Fòrum

Fil del futbol no professional 2018-19 (Segona B, Tercera, Regionals...)

Un_senyor_damunt_un_ruc2.472 2 739👍 1.984
Segona B

Jornada 29
Hèrcules1-0Olot
V. Mestalla3-1Eixea
Llevant B3-1Sabadell
Ebre0-1Barça B
Espanyol B0-2At. Balears
Vila-real B0-0Ontinyent
Terol0-0Conquense
Badalona2-1Alcoià
Cornellà0-0Peralada
Lleida0-1Castelló

PosicióEquipPuntsPJGEPGFGCDIF
1At. Balears57301695412516
2Vila-real B51301497433013
3Hèrcules5030148827225
4Cornellà493012135372314
5Lleida47301211738308
6Espanyol B433011109443410
7Barça B42301191036279
8Badalona40301010102728-1
9Olot4030913825232
10Ebre403091382325-2
11Llevant B403010101033303
12Peralada3430713103132-1
13Terol3430713102433-9
14Eixea3430810122532-7
15Sabadell333089132945-16
16Castelló323051782527-2
17Ontinyent3230711122334-11
18V. Mestalla3130710133842-4
19Conquense3130710132438-14
20Alcoià3030612122236-14


Tercera (Catalunya) JORNADA 33

UE Sants12UE Sant andreu
AE Prat00UE Llagostera
UE Castelldefels12FC Reus B
CP San Cristobal23FC Terrassa
UE Figueres01CE Granollers
FC Martinenc11FE Grama
CE Europa21FC Ascó
FC Cerdanyola03CE L'Hospitalet
FC Vilafranca11FC Santfeliuenc
UA Horta10Pobla Mafumet

Descansa FC Santboià

 EquipPuntsJGEPGFGCDIFPunt/partit
1CE L'Hospitalet673121466020402,16
2UE Llagostera633219675528271,97
3AE Prat623118944215272,00
4UA Horta563116874025151,81
5UE Sant Andreu533115884826221,71
6Terrassa FC523214108393181,63
7EC Granollers513214984131101,59
8 CF Reus B4932131084531141,53
9FC Vilafranca493114710393181,58
10CE Europa463112109413471,48
11Cerdanyola FC423110129363511,35
12CP Sant Cristobal4231126134047-71,35
13CP Pobla Mafumet413211813383531,28
14Santfeliuenc FC413111812454321,32
15UE Castelldefels333287152840-121,03
16UE Sants333296172747-201,03
17UE Figueres3131710142639-131,00
18FE Grama2632511152446-220,81
19FC Ascó253267192352-290,78
20FC Santboià223164201750-330,71
21FC Martinenc1831212172264-420,58



Tercera (País Valencià)

Jornada 30
Elx B1-0Roda
Torre Llevant0-2Crevillent
Vila-real C2-3Paterna
Paiporta1-3Alzira
Oriola1-0Novelda
Silla2-0Acer
Eldenc0-0Sant Vicent
Rayo Ibense2-2Atzeneta
Olímpic2-1Vilamarxant
La Nucia0-0At. Saguntí

PosicióEquipPuntsPJGEPGFGCDIF
1Oriola66302064491930
2La Nucia593016113411526
3At. Saguntí553015105341618
4Olímpic513013125402317
5Crevillent51301497402911
6Sant Vicent47301281032302
7Atzeneta4530129936297
8Roda44301111834304
9Eldenc43301110937352
10Alzira4230119103138-7
11Vila-real C38301151440373
12Paterna3730107133238-6
13Silla343097142537-12
14Vilamarxant3230711123539-4
15Novelda3230711123541-6
16Elx B3130613112835-7
17Acer303079143442-8
18Rayo Ibense2830610142741-14
19Torre Llevant2530510151838-20
20Paiporta183046202158-37

Tercera (Illes Balears)

Jornada 33
Platges Calvià0-0Poblense
Esporles2-2Sant Rafel
Son Cladera1-1Eivissa I. Pitiüses
Binissalem1-0Murense
Sóller1-0Formentera
Llosetense1-3Felanitx
Santa Catalina2-1Mercadal
Manacor1-0Constància
Descansa - Santanyí
Penya Esportiva3-1Alcúdia
Ferriolense0-0Mallorca B

PosicióEquipPuntsPJGEPGFGCDIFPts/partit
1Penya Esp.813226337219532,53
2Mallorca B693221657128432,16
3Poblense643119757426482,06
4Formentera633118944818302,03
5Eivissa Pit.593117865523321,90
6Alcúdia593217875040101,84
7Platges Calvià573216974122191,78
8Sta Catalina453213613444041,41
9Sant Rafel403111713403731,29
10Ferriolense3932912112742-151,22
11Felanitx383110813454321,23
12Llosetense3732107153457-231,16
13Constància3731107142933-41,19
14Sóller363299143252-201,13
15Binissalem353198142844-161,13
16Santanyí333189142540-151,06
17Manacor303286182948-190,94
18Son Cladera273169162863-350,87
19Esporles253167182956-270,81
20Mercadal2031311172447-230,65
21Murense143128211562-470,45

Regional Preferent (Mallorca)

Jornada 31
Inter Manacor1-0Son Verí
Campos2-1Llubí
La Unió1-0At. Rafal
Rotlet Molinar3-2Alaró
Cala Millor1-0Sant Jordi
Port de Sóller1-3Andratx
Xilvar0-1Petra
Son Sardina4-3Serverense
Sineu5-3Collerense
La Victòria3-1Gènova

PosicióEquipPuntsPJGEPGFGCDIF
1Andratx73312272732350
2Rotlet Molinar66312065582632
3Collerense58311777613130
4Campos533114116543123
5At. Rafal47311381053467
6Sineu4631121095052-2
7Cala Millor46311113752457
8Alaró44311281145441
9Llubí4231126134953-4
10Petra4131132164045-5
11Son Verí3931116144749-2
12La Unió3831108134751-4
13Gènova3831115155273-21
14Inter Manacor3831911113440-6
15Sant Jordi3731107144553-8
16Xilvar3431810134453-9
17La Victòria323188154962-13
18Serverense313187164760-13
19Port de Sóller283177172852-24
20Son Sardina243173214079-39

Regional Preferent (Menorca)

Jornada 13
Descansa - Sporting de Maó
Sami0-1Migjorn
Ferreries4-1Alaior
Penya Ciutadella0-3Maó
Sant Lluís3-1At. Ciutadella

PosicióEquipPuntsPJGEPGFGCDIFPts/partit
1Maó2911920406342,64
2Alaior2212714242131,83
3Sp. de Maó2011623208121,82
4Ferreries1812534221571,50
5Migjorn1712525191901,42
6P. Ciutadella15124351220-81,25
7Sami13113441316-31,18
8Sant Lluís12123361924-51,00
9At. Ciutadella0110011747-400,00

Regional Preferent (Eivissa-Formentera)

Jornada 13
Portmany - Descansa
PE Sant Jordi2-3Inter Eivissa
Formentera B2-1Lluitador
Ciutat d'Eivissa1-0Santa Gertrudis
Sant Josep1-2At. Jesús

PosicióEquipPuntsPJGEPGFGCDIFPts/partit
1Portmany31111010378292,82
2Ciutat d'Eivissa2911920253222,64
3Inter Eivissa27129033610262,25
4PE Sant Jordi1511434241681,36
5Sant Josep13124171137-261,08
6Formentera B12113351718-11,09
7At. Jesús11123271632-160,92
8Lluitador7122191734-170,58
9Santa Gertrudis4121110833-250,33

Copa Catalunya :


COPA CATALUNYA ABSOLUTA 2018-19

5ª ELIMINATORIA

Espanyol B 2- UE Sant andreu 2       (pp 4-5) 
Vilafranca FC 0 - Nàstic Tarragona 0  (pp 3-0)

Final : UE Sant andreu - Vilafranca FC (data i lloc per concretar)

Editors del fil:Garroferet, Campanesagain

Respostes

Configuració
  • Unitat_Catalana14.531 15 136👍 778
    Sant Andreu enfilat cap amunt.
  • Campanesagain748 1👍 292
    És curiós veure aquest any al grup V de tercera que cada vegada que sembla que hi ha una tendència, i que serà definitiva, es torça tot i agafa un altre tarannà. Ara aquest dies estem veient com L'Hospitalet, acaba de tirar per la finestra l'aventatge que duia envers El Prat i Llagostera, que s'han refet de les punxades que havien tingut i feien pensar que no tenien tan asssegurat el playoff. El Terrassa també ens va fer creure que optava a la primera plaça, i ara se li està complicant molt la possibilitat de quedar quart. Per avall, ara gairebé tots estan puntuant quan jornades enrera semblaven ja descendits. Santboià i Martinenc estan treient més punts dels que sembla que farien fins a final de temporada, i ara se si suma la FE Grama que ha guanyat al Europa. Aquests últims, fins no fa molt semblava que aquest any si estarien lluitant fins al final per optar a la quarta plaça, i ara mateix sembla que no tenen cap opció. El Vilafranca semblava que ja no tenia res a fer, i ara sembla l'únic que pot entrar en la disputa entre Sant Andreu, Terrassa i Horta, que no fa molt semblava que començava a desinflar-se. El Sant andreu que semblava desahuciat, té clares opcions de ser quart, però quan semblava que ja havia fet el més difícil, torna de la Pobla amb un empat. Com veieu, aquest any res és el que sembla. Són ja forces anys sense Jaume Creixell a les banquetes i la confusió s'ha apoderat del futbol català.   
  • Anònim1016.769 6 104👍 15.983
    Mareta de Déu quin fracàs de club que està fet el Terrassa, complirà 10 anys consecutius a Tercera la temporada que ve i cap liderat, i amb prou feines tres play-off de nou (de moment) amb terceres i quartes places. I amb els esforços per la plantilla d'enguany, sense fer ni tan sols Play-off amb els ingressos que comporta, segur que ho notarà la temporada que ve.

    Vaig veure per internet el Terrassa-Prat i mare meva, mentre que el Prat feia un futbol de Tercera, rocós, rigorós, ben plantat i esperant l'errada del rival en alguna sortida, el Terrassa tocant i tocant, i movent-la en camp contrari, i sortint amb la pilota jugada, resultat, malgrat que la segona part es va jugar en camp contrari i semblava que el Terrassa fos superior, el Prat amb dues sortides va crear molt més perill, amb una pilota al pal i una altra salvada miraculosament sobre la línia de gol.
    • Campanesagain748 1👍 292
      Ens ha sorprès a tots aquesta baixada de joc i resultats. Referent al sotrac que ha patit ara, el primer dels partits que va perdre al Narcís Sala, la primera part va ser molt bona. Va tenir forces ocasions i eren molt verticals. Es podia sortir d'allà amb la típica lectura "Aquí es pot perdre, no passa res, s'ha jugat bé". En canvi, amb el Martinenc, sense haver-ho vist, i tenint en compte la poca eficàcia cara a gol dels barcelonins, deuria ser un autèntic desastre.
  • Un_senyor_damunt_un_ruc2.472 2 739👍 1.984
    Jornada 29
    Barça B0-1Espanyol B
    Eixea0-1Llevant B
    Hèrcules0-0Lleida
    At. Balears1-0Vila-real B
    Conquense0-1Ebre
    Peralada0-0Terol
    Olot0-0Ontinyent
    Alcoià1-1V. Mestalla
    Sabadell1-1Cornellà
    Castelló2-1Badalona

    Una nova jornada plena d'empats a la zona alta beneficia enormement l'Atlètic Balears. Els illencs ara tornen a gaudir d'un coixí de 4 punts de liderat després de derrotar precisament al segon classificat, el Vila-real B, i un total de 7 punts sobre el 5è classificat (Lleida). L'Hèrcules-Lleida, era un altre partit entre rivals directes i cap dels dos volia l'empat, però al final 0-0 i cap a casa. L'altre beneficiat és l'Espanyol B, que podria muntar una càrrega d'última hora cap als playoffs ara que es troba a 4 punts.

    A la zona baixa, la mateixa història, festival d'empats on el Castelló ha tret rèdit de la seua victòria davant el Badalona i comprimeix més el grup cuer. El Conquense, que ha estat l'altre equip en no empatar, però en aquest cas perdent, cau al descens superat per l'Ontinyent.
  • Un_senyor_damunt_un_ruc2.472 2 739👍 1.984
    Jornada 32
    Poblense6-0Esporles
    Sant Rafel4-0Son Cladera
    Eivissa I. Pitiüses2-1Binissalem
    Murense0-1Sóller
    Llosetense0-3Formentera
    Felanitx2-3Santa Catalina
    Mercadal2-1Manacor
    Constància - Descansa
    Santanyí0-1Penya Esportiva
    Alcúdia2-1Ferriolense
    Mallorca B2-1Platges Calvià

    Jornada de notícies importants. Per la zona alta hi ha hagut calma i l'únic fet remarcable ha estat el resultat del Mallorca B-Platges de Clavià, que deixa als de Calvià a la cua del vagó davanter de la lliga. La resta d'equips han guanyat amb més o menys dificultats, destacant un gol al darrer minut que ha donat la victòria a l'Alcúdia.

    És a la zona baixa on es jugaven els partits clau. Anem un per un.
    Victòria del Mercadal! Els menorquins es resisteixen a descendir després de semblar mortíssims i volen aferrar-se a qualsevol opció remota que els hi pugui quedar. En el transcurs de 7 minuts, el Mercadal va marcar de penal al '75, va rebre l'empat per part dels manacorins i es va tornar a avançar de manera definitiva al '82. I en el procés de guanyar, feien un favor enorme als seus rivals més directes: Esporles i Son Cladera. El Manacor llavors quedava exposat.

    Sí, l'Esporles no podia aprofitar l'oportunitat perquè jugaven contra un equip molt superior com és el Poblense i així ho certifica el 6-0 que es van endur. Tanmateix, però, el Son Cladera sí que tenia opcions més realistes davant el Sant Rafel. Idò no, els eivissencs també han sobrepassat clarament els palmesans amb un 4-0. I el Manacor tornava a respirar.

    Ara bé, el Murense-Sóller també era determinant per la zona baixa. Una victòria del Murense mantindria fermat el Sóller a les darreres posicions una jonada més, però una victòria sollerica suposaria un alliberament i serien 7 punts sobre el descens. Com haureu vist, han guanyat els visitants.

    Ara que hi queden només 10 jornades, anirem seguint quins equips continuen amb opcions matemàtiques de playoff o de veure's involucrat en el descens:

    Lluita pels playoffs Lluita per la permanència
    PosicióEquipPunts PosicióEquipPunts
    1Penya Esp.78 8Sta Catalina42
    2Mallorca B68 9Sant Rafel39
    3Poblense63 10Ferriolense38
    4Formentera63 11Llosetense37
    5Alcúdia59 12Constància37
    6Eivissa Pit.58 13Felanitx35
    7Platges Calvià56 14Santanyí33
    8Sta Catalina42 15Sóller33
    9Sant Rafel39 16Binissalem32
    10Ferriolense38 17Manacor27
    11Llosetense37 18Son Cladera26
    12Constància37 19Esporles24
    13Felanitx35 20Mercadal20
        21Murense14
  • Campanesagain748 1👍 292
    Estem al mig de la setmana de 3 partits al grup V de tercera. Ahir es va disputar la jornada intersetmanal i està deixant un panorama per la part alta molt apretat. L'empat entre Prat i Llagostera fa que aquests últims vegin com poquet a poquet se li apropa L'Horta. La segona plaça dels d'Oriol alsina és relativa perquè és l'unic dels equips que figuren entre els cinc primers que no ha descansat. I quan compleixi amb la jornada de descans pot veure com es compromet la seva situació adalt quan fins ara s'havien mogut amb una comode diferència entre 10 i 12 punts respecte al cinquè. Ara el que haurà de consolidar la seva posició és l'Hospitalet que s'ha d'enfrontar a Sant Andreu i Horta consecutivament. També hi ha un EC Granollers-AE Prat que pot comprometre als potablaves en cas de no sumar cap punt. Vaja, resumint, que aquest duel per la quarta plaça entre Horta i Sant Andreu pot emportar-se per devant a equips que fins ara semblava que ho tenien ja fet, com el Terrassa. Equip que no es pot descartar però que ha decebut en aquest tram de campionat. La seva manca d'encert enfront als equips barcelonins i el tema dels transfers comprats al mercat negre del Senegal els ha passat factura. Això dels transfers m'ho estic inventant, però és igual perquè això no s'ho deu estar llegint ningú. Per la part baixa encara li ha sortit econòmica al Santboià la jornada de descans. Cap dels equips d'avall s'ha endut els 3 punts. L'Ascó està decrepitat absolutament i la FE Grama sembla haver millorat però li costa molt fer gols. el Figueres pel que m'arriba ha millorat bastant. els resultats no l'acompanyen, però és previsible que aviat torni a puntuar i surti de la situació de perill on s'ha posat. 
  • Campanesagain748 1👍 292
    L'Horta comença a semblar aquella persona que la veus com sola i avorrida i la convides a una festa amb gent del teu entorn perquè et fa pena. I al final de la nit s'ho ha begut tot i s'ha tirat a tothom i tu marxes a casa tot solet.
  • Un_senyor_damunt_un_ruc2.472 2 739👍 1.984
    L'Atlètic Balears i l'Hèrcules, per la simple virtut de ser els únics equips que han guanyat dels capdavanters, surten beneficiats d'aquesta jornada. L'Atlètic augmenta el liderat a 6 punts ja i l'Hèrcules s'apropa al Vila-real B. El Lleida, d'altra banda, ha caigut imperdonablement contra el Castelló que, després de no sé quantes jornades, surt del descens directe.
    Amb la victòria del València Mestalla, el nou cuer és l'Alcoià, que duu una ratxa pèssima de resultats. El Sabadell també ens preocupa perquè amb aquesta derrota queda molt exposat al perill. Finalment, una bretxa de 6 punts s'obre a mitjan taula que separa els equips en una situació còmoda dels que lluiten per sobreviure.

    A Tercera, només la Penya guanya dels equips del top 7. Jornada favorable pels equips de mitja taula i és que els de la zona baixa tampoc han recollit més que empats. Ara bé, un resultat sí que ha fet tremolar la lluita per la permanència. Una victòria del Manacor posa 3 punts de distància entre el descens i la salvació i la situació pel Son Cladera i l'Esporles es posa difícil. El Mercadal, que podria haver-se reenganxat a aquest tren, el va perdre cruelment en un partit on li van remuntar un 0-1 en els darrers minuts. La victòria hauria significat conservar les esperances però ara romanen a 10 punts de la salvació i ja sembla que tot el peix està virtualment venut pels menorquins.

Publicitat

Fòrums

  • 9.254.218 missatges
  • 219.567 temes
Fixa la barra dreta
Accedeix als fòrums Normes dels fòrums

Fils
més votats

Accedeix als fils més votats
Publicitat