Fòrum

Fil del futbol no professional 2018-19 (Segona B, Tercera, Regionals...)

Un_senyor_damunt_un_ruc2.441 2 743👍 1.976
Segona B

Jornada 21
V. Mestalla1-1Terol
Hèrcules2-1Vila-real B
Alcoià0-0At. Balears
Llevant B0-0Cornellà
Eixea1-0Barça B
Olot2-1Peralada
Lleida2-3Espanyol B
Badalona0-1Ebre
Sabadell1-0Conquense
Castelló2-0Ontinyent

PosicióEquipPuntsPJGEPGFGCDIF
1Vila-real B41211326342113
2Lleida3721107433249
3Cornellà3621993271611
4At. Balears3621106530237
5Hèrcules3521105618144
6Barça B322188524177
7Olot302179521183
8Sabadell29218582427-3
9Espanyol B292178630255
10Eixea27217681920-1
11Ebre27216961820-2
12Peralada24215972224-2
13Alcoià24215971622-6
14Llevant B23215882223-1
15Badalona22215791823-5
16Ontinyent22215791625-9
17Castelló212131261719-2
18V. Mestalla21214982730-3
19Conquense20214891827-9
20Terol192147101531-16

Tercera (Catalunya) JORNADA 23


UE Castelldefels30Martinenc FC
CE L'Hospitalet11Terrassa FC
FC Ascó11FE Grama
UE Sant andreu20CP San Cristobal
CP Pobla Mafumet01EC Granollers
UA Horta10AE Prat
Cerdanyola FC20FC Santboià
CE Europa00UE Figueres
UE Sants11UE Llagostera
FC Vilafranca11Reus B

Descansa Santfeliuenc FC

 EquipPuntsJGEPGFGCDIFPunt/partit
1UE Llagostera462214443818202,09
2CE L'Hospitalet432113444111302,05
3AE Prat422212642714131,91
4Terrassa FC402211742917121,82
5FC Vilafranca38221156271891,73
6UA Horta38221084282081,73
7CE Europa3622875322391,64
8EC Granollers36221065282081,64
9 CF Reus B35229753121101,59
10Cerdanyola FC3322895282441,50
11UE Sant Andreu3122877292181,41
12UE Figueres28227782225-31,27
13CP Sant Cristobal282284102532-71,27
14Santfeliuenc FC2721768262601,29
15CP Pobla Mafumet26227511262511,18
16UE Castelldefels222257101726-91,00
17FC Ascó212247111630-140,95
18UE Sants192254131836-180,86
19FE Grama182239101529-140,82
20FC Santboià112232171039-290,50
21FC Martinenc102216151048-380,45


Tercera (País Valencià)

Jornada 21
Elx B2-1Vila-real C
Sant Vicent1-0Atzeneta
Acer0-1Vilamarxant
At. Saguntí1-0Paterna
Roda1-1Crevillent
Novelda1-2Alzira
Oriola1-0Olímpic
Silla1-0Rayo Ibense
La Nucia5-2Paiporta
Eldenc3-1Torre Llevant

PosicióEquipPuntsPJGEPGFGCDIF
1La Nucia42211263301416
2Oriola41211254311615
3At. Saguntí41211254271215
4Olímpic40211173331518
5Eldenc36211065302010
6Sant Vicent3421104725241
7Atzeneta3421104724186
8Crevillent312187625250
9Vila-real C2921921028226
10Silla29218581820-2
11Alzira29218581928-9
12Roda28217862225-3
13Vilamarxant26216872728-1
14Rayo Ibense24216692126-5
15Acer22215792227-5
16Elx B21214981723-6
17Novelda192147102432-8
18Torre Llevant172138101224-12
19Paterna152136121730-13
20Paiporta112125141235-23

Tercera (Illes Balears)

Jornada 24
Sóller3-1Llosetense
Binissalem1-2Santa Catalina
Son Cladera3-3Manacor
Esporles - Descansa
Poblense3-2Penya Esportiva
Sant Rafel3-0Ferriolense
Eivissa I. Pitiüses2-0Mallorca B
Murense0-0Alcúdia
Formentera3-0Santanyí
Felanitx3-1Constància
Mercadal0-1Platges Calvià

PosicióEquipPuntsPJGEPGFGCDIFPts/partit
1Penya Esp.562318235817412,43
2Formentera512315623915242,22
3Mallorca B502316255722352,17
4Alcúdia482314633925142,09
5Poblense442313555724331,91
6Eivissa Pit.432312744317261,87
7Platges Calvià422312653018121,83
8Sta Catalina34231049352961,48
9Constància312394102526-11,35
10Ferriolense30237972132-111,30
11Felanitx2823779333121,22
12Sant Rafel282384112627-11,22
13Llosetense282384112442-181,22
14Santanyí252367101930-111,09
15Binissalem252274112134-131,14
16Sóller232358102343-201,00
17Manacor222364132434-100,96
18Son Cladera212256112347-240,95
19Esporles142242161942-230,64
20Murense122226141047-370,55
21Mercadal72207151640-240,32

Regional Preferent (Mallorca)

Jornada 22
Cala Millor2-2Port de Sóller
Rotlet Molinar3-0Xilvar
La Unió6-1Son Sardina
Campos2-0Sineu
Son Verí4-2La Victòria
Llubí2-2Gènova
At. Rafal3-2Collerense
Alaró1-1Serverense
Sant Jordi4-0Petra
Andratx1-0Inter Manacor

PosicióEquipPuntsPJGEPGFGCDIF
1Rotlet Molinar50221552431429
2Andratx49221471451530
3Collerense40221174392019
4Campos3622994372017
5Llubí3522105739363
6At. Rafal342297634313
7Cala Millor322288638335
8Son Verí322295836297
9Sineu30227963537-2
10Alaró29228592832-4
11Serverense28227783839-1
12La Unió28227783436-2
13Sant Jordi262275103341-8
14Petra262282122834-6
15Inter Manacor24225982427-3
16Xilvar242266103441-7
17La Victòria222257103443-9
18Gènova202255123554-19
19Port de Sóller182246121735-18
20Son Sardina152243152256-34

Regional Preferent (Menorca)

Jornada 6
Migjorn - Descansa
Alaior2-1Sporting de Maó
Maó3-0Sami
At. Ciutadella1-2Ferreries
Sant Lluís1-1Penya Ciutadella

PosicióEquipPuntsPJGEPGFGCDIFPts/partit
1Maó135410213182,60
2Alaior126402131122,00
3P. Ciutadella116321910-11,83
4Sp. de Maó852219361,60
5Migjorn75212910-11,40
6Sant Lluís5512211651,00
7Sami5512269-31,00
8Ferreries56123711-40,83
9At. Ciutadella05005527-220,00

Regional Preferent (Eivissa-Formentera)

Jornada 4
Descansa - Portmany
Inter Eivissa3-0PE Sant Jordi
Lluitador3-8Formentera B
Santa Gertrudis0-6Ciutat d'Eivissa
At. Jesús0-1Sant Josep

PosicióEquipPuntsPJGEPGFGCDIFPts/partit
1Portmany93300131123,00
2Ciutat d'Eivissa93300110113,00
3Inter Eivissa9430110372,25
4Sant Josep64202413-91,50
5Formentera B331029631,00
6At. Jesús3410368-20,75
7Lluitador34103915-60,75
8PE Sant Jordi3310239-61,00
9Santa Gertrudis34103414-100,75

Copa Catalunya :


COPA CATALUNYA ABSOLUTA 2018-19

5ª ELIMINATORIA

Espanyol B 2- UE Sant andreu 2       (pp 4-5) 
Vilafranca FC 0 - Nàstic Tarragona 0  (pp 3-0)

Final : UE Sant andreu - Vilafranca FC (data i lloc per concretar)

Editors del fil:Garroferet, Campanesagain

Respostes

Configuració
  • Campanesagain706 1👍 266
    Sumant els punts obtinguts per cada equip al llarg del 2018 (segona volta any passat i primera volta d'enguany, i dividit pels partits que ha jugat), la classificació és aquesta :


    UE Llagostera2,1
    Espanyol b2,05
    L'Hospitalet *2,03
    AE Prat1,79
    Terrassa FC #1,72
    Sant Andreu *1,64
    CE Europa #1,56
    Pobla Mafumet1,54
    UA Horta1,51
    FC Vilafranca1,49
    Cerdanyola FC1,46
    EC Granollers1,46
    UE Figueres1,44
    Reus B1,38
    CP San Cristobal1,35
    Santfeliuenc1,31
    FC Ascó1,10
    Castelldefels0,95
    UE Sants *#0,9
    FE Grama0,85
    FC Santboià *0,85
    Palamós CF0,84
    CF Gavá #0,47
    Martinenc0,45
    Vilassar0,26

    * : Clubs entrenats alguna vegada per Jaume Creixell
    # : Clubs on Jaume Crexell ha jugat. 
  • Campanesagain706 1👍 266
    Com que aquest cap de setmana torna la competició de moment apujo el fil. Si de cas demà faig algun acudit sobre Jaume Creixell, i dissabte farem una mica la prèvia. Més o menys l'ordre estandaritzat i previsible per aquest tipus de fils. 
    • Un_senyor_damunt_un_ruc2.441 2 743👍 1.976
      Aquest diumenge a Tercera balear hi ha un partit capaç d'eclipsar en Jaume Creixell: un Poblense - Mallorca B. Si el Poblense no guanya podria quedar despenjat dels playoff.

      A partir d'aquí hi ha molts partits que enfronten equips de la zona alta amb la zona baixa. Son Cladera - Penya Esportiva i Formentera - Mercadal. La desesperació per salvar-se serà suficient per superar la qualitat dels equips més forts? Malauradament, jo diria que no.

      I també tindrem un Sóller - Manacor molt interessant entre dos equips que lluiten per evitar el descens.
      • Campanesagain706 1👍 266
        Escolta, una pregunta. Quants partits juga a l'any un equip inscrit a Preferent d'Eivissa ??
        • Un_senyor_damunt_un_ruc2.441 2 743👍 1.976
          A Menorca i Eivissa tradicionalment sempre hi ha hagut Lliga i Copa. La Copa s'ha jugat fins fa poc mentre la resta de categories jugaven la lliga regular ja que en haver-hi només una desena d'equips, poden fer dos tornejos en el temps que la resta de categories en fan 1.
          Aleshores, a Eivissa-Formentera la Copa va funcionar en 2 grups. 1 de 4 equips i 1 de 5 equips que jugaven entre sí a dues voltes. Això son 6 i 8 partitsper equip respectivament.
          El guanyador de cada grup s'enfronta en una final a partit únic que decideix el guanyador de la Copa.
          La Lliga és a dues voltes i en aquest cas hi ha 9 equips. Per tant, seran 16 partits per equip.

          Per tant, tenim entre 6 i 9 partits de Copa més les dues voltes de la Lliga. El total ronda els 22-25 partits.

          Després, el guanyador de la Lliga té dret a jugar la promoció d'ascens en unes eliminatòries amb 8 equips en total a doble partit dels quals 2 pugen de categoria. Aleshores, depenent de les eliminatòries que se superin, aquest equip podria jugar 2 o 4 partits.
          Això suposaria una fita màxima de 29 partits si l'equip que juga l'eliminatòria final d'ascens és un dels equips que a la Copa va ser al grup de 5 que va jugar 8 partits i també va jugar la final de Copa.

          A Menorca el funcionament de la copa és lleugerament diferent però la quantitat de partits ronda els 24-27 partits que poden ser 31 si se superen les eliminatòries d'ascens i es juguen totes les eliminatòries de Copa.
      • dEnnIs2.463 12 738👍 164
        A Eivissa fa poc vaig sentir que pel tema de la vivenda era complicat agafar jugadors o quelcom semblant, en que tenien problemes. I aquest any veiem com l'Ibiza ha comprat una plaça a Segona B i llavors hi han altres dos equips disputant la tercera divisió balear.
        Hi han grans diferències entre ells? Alguns juguen al mateix estadi? 

        És un dubte que tinc des de fa mesos ja que sempre m'ha interessat aquesta illa.
        • Campanesagain706 1👍 266
          Això va ser el problema del Formentera a Segona B. Que no els hi trobava allotjament als jugadors.    
          • dEnnIs2.463 12 738👍 164
            Aaah valee. I creus que a la llarga podria mantindre dos equips Eivissa a la segona B? 
            • Campanesagain706 1👍 266
              N'hi ha un que és un projecte personal d'Amadeo Salvo, qui fou president del València. És el que ara està a segona B. Està injectant força bitllets. Si són seus o no, no ho se. És un tema bastant avorrit aquest de les injeccions de diners en els clubs. No és romàntic. Els altres clubs d'allà....... jo no els conec massa, no se com es mouen de calers.     
        • Un_senyor_damunt_un_ruc2.441 2 743👍 1.976
          Això dels jugadors sí que va passar amb el Formentera, crec.

          Historicament, Eivissa sempre ha tingut un parell d'equips forts a Tercera que lluitaven per pujar a Segona B. Tenen bon nivell per ser una illa petita. Ara bé, la Regional Preferent té mostra les desigualtats de nivell dins la pròpia illa
  • Campanesagain706 1👍 266
    Elhadji deixa la UESA per anar a la segona divisió grega. En fi..... crec que serà més gran el buit que deixa (és un paio carismàtic, i els seus llançaments de banda-corner són un recurs refotudament típic però important) que el forat queomplenarà on vagi. Suposo que algú ha montat un vídeo amb la seva primera part al Wanda venent-lo com si fos Drogba. De totes maneres, molta sort, és un paio simpàtic. 
  • Un_senyor_damunt_un_ruc2.441 2 743👍 1.976
    L'Alaró ha aconseguit derrotar l'Andratx (2-1), l'únic equip que romania invicte. Els d'Andratx han fet una primera volta invictes però al partit número 20 han perdut per primera vegada.
  • Campanesagain706 1👍 266

    Un penal al darrer segon, que només ha vist l'àrbitre, condemna l'equip a la derrota. 1-2.

    Penal sobre Oumar. Clar i aquest sí que es xiula!



    Varona regateja el porter i, a porta buida, el fan caure a terra i la col·legiada ha deixat seguir incomprensiblement. És penal i vermella. De manual!

    L'Europa ha reclamat penal en una jugada on al davanter se li ha escapat el control. m.80



     M'encanten aquests comunity managers que són tan imparcials........

  • Campanesagain706 1👍 266
    Hauria de revisar la UESA alguns temes d'intensitat defensiva perquè no és normal que cada vegada que juga un partit a vida o mort, al minut 40 de la primera part li pitin penalti amb expulsió. (Castelló, Hospitalet i avui al Prat). Apart d'haber acabat amb 10 jugadors en infinitat de jornades. No tot és atribuïble als àrbitres. Avui guanyant 0 a 1 al Prat i mostrant superioritat en el joc...  pam..... minut 40 de la primera part i amb 10. El porter ha aturat el penal, això és cert, però a la segona part han acabat caient.  
  • Un_senyor_damunt_un_ruc2.441 2 743👍 1.976
    Jornada 22
    Llosetense1-0Santa Catalina
    Sóller2-1Manacor
    Binissalem - Descansa
    Son Cladera2-0Penya Esportiva
    Esporles1-2Ferriolense
    Poblense2-3Mallorca B
    Sant Rafel0-1Alcúdia
    Eivissa I. Pitiüses4-0Santanyí
    Murense1-0Constància
    Formentera2-1Mercadal
    Felanitx0-1Platges Calvià

    El Son Cladera va aconseguir el miracle ahir derrotant 2-0 la totpoderosa Penya Esportiva. La il·lusió i la magia de Nadal han aconseguit tombar el gegant pitiús. La Penya Esportiva ha malbaratat un penal a la primera part i just abans del primer gol del Son Cladera, han fallat un un contra un. No només això sinó que després el porter de la Penya ha estat expulsat i, amb un home menys, ha caigut el segon i definitiu gol. El liderat de la Penya no corre perill, però el Son Cladera necessitava els 3 punts.

    De retruc, un altre partit que s'ha jugat avui cobrava encara més importància. Amb el Son Cladera ara per davant, Manacor i Sóller jugaven un partit al tall del descens. El Manacor s'ha avançat ràpidament, però el Sóller ha pogut remuntar abans del descans. I d'allà el marcador no s'ha mogut. Això deixa el Manacor en descens i el Sóller surt del pou.

    Qui no va poder obrar el miracle va ser l'Esporles, que necessitava guanyar i, en vista dels resultats que s'han produit després, la victòria era encara més crucial. L'Esporles va donar el primer cop però el Ferriolense iguala per anar als vestidors amb l'1-1.
    I no va ser fins al minut 92, pocs minuts després d'una jugada polèmica que hauria pogut acabar en penal favorable a l'Esporles, que el Ferriolense va capgirar definitivament el gol de l'Esporles i, una jornada més, deixar sense premi l'esforç dels esporlerins.

    El Mercadal ha intentat presentar batalla contra el Formentera, però ràpidament han quedat per darrere en el marcador i, quan han aconseguit igualar, el Formentera ha respost als 10 minuts i ha deixat el Mercadal sense victòria una jornada més i ja són 20 partits sense guanyar.
    El Murense, en canvi, ha pogut superar el Constància amb un solitari gol a la segona part. El Murense està encara a 8 punts de la salvació.

    Als resultats de la Penya i el Formentera, cal afegir-hi una disputada victòria de l'Alcúdia a Sant Rafel. Però el partit clau de la jornada era el Poblense - Mallorca. El Poblense ha tingut molt bones ocasions però ha estat el Mallorca B que en el transcurs de 7 minuts s'ha posat 0-2. Amb aquest resultat, el Mallorca B s'ha replegat i ha resistit les ofensives del Poblense que ha aconseguit obrir una bretxa per fer l'1-2 al minut 71. Ha estat aquí on el porter del Mallorca B ha près el protagonisme i ha evitat l'empat fins que al 85 el Mallorca B ha tornat a distanciar-se. Això seria per poc temps ja que al minut 90 arribava el 2-3 i encara hi havia temps per un parell de jugades més que el porter visitant ha frustrat novament.
    Aquesta derrota allunya el Poblense dels playoffs de forma clara. Amb 7 punts de diferència, el Poblense haurà de necessitar errades dels 4 primers per aspirar a l'ascens.

    L'Eivissa ha protagonitzat la golejada de la jornada amb un 4-0 davant d'un Santanyí incapaç de suposar un repte.
  • Anònim1016.627 6 105👍 15.646
    S'apropa el Vilafranca, ara és fàcil dir-ho, però jo vaig veure que era l'outsider més perillós, les seves estadístiques de superioritat en camps complicats em van cridar l'atenció.
  • Un_senyor_damunt_un_ruc2.441 2 743👍 1.976
    Jornada 19
    Conquense0-0Alcoià
    Vila-real B1-0Badalona
    At. Balears2-0Hèrcules
    Ebre1-1Llevant B
    Espanyol B1-3V. Mestalla
    Peralada2-1Eixea
    Ontinyent0-0Lleida
    Barça B1-1Castelló
    Sabadell0-0Olot
    Terol0-2Cornellà

    El final de la primera volta ens va deixar un partit important entre l'Atlètic Balears i l'Hèrcules, que va acabar amb 2-0 i ha deixat l'Hèrcules fora dels playoffs ja que el Cornellà ha aconseguit recuperar el tren davanter. També hi va haver victòries com les del Peralada i el València Mestalla que van sacsejar la zona baixa i és que el perill no és tan lluny; l'Espanyol B, 9è classificat, només té 3 punts d'avantatge sobre el descens. Aquestes victòries posen en una situació preocupant a l'Ontinyent i treuen el Peralada del descens. Mentrestant, el Castelló, amenaçat pels 9 empats que l'Olot i el Peralada havien acumulat, va posar marge una vegada més i va signar l'11è empat de la temporada.

    A continuació, l'IEC (Institut d'Estudis Creixellians) ofereix una gràfica amb la diferència de punts després de la primera volta respecte la temporada anterior per als equips que repeteixen categoria:



    Com es pot veure, el Lleida, l'Atlètic Balears i l'Olot són els equips que més han guanyat respecte l'any passat mentre que l'Ontinyent pateix el que patia l'any passat l'At. Balears. La resta de casos són més moderats.
  • Campanesagain706 1👍 266
    Hagués estat curiós veure reaccionar Jaume Creixell a la banqueta si li hagués passat com avui al Sants i hagués rebut el gol de l'empat del rival al minut 98. Si nens, minut 98. El gol del Llagostera ha estat al 98. L'àrbitre havia afegit 5. És per emprenyar-se fort. 
  • Un_senyor_damunt_un_ruc2.441 2 743👍 1.976
    Jornada 23
    Platges Calvià3-0Llosetense
    Santa Catalina1-1Sóller
    Manacor1-0Binissalem
    Descansa - Son Cladera
    Penya Esportiva5-1Esporles
    Ferriolense2-2Poblense
    Mallorca B1-0Sant Rafel
    Alcúdia1-2Eivissa I. Pitiüses
    Santanyí2-0Murense
    Constància2-0Formentera
    Mercadal0-1Felanitx

    Jornada moguda a la zona capdavantera. El Poblense començava empatant a Son Ferriol. Un empat de bojos ja que anant 1-1 el Poblense s'ha avançat en el temps afegit i el Ferriolense encara ha tingut temps de respondre amb el 2-2. L'empat al final no ha estat un mal resultat considerant les derrotes del Formentera i l'Alcúdia. El Mallorca B n'és el gran beneficiat ja que se situa 2n a 6 punts de la Penya, que ha passat per damunt de l'Esporles (4-0 al minut 16!).
    Les victòries del Platges de Calvià i l'Eivissa Pitiüses, deixen un grup perseguidor dels playoffs molt més apretat i ara el Poblense també s'ha de preocupar dels equips que té per darrere.

    A la zona baixa, derrotes generalitzades amb l'única excepció del Manacor, que s'ha imposat al Binissalem i surt del descens per ficar-hi al Son Cladera, que descansava. El Sóller ha estat l'altra excepció ja que va empatar amb el Santa Catalina i es manté en zona segura. La derrota del Mercadal ha estat especialment dolorosa ja que el gol ha arribat al minut 90 en la jugada següent a un penal que el Mercadal no ha convertit.

    Les victòries del Felanitx i el Santanyí obren una bretxa de 4 punts sobre el Manacor i deixen un grup de tres equips (Manacor, Sóller i Son Cladera) intentant evitar la darrera plaça de descens.
  • Campanesagain706 1👍 266
    Fascinant jornada en la que només 2 dels 9 primers classificats s'endú la victòria. Això genera un major nivell de compactació. Cerdanyola, Sant andreu, i sobretot Horta i Granollers, s'apropen en punts les places devanteres. Per avall no hi ha manera que Martinenc i Santboià treguin quelcom positiu. Afegit a això, que Castelldefels estigui en el millor moment del campionat, i que Sants, FE Grama i Ascó puntuin, condemna ja a aquests dos equips a tenir gairebé com a única aspiració eludir la última plaça. Haurem de veure si Reus B finalitza la lliga per tenir clar quantes places hi haurà de descens, per tant hi ha moltes variables encara per avall.     
  • Un_senyor_damunt_un_ruc2.441 2 743👍 1.976
    Jornada 20
    Vila-real B3-1Lleida
    Cornellà3-0Olot
    Barça B2-0Alcoià
    At. Balears0-0Castelló
    Conquense0-3Eixea
    Espanyol B2-0Badalona
    Ebre2-1V. Mestalla
    Terol2-1Llevant B
    Ontinyent1-0Hèrcules
    Peralada2-0Sabadell

    Fets importants a segona B. El Vila-real B és més líder després de guanyar el partit que enfrontava primer contra segon. Mentrestant, l'Atlètic Balears no ha pogut resistir el poder definitiu de l'empat del Castelló (EMPAT NÚMERO 12) i l'Hèrcules ha caigut inesperadament contra l'Ontinyent. Això ha deixat l'Hèrcules a 3 punts de la promoció de cop i volta, empatat amb el Barça B, que també ha guanyat.
    És el Cornellà qui ara ocupa els playoffs després de guanyar per un marge còmode a l'Olot i precisament aquest partit deixa un forat de 5 punts entre l'Hèrcules i l'Olot. A la zona baixa, moltes victòries que capgiren les coses, Peralada, Ontinyent, Ebre i Eixea han guanyat i això deixa més exposats al perill el Badalona, l'Alcoià i el Llevant B. L'Ontinyent intercanvia la seva plaça per la del València Mestalla.
  • Campanesagain706 1👍 266
    Llagostera - Hospitalet. Interessant duel al grup V de tercera. Tan de bò empatin i això compacti la part alta per així arribar al tram final de temporada amb opcions per molts equips. 

    I aprofito per rendir homenatge a Enric Gallego, que segurament aquest cap de setmana disputarà el seu primer partit a primera divisió. Si segueix progressant a aquest ritme no m'extranyaria que amb 39 anys debuti a "champions" amb el Milan.  
  • Un_senyor_damunt_un_ruc2.441 2 743👍 1.976
    Jornada 24
    Sóller3-1Llosetense
    Binissalem1-2Santa Catalina
    Son Cladera3-3Manacor
    Esporles - Descansa
    Poblense3-2Penya Esportiva
    Sant Rafel3-0Ferriolense
    Eivissa I. Pitiüses2-0Mallorca B
    Murense0-0Alcúdia
    Formentera3-0Santanyí
    Felanitx3-1Constància
    Mercadal0-1Platges Calvià

    Jornada desastrosa per al top 4. Només el Formentera ha aconeguit guanyar i l'Alcúdia ha aconseguit un empat sense gols contra el penúltim. El Mallorca B ha caigut a casa de l'Eivissa Pitiüses, però el partit de la jornada era el Poblense - Penya Esportiva. El Poblense volia mantenir vives les opcions de playoff mentre que la Penya podia aprofitar la desfeta dels seus rivals. El Poblense es va avançar i va rebre una resposta immediata de la Penya, que amb un segon gol es va dirigir als vestidors per davant en el marcador. Però el resultat no reflectia el que havia passat al camp i, amb una segona part superior, el Poblense va encarregar-se de corregir aquesta desviació remuntant el partit.
    Aquests resultats deixen al grup perseguidor a 4 punts del playoff i amb una mica de sort, la lluita per la promoció s'obrirà a 7 equips. I és que el Platges de Calvià ha guanyat a Mercadal tal com es preveia.

    Aprofitam per passar a la zona baixa, el Mercadal ha perdut amb un guió semblant a la jornada anterior. Un penal fallat i a continuació reben un gol. La diferència és que avui ha passat al minut 6 i no al 90, però 84 minuts d'esforç ofensiu no han pogut esmenar el gol del Platges de Calvià. El Mercadal duu 22 partits sense guanyar. El Murense ha empatat sense gols en un partit contra un rival molt per davant en la classificació i el Son Cladera - Manacor també va acabar en un empat farcit de gols. El partit arribava 0-0 al descans i poc s'imaginaven ambdós equips que aquest partit acabaria amb 6 gols. 3 vegades es va avançar el Son Cladera i 3 vegades va empatar el Manacor.
    I finalment, el Sóller ha estat el que ha remenat la zona baixa amb la seva victòria 3-1 sobre el Llosetense. Victòria suficient per sortir del descens i enviar-hi el Son Cladera.
    I alerta, perquè el trio de Son Cladera, Sóller i Manacor han estat sumant punts últimament i equips com el Binissalem o el Santanyí comencen a notar el perill massa a prop.
  • Campanesagain706 1👍 266
    Crec que tan sorprenent és la victòria avui del Santboià, com la derrota del Sant Andreu. I més produint-se als últims minuts del partit en gairebé la única jugada d'atac quan estava amb un jugador menys. Molt meritori. Això permet al Santboià seguir somiant. L'altre cara de la moneda és pel Sant Andreu, que és una derrota que no entrava en cap càlcul i complica, ara si, moltíssim, arribar a posicions capdevanteres. El Terrasssa i el Prat no fallen i comencen a generar forat amb el cinquè, aprofitant la jornada de descans del Vilafranca. L'Ascó comença a respirar i la FE Grama confirma que és el fracàs més estrepitós del últims anys a tercera. Atenció amb aquest tema, ja que la UDA Gramenet podria assolir l'ascens a primera catalana si segueix al ritme que va, i trobar-se allà amb la FE Grama. 
  • Un_senyor_damunt_un_ruc2.441 2 743👍 1.976
    Per cert, el Lluitador ha tornat a fer el que millor sap: perdre. Avui ha rebut un 3-8.
  • Un_senyor_damunt_un_ruc2.441 2 743👍 1.976
    Jornada 21
    V. Mestalla1-1Terol
    Hèrcules2-1Vila-real B
    Alcoià0-0At. Balears
    Llevant B0-0Cornellà
    Eixea1-0Barça B
    Olot2-1Peralada
    Lleida2-3Espanyol B
    Badalona0-1Ebre
    Sabadell1-0Conquense
    Castelló2-0Ontinyent

    La jornada començava amb la derrota del Vila-real B. El líder quedava vulnerable a la resta d'equips i l'Hércules es podia reenganxar al tren davanter. I a partir d'allà, les oportunitats s'han anat desaprofitant. El Cornellà i l'Atlètic Balears quedaven empatant sense marcar, però aquest mal resultat el Barça B s'ha encarregat de fer-lo bo perdent contra l'Eixea i el Lleida perdent contra l'Espanyol.

    La zona baixa ha tingut diversos empats, entre ells el València Mestalla, que jugava contra el Terol, un rival directe. L'altre empat ha estat pel Llevant B, que suma per distanciar-se marginalment del descens. Però el resultat amb més trascendència ha estat el Castelló 2-0 Ontinyent que ha donat vida al Castelló i ha tret una oportunitat a l'Ontinyent per sortir del pou.

Publicitat

Novetats

Fòrums

  • 9.225.694 missatges
  • 218.608 temes
Fixa la barra dreta
Accedeix als fòrums Normes dels fòrums

Fils
més votats

Accedeix als fils més votats
Publicitat