fracàs de club que està fet el Terrassa, complirà 10 anys consecutius a Tercera la temporada que ve i cap liderat, i amb prou feines tres play-off de nou (de moment) amb terceres i quartes places. I amb els esforços per la plantilla d'enguany, sense fer ni tan sols Play-off amb els ingressos que comporta, segur que ho notarà la temporada que ve.

    Vaig veure per internet el Terrassa-Prat i mare meva, mentre que el Prat feia un futbol de Tercera, rocós, rigorós, ben plantat i esperant l'errada del rival en alguna sortida, el Terrassa tocant i tocant, i movent-la en camp contrari, i sortint amb la pilota jugada, resultat, malgrat que la segona part es va jugar en camp contrari i semblava que el Terrassa fos superior, el Prat amb dues sortides va crear molt més perill, amb una pilota al pal i una altra salvada miraculosament sobre la línia de gol.
    • Campanesagain747 1👍 292
      Ens ha sorprès a tots aquesta baixada de joc i resultats. Referent al sotrac que ha patit ara, el primer dels partits que va perdre al Narcís Sala, la primera part va ser molt bona. Va tenir forces ocasions i eren molt verticals. Es podia sortir d'allà amb la típica lectura "Aquí es pot perdre, no passa res, s'ha jugat bé". En canvi, amb el Martinenc, sense haver-ho vist, i tenint en compte la poca eficàcia cara a gol dels barcelonins, deuria ser un autèntic desastre.
  • Un_senyor_damunt_un_ruc2.471 2 739👍 1.984
    Jornada 29
    Barça B0-1Espanyol B
    Eixea0-1Llevant B
    Hèrcules0-0Lleida
    At. Balears1-0Vila-real B
    Conquense0-1Ebre
    Peralada0-0Terol
    Olot0-0Ontinyent
    Alcoià1-1V. Mestalla
    Sabadell1-1Cornellà
    Castelló2-1Badalona

    Una nova jornada plena d'empats a la zona alta beneficia enormement l'Atlètic Balears. Els illencs ara tornen a gaudir d'un coixí de 4 punts de liderat després de derrotar precisament al segon classificat, el Vila-real B, i un total de 7 punts sobre el 5è classificat (Lleida). L'Hèrcules-Lleida, era un altre partit entre rivals directes i cap dels dos volia l'empat, però al final 0-0 i cap a casa. L'altre beneficiat és l'Espanyol B, que podria muntar una càrrega d'última hora cap als playoffs ara que es troba a 4 punts.

    A la zona baixa, la mateixa història, festival d'empats on el Castelló ha tret rèdit de la seua victòria davant el Badalona i comprimeix més el grup cuer. El Conquense, que ha estat l'altre equip en no empatar, però en aquest cas perdent, cau al descens superat per l'Ontinyent.
  • Un_senyor_damunt_un_ruc2.471 2 739👍 1.984
    Jornada 32
    Poblense6-0Esporles
    Sant Rafel4-0Son Cladera
    Eivissa I. Pitiüses2-1Binissalem
    Murense0-1Sóller
    Llosetense0-3Formentera
    Felanitx2-3Santa Catalina
    Mercadal2-1Manacor
    Constància - Descansa
    Santanyí0-1Penya Esportiva
    Alcúdia2-1Ferriolense
    Mallorca B2-1Platges Calvià

    Jornada de notícies importants. Per la zona alta hi ha hagut calma i l'únic fet remarcable ha estat el resultat del Mallorca B-Platges de Clavià, que deixa als de Calvià a la cua del vagó davanter de la lliga. La resta d'equips han guanyat amb més o menys dificultats, destacant un gol al darrer minut que ha donat la victòria a l'Alcúdia.

    És a la zona baixa on es jugaven els partits clau. Anem un per un.
    Victòria del Mercadal! Els menorquins es resisteixen a descendir després de semblar mortíssims i volen aferrar-se a qualsevol opció remota que els hi pugui quedar. En el transcurs de 7 minuts, el Mercadal va marcar de penal al '75, va rebre l'empat per part dels manacorins i es va tornar a avançar de manera definitiva al '82. I en el procés de guanyar, feien un favor enorme als seus rivals més directes: Esporles i Son Cladera. El Manacor llavors quedava exposat.

    Sí, l'Esporles no podia aprofitar l'oportunitat perquè jugaven contra un equip molt superior com és el Poblense i així ho certifica el 6-0 que es van endur. Tanmateix, però, el Son Cladera sí que tenia opcions més realistes davant el Sant Rafel. Idò no, els eivissencs també han sobrepassat clarament els palmesans amb un 4-0. I el Manacor tornava a respirar.

    Ara bé, el Murense-Sóller també era determinant per la zona baixa. Una victòria del Murense mantindria fermat el Sóller a les darreres posicions una jonada més, però una victòria sollerica suposaria un alliberament i serien 7 punts sobre el descens. Com haureu vist, han guanyat els visitants.

    Ara que hi queden només 10 jornades, anirem seguint quins equips continuen amb opcions matemàtiques de playoff o de veure's involucrat en el descens:

    Lluita pels playoffs Lluita per la permanència
    PosicióEquipPunts PosicióEquipPunts
    1Penya Esp.78 8Sta Catalina42
    2Mallorca B68 9Sant Rafel39
    3Poblense63 10Ferriolense38
    4Formentera63 11Llosetense37
    5Alcúdia59 12Constància37
    6Eivissa Pit.58 13Felanitx35
    7Platges Calvià56 14Santanyí33
    8Sta Catalina42 15Sóller33
    9Sant Rafel39 16Binissalem32
    10Ferriolense38 17Manacor27
    11Llosetense37 18Son Cladera26
    12Constància37 19Esporles24
    13Felanitx35 20Mercadal20
        21Murense14
  • Campanesagain747 1👍 292
    Estem al mig de la setmana de 3 partits al grup V de tercera. Ahir es va disputar la jornada intersetmanal i està deixant un panorama per la part alta molt apretat. L'empat entre Prat i Llagostera fa que aquests últims vegin com poquet a poquet se li apropa L'Horta. La segona plaça dels d'Oriol alsina és relativa perquè és l'unic dels equips que figuren entre els cinc primers que no ha descansat. I quan compleixi amb la jornada de descans pot veure com es compromet la seva situació adalt quan fins ara s'havien mogut amb una comode diferència entre 10 i 12 punts respecte al cinquè. Ara el que haurà de consolidar la seva posició és l'Hospitalet que s'ha d'enfrontar a Sant Andreu i Horta consecutivament. També hi ha un EC Granollers-AE Prat que pot comprometre als potablaves en cas de no sumar cap punt. Vaja, resumint, que aquest duel per la quarta plaça entre Horta i Sant Andreu pot emportar-se per devant a equips que fins ara semblava que ho tenien ja fet, com el Terrassa. Equip que no es pot descartar però que ha decebut en aquest tram de campionat. La seva manca d'encert enfront als equips barcelonins i el tema dels transfers comprats al mercat negre del Senegal els ha passat factura. Això dels transfers m'ho estic inventant, però és igual perquè això no s'ho deu estar llegint ningú. Per la part baixa encara li ha sortit econòmica al Santboià la jornada de descans. Cap dels equips d'avall s'ha endut els 3 punts. L'Ascó està decrepitat absolutament i la FE Grama sembla haver millorat però li costa molt fer gols. el Figueres pel que m'arriba ha millorat bastant. els resultats no l'acompanyen, però és previsible que aviat torni a puntuar i surti de la situació de perill on s'ha posat. 

Publicitat

Fòrums

  • 9.253.557 missatges
  • 219.543 temes
Fixa la barra dreta
Accedeix als fòrums Normes dels fòrums
Publicitat