Publicitat

Fòrum

Fil del futbol no professional 2018-19 (Segona B, Tercera, Regionals...)

Un_senyor_damunt_un_ruc2.366 2 759👍 1.946
Segona B

Jornada 12
Llevant B2-2Peralada
Espanyol B0-1Ontinyent
Vila-real B1-2Olot
Ebre1-3At. Balears
V. Mestalla1-1Sabadell
Terol1-0Barça B
Badalona0-0Eixea
Lleida2-0Alcoià
Cornellà2-0Conquense
Hèrcules1-1Castelló

PosicióEquipPuntsPJGEPGFGCDIF
1Hèrcules24127321165
2Vila-real B231272321138
3Lleida23126511477
4At. Balears211263318135
5Sabadell18125341718-1
6Badalona17124531213-1
7Barça B161244413103
8Llevant B161244416133
9Espanyol B161244417152
10Olot161244412111
11Cornellà161237212111
12Ontinyent16124441011-1
13Terol141235469-3
14Alcoià13123451316-3
15Conquense13123451115-4
16Eixea1312345610-4
17V. Mestalla12123361417-3
18Peralada10121741216-4
19Castelló912093812-4
20Ebre912165714-7


Tercera (Catalunya)

    
FC Santboià21EC Granollers
UE Sant Andreu12FC Vilafranca
CF Reus B00UE Llagostera
CP San Cristobal11FE Grama
AE Prat10FC Ascó
FC Martinenc12UE Sants
CE Europa30CE L'Hospitalet
UE Castelldefels00Cerdanyola FC
UE Figueres11CP Pobla Mafumet
UA Horta00Santfeliuenc FC


Descansa Terrassa FC

 EquipPuntsJGEPGFGCDIFPunt/partit
1UE Llagostera311510232310132,07
2AE Prat281485414592,00
3EC Granollers2615753201191,73
4CE Europa2514643221391,79
5UA Horta2514743201551,79
6CE L'Hospitalet231372416971,77
7CP Pobla Mafumet2215646221571,47
8Terrassa FC2214644131121,57
9Cerdanyola FC2014554151411,43
10FC Vilafranca20146251213-11,43
11UE Sant Andreu1913544171251,46
12UE Figueres19145451213-11,36
13CP Sant Cristobal18135451316-31,38
14Santfeliuenc FC1714464161511,21
15 CF Reus B1712444191541,31
16FE Grama13152761120-90,87
17FC Ascó1315258819-110,87
18UE Castelldefels1214355816-80,86
19UE Sants12154481123-120,80
20FC Santboià1114327821-130,79
21FC Martinenc714149924-150,50






Tercera (País Valencià)

Jornada 12
Torre Llevant0-1Atzeneta
Rayo Ibense1-0Vilamarxant
Elx B0-0Paterna
Paiporta1-0At. Saguntí
Eldense3-0Roda
Vila-real C1-2Crevillent
La Nucia1-1Novelda
Oriola2-1Acer
Silla2-0Sant Vicent
Olímpic Xàtiva4-0Alzira


PosicióEquipPuntsPJGEPGFGCDIF
1Olímpic2612822261214
2At. Saguntí231272317710
3Eldense231272317107
4Atzeneta23127231697
5Sant Vicent231272318135
6Crevillent231272318162
7Oriola211263318108
8La Nucia19125431192
9Vila-real C171252515132
10Vilamarxant151236319163
11Roda15114341113-2
12Rayo Ibense15124351215-3
13Novelda13123451618-2
14Acer1312345812-4
15Silla1212237612-6
16Alzira12123361021-11
17Elx B10122461015-5
18Paterna912237817-9
19Paiporta812228514-9
20Torre Llevant711146615-9


Tercera (Illes Balears)

Jornada 14
Sant Rafel1-0Platges Calvià
Eivissa I. Pitiüses1-1Poblense
Murense0-3Esporles
Formentera3-1Son Cladera
Felanitx1-2Binissalem
Mercadal1-1Sóller
Constància0-1Llosetense
Santanyí0-0Santa Catalina
Alcúdia2-1Manacor
Mallorca B - Descansa
Ferriolense2-3Penya Esportiva


PosicióEquipPuntsPJGEPGFGCDIFPts/partit
1Penya Esp.32131021328242,46
2Formentera3013931249152,31
3Alcúdia2913922221482,23
4Platges Calvià2814842211382,00
5Poblense2612822339242,17
6Sta Catalina2614824241591,86
7Eivissa Pit.2413733258171,85
8Mallorca B2313724251691,77
9Sant Rafel1913616171431,46
10Ferriolense19144731321-81,36
11Constància1813535131301,38
12Llosetense18145361622-61,29
13Binissalem16134451419-51,23
14Manacor15144371619-31,07
15Esporles11123271219-70,92
16Felanitx10131751619-30,77
17Sóller10142481331-180,71
18Santanyí913166716-90,69
19Son Cladera7131481028-180,54
20Mercadal412048924-150,33
21Murense413049732-250,31

Regional Preferent (Mallorca)

Jornada 13
Son Verí1-0Llubí
Campos4-1At. Rafal
La Unió1-1Alaró
Rotlet Molinar3-0Sant Jordi
Cala Millor1-2Andratx
Port de Sóller2-1Petra
Xilvar2-2Serverense
Son Sardina1-0Collerense
Sineu3-3Gènova
Inter Manacor0-0La Victòria

PosicióEquipPuntsPJGEPGFGCDIF
1Andratx3313103029821
2Rotlet Molinar291385023419
3Cala Millor2313652251510
4At. Rafal221364321183
5Collerense211356219136
6Llubí21136342021-1
7Campos181346319145
8Sant Jordi171345418171
9Serverense161344523230
10Sineu16133731520-5
11Xilvar151343623230
12La Unió15133641720-3
13Son Verí15134361318-5
14Port de Sóller1513436716-9
15Petra141342714131
16Gènova13133462329-6
17Alaró12133371320-7
18La Victòria12133372130-9
19Son Sardina11133281326-13
20Inter Manacor10131751018-8


Copa Catalunya :


COPA CATALUNYA ABSOLUTA 2018-19

4ª ELIMINATORIA

 7-11-18    Granollers - Vilafranca 1-1

 7-11-18    Sant andreu - Barça B 1-0

 7-11-18    Espanyol B - Reus       1-0

Exempt Nàstic

Editors del fil:Garroferet, Campanesagain

Respostes

Configuració
  • Campanesagain599 1👍 202
    L'Europa es mostra com l'equip més en forma en aquest tram de campionat i aconsegueix entrar a la zona de playoff. A més la satisfacció deu ser doble, ja que la seva ratxa coincideix amb el pitjor moment de resultats del Sant Andreu. La propera jornada hi ha descans del Llagostera, cosa que farà que es regulin les distàncies adalt. Per la part baixa hi ha hagut les victòries de Santboià i Sants. El problema dels quatre equips que estan avall, és que els seus inmediats equips, FE Grama i Ascó, estan abaix inesperadament. No són candidats al descens, i a poc que comencin a guanyar partits el forat serà gran. Santfeliuenc i San Cristobal són els equips amb els que han de mirar les distàncies, i a hores d'ara són bastants punts.
       
    • rlborinot5.598 11 385👍 2.244
      Molt em temo que si això no canvia moltíssim, la UESA es queda un any més a Tercera. Assaltar el liderat, ja gairebé impossible.
      • Campanesagain599 1👍 202
        La prioritat del club va ser renovar als jugadors de l'anya passat. L'any passat es va assolir la segona plaça i amb un any més de conjunció l'equip teoricament havia de millorar. Es van fer algunes incorporacions. I hi ha hagut alguna baixa. Però el bloc principalment és el de l'any passat. Amb això era suficient per disputar la primera plaça. El problema és, que a diferència de Barça, Real Madrid o Atletico, a un equip de tercera com el Sant andreu no li pots demanar que faci una plantilla per disputar 3 competicions al màxim. I cal recordar que entre copa Catalunya i copa del Rei, el Sant andreu s'ha enfrontat entre setmana a Cornellà, Gernika, Calahorra, Barça B, Horta i Cerdanyola. 6 partits intersetmanals en 14 jornades de lliga. I quatre amb prórroga. Quan per exemple Llagostera i Prat, en caure a primera ronda d'agost de copa Catalunya i no estar a Copa del rei no han disputat cap. A la lliga te només un punt menys dels que tenia l'any passat a les mateixes alçades. Certament optar al títol sembla impossible, però tampoc cal fer-ne crítica d'això. No era previsible haver de fer tants partits d'exigència entre setmana. No cal ser un Anònim10 per preveure que a Copa només li queda un partit. Per tant seria bo centrar esforços en arribar a la final de copa Catalunya. Encara qeu això signifiqui una punxada més a la lliga. Només li queda un un rival. L'Espanyol B. No serà fàcil. Però jugar una final i guanyar-la seria el millor record que es podria quedar  pel futur en l'imagina social andreuenc d'aquesta generació d'Alcover, Segòvia, Josu, Juanma, Carroza etc etc etc. El Sant Andreu per la implicació que demostren els seus aficionats és actualment l'únic club que li pot donar el prestigi a la Copa Catalunya que necessita. Snese anar més lluyny, la final de l'any passaat a Gavà entre Cornellà i Horta no la recorda ningú. És l'unic club que pot arrosssegar milers d'aficionats i celebrar-la solemnement. Crec que Copa Catalunya i Sant Andreu es necessiten mutuament. I a lliga, un cop les jornades intersetmanals hagin acabat, lluitar per entrar a playoff i un cop allà ja es veurà.    
    • regiravolt193 1👍 120
      Molt sorprenent aquest Europa, en el que jo no confiava gaire. El Sant Andreu es complica encara més la vida (això de jugar 3 competicions passa factura), el Martinenc té pinta de Catalana i la part de dalt s'apreta i s'apretarà encara més. Aquest grup 5 té moltes coses a oferir.
  • EPS60.404 13 8👍 9.194
    Vergonyoso incidents entre ultras de Castelló i Hércules, que han obligat a la policia local a disparar trets a l'aire.
  • Campanesagain599 1👍 202
    La directiva del CE L'hospitalet va presentar ahir a premsa el que serà el nou director general del club. Daniel Pouget. Implicat  en la trama piramidal del Forum Filatelico. Això promet.

Publicitat

Fòrums

  • 9.190.221 missatges
  • 217.347 temes
Fixa la barra dreta
Accedeix als fòrums Normes dels fòrums

Fils
més votats

Accedeix als fils més votats
Publicitat