Publicitat

Atenció: Aquest fil té més d'un any d'antiguitat, i els seus continguts podrien haver quedar obsolets.

Fòrum

Segona Divisió B i Tercera Divisió (Temporada 2015-2016)

Franja d'Aragó357 9👍 48
FASE D'ASCENS A SEGONA A
Osca-GIMNÀSTIC
R.Ferrol-REUS

FASE D'ASCENS A SEGONA B
ASCÓ-Jumilla
Tuilla-POBLA DE MAFUMET
EUROPA-Jerez de los Caballeros
FIGUERES-Numància B


Respostes

Configuració
  • Campanesagain653 1👍 235
    Dels últims 66 partits de lliga del Sabadell, 35 acabats en $mp@! (se m'han esborrat les tecles ja...)
    • Anònim1016.472 6 104👍 15.343
      Han tornat a sabadellar! Són l'equip amb més Sabadells des de Primera fins Tercera. Compte que tal i com apreten des de baix la permanència pot estar cara i a base de Sabadells poden acabar patint.

      Per cert, què coi ha passat amb el Vilassar que li ha aixecat un 4-2 a l'Ascó fent un 4-4 tot i fallar un penal quan anaven 3-2. El Vilassar avui ha fet 1/4 dels gols de tota la temporada, i això fallant un penal, que sinó gairebé n'hauria fet el 30%.
      • Un_senyor_damunt_un_ruc2.389 2 752👍 1.949
        17 empats, a 2 del rècord del club
      • Campanesagain653 1👍 235
        Sí, curiós resultat eh ??? Doncs el més fort ha estat al acabar el partit, quan hi ha hagut una breu trobada entre la junta del Vilassar i dos representants  de la Academia Integral de tecnocodificación futbolistica Bonaerense. El relacions públiques  i el director esportiu, un paio amb aspecte força rústic, Horacio “intelecto” Cubillas. El relacions públiques, que portava la veu cantant, ha explicat que buscaven trobar un equip per establir una seu catalana on fer aterrar al futbol europeu  als puntals  de la seva acadèmia, els internacionals juvenils Walter “Cañón” Pelaez i  Jerry “Cenicero” Redondo. Han estat conversant fins que un cop de vent ha fet que sortissin volant la melena i la barba del director esportiu,  i ens hem quedat de pedra quan em vist que el tal “intelecto” Cubillas era Jaume Creixell, que quan s’ha vist al descobert ha començat a cridar-li al seu acompanyant  “ja t’havia avisat que això no funcionaria, jo que vaig salvar el Palafrugell l’any 1988 de desaparéixer no tinc perquè fer aquests numerets per trobar equip per entrenar, si no em volen a Catalunya aniré al futbol anglès on s’em rifen”
  • Campanesagain653 1👍 235
    Coi, havia recomptat malament. Són 36 de 66. 
  • Campanesagain653 1👍 235
    Sant Andreu 11Palamós
    Santboià11Europa
    Santfeliuenc21Gavà
    Pobla Mafumet30Terrassa
    Espanyol30Cerdanyola
    Ascó44Vilassar
    Granollers10Vilafranca
    Horta01Castelldefels
    Figueres10Prat
    Reus B02Hospitalet


    La realitat és tossuda i el meu pronòstic que 4 equips lluitarien per 3 places (Hospi, Prat, UESA i Terrassa) cau en la inconsistència com si d'una proposta federalista del PSOE es tractés. El resultats produits avui separen Hospi, que ja comença a mirar aquest grup amb certa distància i anexionen a la lluita a la Pobla de Mafumet. A Sant andreu encara es fan creus que un empat a casa amb Palamós hagi servit per augmentar distàncies amb Terrassa i apropar-se al Prat. L'atre gran incògnita dfe la temporada, la tercera plaça de descens directe, segueix amb l'interrogant i Granollers i Palamós sabadellen gairebé en tot (només un gol menys de DF negativa  defineix ara mateix la plaça de descens)  


      PTSJPGPEPPGFGCDF
    1 RCD Espanyol  B69282160561640
    2 CE L´Hospitalet54281666492227
    3 AE Prat48281467452322
    4 UE Sant Andreu472812115442024
    5 Terrassa 462812106453114
    6 CF P. Mafumet45281297302010
    7 FC Ascó43281110735341
    8 CE Europa4328127935350
    9 CF Reus  B412811883134-3
    10 Santfeliuenc FC38281081033285
    11 FC Vilafranca38281151235341
    12 FC Santboià362881282526-1
    13 UA Horta3628106123539-4
    14 UE Figueres35281051335341
    15 UE Castelldefels342897123132-1
    16 Cerdanyola 342897112232-10
    17 Palamós CF242859142847-19
    18 EC Granollers242873182343-20
    19 CF Gavà152836182268-46
    20 UE Vilassar 142835201659-43



  • Un_senyor_damunt_un_ruc2.389 2 752👍 1.949
    Jornada 29
    Ferriolense2-2Serverense
    Binissalem2-1Sant Rafel
    Poblense1-0Son Cladera
    Collerense1-3Santa Catalina
    Felanitx1-1Manacor
    Eivissa2-2Santanyí
    Esporles1-2Alcúdia
    Constància0-1Mercadal
    Mallorca B4-0Llosetense
    Platges de Calvià0-1Petra

    Jornada de victòries imprevistes com la del Petra, la tercera de la temporada, contra el Platges de Calvià, encara que estèril, tenint en compte que estan a 16 punts de la salvació i només en queden 27 per disputar-se. Més prometedora va ser la victòria del Mercadal al camp del Constància. Els mercadalencs s'apropen de nou a 3 punts de la salvació després dels empats del Serverense i el Santanyí. Aquest últim, també ha resultat determinant pels tres de davant. L'empat de l'Eivissa i la golejada del Mallorca B retornen el liderat al filial mallorquinista. La victòria del Poblense, mentrestant, compacta aquest grup en 3 punts. Per darrere, l'empat del Felanitx ha resultat bo després de les derrotes del Constància i el Platges, però després de la victòria de l'Alcúdia, el 4t, 5è i 6è classificats queden equispaiats per 4 punts.
    Cal destacar també la ratxa negativa del Sant Rafel, que només ha sumat 1 punt dels darrers 15 i ha passat d'una posició còmoda rondant el top 10 a començar a sentir l'alè de la zona de descens.

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca B6822256316
    2Eivissa6721447014
    3Poblense6521267321
    4Alcúdia5416673831
    5Felanitx5015594233
    6P. Calvià4613794036
    7Constància43127104228
    8Binissalem39109103139
    9Santa Catalina38108113740
    10Manacor38115132739
    11Ferriolense37114143547
    12Llosetense37107123550
    13Esporles36113152331
    14Sant Rafel34104153451
    15Son Cladera3295152841
    16Santanyí3187143349
    17Serverense3194163649
    18Mercadal2884172945
    19Collerense2877153455
    20Petra1536201853

    Cursiva: lluita per la zona de promoció
    Subratllat: lluita per la permanència
  • Un_senyor_damunt_un_ruc2.389 2 752👍 1.949
    Jornada 28
    Formentera0-0Vila-real B
    Mallorca0-1Ebro
    V. Mestalla3-3Cornellà
    Lleida1-0Alcoià
    Elx2-0Llagostera
    Olot2-0Ontinyent
    Sabadell0-0At. Saguntí
    Badalona3-0At. Balears
    Saragossa B0-1Penya Esp.
    Peralada2-0Hèrcules

    El drama de la permanència continua una jornada més. Les victòries poc esperables del Peralada i l'Olot contra equips de la meitat alta de la classificació, sobretot la de l'Olot, provoquen un autèntic terrabastall a la zona baixa. El Formentera només suma un punt i la Penya fa els deures contra el filial estranger. Tot plegat deixa un panorama difícil pels equips en la zona de perill. Ara mateix la salvació se situa en 33 punts (Olot i Peralada) amb el Formentera en zona de playout amb 31 punts. El Llagostera ençata la zona de descens directe després de caure contra l'Elx i la Penya amb 27. Amb 24 hi ha l'Atlètic Balears que continua el seu calvari, cada vegada més irremeiable, cap a la tercera divisió. Ja són 9 punts de diferència amb la salvació i ni tan sols el playout, a 7 punts, sembla un objectiu plausible.
    El Badalona, amb aquest 3-0 a l'Atlètic Balears encadena una ratxa positiva que l'ha portat de fregar el descens a lluitar pel playoff, que és a 5 punts de distància. L'Ontinyent ha desaprofitat que el Cornellà no va passar de l'empat, però el Lleida sí que s'apropa a 1 punt del 4t classificat. El Mallorca ha tornat a perdre, però el Vila-real B ha perdut l'oportunitat, una altra vegada, de fotre una bona mossegada a l'avantatge del Mallorca. El líder encara té 8 punts d'avantatge.

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca5716933817
    2Vila-real B49121333620
    3Elx4713874224
    4Cornellà4513694132
    5Lleida44111163023
    6Ontinyent4111892427
    7Badalona40101082827
    8V. Mestalla3981554837
    9At. Saguntí3910993131
    10Hèrcules3881462924
    11Ebro3681282327
    12Sabadell3561752423
    13Alcoià34810102123
    14Olot3371292627
    15Peralada3389112731
    16Formentera31710111829
    17Llagostera2978132030
    18Penya Esp.2769131930
    19At. Balears24412122234
    20Saragossa B13110172354

    Cursiva: lluita pel playoff
  • Un_senyor_damunt_un_ruc2.389 2 752👍 1.949
    Menorca

    Jornada 9
    Sant Lluís1-0At. Ciutadella
    Penya Ciutadella0-0Sporting de Maó
    Alaior3-1Maó
    Migjorn0-3Ferreries
    Sami - Descansa

    PosicióEquipPuntsPJGEPGFGC
    1Sp. de Maó168440148
    2Ferreries1585031611
    3Maó1484222211
    4Sami1383411411
    5Sant Lluís1183231311
    6P. Ciutadella982331215
    7Alaior882241313
    8Migjorn68134516
    9At. Ciutadella58125316

    Mallorca

    Jornada 29
    Inter Manacor0-1Alaró
    Llubí5-0Llosetense B
    Andratx1-1Camp Redó
    Son Verí1-1At. Rafal
    Cardassar1-2Campos
    Murense3-0Port de Sóller
    Sóller3-1Sineu
    La Victòria3-1La Unió
    Sant Jordi1-1Rotlet Molinar
    Gènova5-1Xilvar

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Sóller6520547126
    2Murense5516765536
    3Andratx5216496239
    4Sant Jordi47145104134
    5La Victòria44135114438
    6La Unió4412895040
    7Rotlet Molinar44111174936
    8At. Rafal41101183426
    9Son Verí41125125350
    10Inter Manacor41101184438
    11Xilvar40117114347
    12Campos40117112532
    13Gènova40124135046
    14Port de Sóller40124133443
    15Llubí40101093938
    16Alaró37107123333
    17Sineu3699113940
    18Cardassar1947183066
    19Camp Redó1846192872
    20Llosetense B1745203478

    Negreta: lluita per l'ascens directe
    Cursiva: lluita pel playoff
    Subratllat: lluita per la permanència

    Eivissa i Formentera

    Jornada 9
    Puig d'en Valls1-5Eivissa I. Pitiüses
    Lluitador1-8Ciutat d'Eivissa
    Santa Gertrudis1-1Formentera B
    Inter Eivissa0-1Portmany
    Sant Josep - PE Sant Jordi

    El Sant Josep - PE Sant Jordi hauria d'haver acabat a les 19 però a la FFIB no apareix l'acta ni el resultat

    PosicióEquipPuntsPJGEPGFGC
    1Eivissa Pitiüses259810337
    2Portmany229711207
    3Ciutat d'Eivissa1996123411
    4Inter Eivissa199612236
    5PE Sant Jordi1384131513
    6Santa Gertrudis1093151634
    7Sant Josep782151224
    8Formentera B792161520
    9Puig d'en Valls692071826
    10Lluitador-39009644
  • Campanesagain653 1👍 235
    En referència al Cornellà-Lleida de demà, ja n'haviem parlat alguna vegada, però estic segur que si fessim un control sorpresa la majoria suspèn. Clar, encara no hi ha els exàmens i tothom "si.. m'ho he llegit una mica, però encara no m'ho he mirat a fons...". Us aviso, aquest tema sortirà sí o sí al temari de segona B, i qui no s'ho sapiga ho te difícil per aprovar. 

    Us enllaço un interessant article sobre la gran rivalitat esportiva que hi ha entre aquest dos clubs.

    http://www.futbolcatalunya.com/article/una-ferida-mutua-per-tancar


    A
    fegir, que això seria un altre subcapítol del temari, l'episodi de posar els preus de les entrades als aficionats rivals de 30 euros a Lleida, després que a Cornellà els possessin a la zona del camp que no te graderia ni cap prestació digne.
  • Campanesagain653 1👍 235
    Vilafranca02Sant Andreu
    Hospitalet01Figueres
    Vilassar02Granollers
    Europa11Santfeliuenc
    Palamós02Horta
    Terrassa01Espanyol B
    Castelldefels21Reus
    Prat01Santboià
    Gavà11P. Mafumet
    Cerdanyola01Ascó

    La derrota a casa de Terrassa, i les inesperades punxades d'Hospitalet i Prat, fan que Sant Andreu celebri una mini festa major d'hivern gràcies a la seva victòria a Vilafranca, que segueix caient llocs a la classificació. Per avall Granollers aconsegueix posar-se per devant de Palamós, que és l'equip que ara ocupa plaça de descens directe.
    Ascó, Pobla Mafumet i Europa, segueixen mantenint esperances de poder estar entre les quatre places que donen dret a competició europea. 
    El fet que sembli que pugui no haver descensos compensats, i la distància de punts que hi ha entre els quatre últims classificats respecte la resta d'equips, fa que aquest any siguin molts els equips que a aquestes alçades ja no tinguin cap neguit a la classificació.    

      PTSJPGPEPPGFGCDF
    1 RCD Espanyol  B75292260571641
    2 CE L´Hospitalet54291567472324
    3 UE Sant Andreu502913115462026
    4 AE Prat48291469452322
    5 Terrassa 462912107453213
    6 CF P. Mafumet462912107302010
    7 FC Ascó46291210736342
    8 CE Europa4429128936360
    9 CF Reus  B412911893133-2
    10 Santfeliuenc FC39291091034295
    11 FC Santboià3929912826260
    12 UA Horta3929116123739-2
    13 UE Figueres38291051335341
    14 FC Vilafranca3829115133536-1
    15 UE Castelldefels37291071233330
    16 Cerdanyola 342997122233-11
    17 EC Granollers272983182543-18
    18 Palamós CF242959152849-21
    19 CF Gavà162937182369-46
    20 UE Vilassar 142935211661-45
  • Campanesagain653 1👍 235
    Quina mandra fa fer les típiques bromes sobre el Sabadell...............
  • Un_senyor_damunt_un_ruc2.389 2 752👍 1.949
    Jornada 29
    Hèrcules1-0Formentera
    Vila-real B1-1Mallorca
    Ebro1-0V. Mestalla
    Cornellà1-0Lleida
    Alcoià1-1Elx
    Llagostera2-1Olot
    Ontinyent0-0Sabadell
    At. Saguntí1-2Badalona
    At. Balears2-0Saragossa B
    Penya Esp.0-1Peralada

    Avui el Formentera ha tingut molt mala sort en rebre un gol a la darrera jugada que li prenia un punt importantíssim per la permanència. El Mallorca ha igualat un gol del Vila-real en un partit on l'equip groc ha generat més ocasions de gol i segella a efectes pràctics qualsevol disputa per la primera posició. El Cornellà ha tret tres punts molt importants contra el Lleida, un rival directe, i la distància que ara els separa és de 4 punts. L'Elx no pot contra l'Alcoià, però l'empat el manté en 3a posició, però empatat amb el Cornellà. El duel Llagostera - Olot era de gran importància per la lluita per la permanència i al final, la victòria del Llagostera deixa les coses encara més obertes pels 9 partits que hi manquen. El Sabadell, s'espolsa els dubtes i camina ferm cap al rècord i el títol d'empatador. Ara bé, la pregunta que sobrevola l'ambient és: serien capaços de salvar-se només empatant? S'estan complicant la vida poc a poc, només tenen 4 punts de marge sobre el descens. L'Atlètic Balears aconsegueix per fi guanyar, encara que sigui al trist cuer i, després de la derrota dramàtica de la Penya Esportiva, empaten a 27 punts, a 6 de la salvació. Finalment, els que si han fet un bon alè són els aficionats del Peralada que amb una victòria crucial poden permetre's el luxe de cometre algun error.

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca58161033918
    2Vila-real B50121433721
    3Elx4813974325
    4Cornellà4814694232
    5Lleida44111173024
    6Badalona43111083028
    7Ontinyent4211992427
    8Hèrcules4191463024
    9Ebro3991282427
    10V. Mestalla3981564838
    11At. Saguntí39109103233
    12Peralada3699112831
    13Sabadell3661852423
    14Alcoià35811102224
    15Olot33712102729
    16Llagostera3288132231
    17Formentera31710121830
    18At. Balears27512122434
    19Penya Esp.2769141931
    20Saragossa B13110182356

    Cursiva: lluita pel playoff
    Subratllat: lluita per la permanència (descens directe)
    • Campanesagain653 1👍 235
      Ahir vaig estar al Llagostera - Olot. Em semblava que era un partit que potser d'aquí uns anys no ens creurem que es jugués a segona B. El resultat apreta molt per avall. Crec que va tenir més ocasions el Llagostera, però els últims 3 minuts l'Olot va tenir dos claríssimes que va treure el porter. Hi havia més gent d'Olot. I sobretot gent gran. Una afició força diferent a la resta que es desplaça habitualment, que és la gent més jove i ruidosa. en aquest club és la gent gran més formal.
  • Un_senyor_damunt_un_ruc2.389 2 752👍 1.949
    Jornada 30
    Sant Rafel0-0Ferriolense
    Son Cladera0-0Binissalem
    Santa Catalina1-2Poblense
    Manacor0-1Collerense
    Santanyí1-2Felanitx
    Alcúdia0-4Eivissa
    Mercadal2-1Esporles
    Llosetense1-3Constància
    Petra0-3Mallorca B
    Platges de Calvià1-0Serverense

    Jornada d'infart a la zona baixa de la classificació. La combinació de resultats del Collerense, Mercadal, Serverense i Santanyí han deixat un quadruple empat a 31 punts. Ara mateix, el desempat entre aquest 4 equips deixa el Collerense i el Santanyí en zona de descens. El Son Cladera també nota l'alè del perill, 2 punts per damunt d'aquest grup de quatre.
    Per dalt, el Felanitx torna a estar a 1 punt del playoff després de guanyar el Santanyí i amb l'ajuda de la golejada de l'Eivissa al camp de l'Alcúdia. Els tres primers continuen imposant-se en els seus duels particulars, les distàncies es mantenen.

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca B7123256616
    2Eivissa7022447414
    3Poblense6822267522
    4Alcúdia5416683835
    5Felanitx5316594434
    6P. Calvià4914794136
    7Constància46137104529
    8Binissalem401010103139
    9Santa Catalina38108123842
    10Manacor38115142740
    11Ferriolense38115143547
    12Llosetense37107133653
    13Esporles36113162433
    14Sant Rafel35105153451
    15Son Cladera3396152841
    16Mercadal3194173146
    17Santanyí3187153451
    18Collerense3187153555
    19Serverense3194173650
    20Petra1536211856

    Cursiva: lluita pel playoff
    Subratllat: lluita per la permanència
  • Un_senyor_damunt_un_ruc2.389 2 752👍 1.949
    Menorca

    Jornada 10
    Migjorn0-1Sami
    Alaior0-5Ferreries
    Penya Ciutadella3-2Maó
    Sant Lluís0-0Sporting de Maó
    At. Ciutadella - Descansa

    PosicióEquipPuntsPJGEPGFGC
    1Ferreries1896032111
    2Sp. de Maó179450148
    3Sami1694411511
    4Maó1494232414
    5Sant Lluís1293331311
    6P. Ciutadella1293331517
    7Alaior892251318
    8Migjorn69135517
    9At. Ciutadella58125316

    Mallorca

    Jornada 29
    Llosetense B0-2Alaró
    Camp Redó0-0Llubí
    At. Rafal - Andratx
    Campos1-1Son Verí
    Port de Sóller3-0Cardassar
    Sineu1-2Murense
    La Unió0-0Sóller
    Rotlet Molinar2-1La Victòria
    Xilvar2-0Sant Jordi
    Gènova4-2Inter Manacor

    El resultat del At. Rafal - Andratx no apareix aumon, és possible que s'hagi suspès.

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Sóller6620647126
    2Murense5817765737
    3Andratx*5216496239
    4Rotlet Molinar47121175137
    5Sant Jordi47145114136
    6La Unió4512995040
    7La Victòria44135124540
    8Xilvar43127114547
    9Gènova43134135448
    10Port de Sóller43134133743
    11Son Verí42126125451
    12Llubí41101193938
    13At. Rafal*41101183426
    14Inter Manacor41101194642
    15Campos41118112633
    16Alaró40117123533
    17Sineu3699124042
    18Camp Redó1947192872
    19Cardassar1947193069
    20Llosetense B1745213480

    Negreta: lluita per l'ascens directe
    Cursiva: lluita pel playoff
    Subratllat: lluita per la permanència

    Eivissa i Formentera
    Jornada 10
    Inter Eivissa - Sant Josep
    Santa Gertrudis2-3Portmany
    Lluitador1-0Formentera B
    Puig d'en Valls0-3Ciutat d'Eivissa
    Eivissa I. Pitiüses1-0PE Sant Jordi

    L'Inter Eivissa - Sant Josep ha estat suspès

    PosicióEquipPuntsPJGEPGFGC
    1Eivissa Pitiüses2810910347
    2Portmany2510811239
    3Ciutat d'Eivissa22107123711
    4Inter Eivissa199612236
    5PE Sant Jordi16105141814
    6Santa Gertrudis10103161837
    7Sant Josep792161227
    8Formentera B7102171521
    9Puig d'en Valls6102081829
    10Lluitador010109744
    • EPS60.481 13 8👍 9.316
      El Luchador ja va guanyar un partit veig.
      • Campanesagain653 1👍 235
        He vist que el partit on no es va presentar va ser aquest, a la primera volta a Formentera. Així que es pot dir que sobre el camp no perdran cap partit amb el formentera B. I que possiblement aquest equip , el Formentera B sigui igual de paquet, perquè només que s'haguessin presentat i empatat estarien separats per un punt. 
  • Un_senyor_damunt_un_ruc2.389 2 752👍 1.949
    Peralada - Atlètic Balears... uf, quin partit. I altres duels bastant directes: Sabadell - Llagostera, Elx - Cornellà, Olot - Alcoià. Hi haurà plors.
  • Un_senyor_damunt_un_ruc2.389 2 752👍 1.949
    Veient la igualtat que hi ha entre els darrers classificats de Tercera Divisió (G. XI), he pensat que era interessant mirar quan s'enfrontarien entre sí:

    JornadaPartit
    31Collerense - Santanyí
    33Collerense - Mercadal
    33Serverense  - Son Cladera
    36Santanyí - Son Cladera
    38Mercadal - Son Cladera

    La jornada 33 serà intensa i a la 38 podríem tenir literalment un partit a vida o mort.
  • Campanesagain653 1👍 235
    Evolució dels títulars de les notícies de la web de l'Ontinyent :

    fa cinc dies :

    sabadell-rei-de-l-empat-arriba-al-clariano

    i només 24 hores després......

    empat-sense-historia-entre-ontinyent-i-sabadell-0-0

  • Campanesagain653 1👍 235
    Sant Andreu31Vilassar
    Ascó01Terrassa
    Santboià10Hospitalet
    Pobla M00Europa
    Espanyol B40Gavà
    Granollers02Cerdanyola
    Horta10Vilafranca
    Santfeliuenc22Prat
    Figueres21Reus B
    Palamós21Castelldefels

    Poques jornades enrea parlàvem amb l'Anònim10 de la reedició del duel de l'any passat entre UESA i Terrassa per aconseguir la quarta plaça. Però després vam haver de rectificar i obrir el ventall a altres aspirants. Després de la jornada d'avui, entrem en un escenari nou. Les úniques victòries dels equips que estan lluitant adalt de UESA i Terrassa, aquesta última molt meritoria a Ascó, i la segona derrota consecutiva d'Hospitalet, tornen a obrir la lluita de places desde la segona, i no només la quarta, com s'insinuava no fa molt.   

    La classe mitja ha estat la triomfadora aquesta jornada, amb les victòries de Santboià, Horta i Figueres. Per avall es canibalitza la disputa entre Palamós i Granollers. Avui els del Vallès tenien l'opció d'afegir en aquest grup a Cerdanyola. Però la victòria dels occidentals els fa assolir un marge de punts impossible de negociar en les jornades que resten. 

    Segueix la caiguda lliure del Vilafranca. La participació a la fase final de la RFEF ha estat una experiència segurament molt gratificant, però els ha penalitzat moltíssim el rendiment a la lliga. 

      PTSJPGPEPPGFGCDF
    1 RCD Espanyol  B75302360611645
    2 CE L´Hospitalet54301568472423
    3 UE Sant Andreu533014115492128
    4 AE Prat49301479472522
    5 Terrassa 493013107463214
    6 CF P. Mafumet473012117302010
    7 FC Ascó46301210836351
    8 CE Europa4530129936360
    9 FC Santboià42301012827261
    10 UA Horta4230126123839-1
    11 UE Figueres41301151338353
    12 CF Reus  B4130118103338-5
    13 Santfeliuenc FC403010101036315
    14 FC Vilafranca3830115143537-2
    15 UE Castelldefels3730107123435-1
    16 Cerdanyola 3730107122433-9
    17 Palamós CF273069153050-20
    18 EC Granollers273083192545-20
    19 CF Gavà163037192373-50
    20 UE Vilassar 143035221764-47

    Per la meva banda, en la meva recerca d'experiències úniques en camps de futbol, avui he estat al camp del Sant Joan Montcada en motiu de la visita del Júpiter. Capítol apart, que no obriré, mereix la debacle grisgrana a primera catalana. Però centrant el comentari en com es viu un partit de futbol allà, he de dir que la meva valoració és dual. Per una banda és d'agrair veure un barri sencer volcat amb el seu equip. I més tractant-se d'un barri humil molt castigat. És un camp de futbol que s'ha fet petit per aquesta gent. Està sempre ple. Per altre banda, comentar que hi ha un grupet indesitjable, barreja de miting de ciudadanos, narcosala, club de fans de Poli Díaz i afterhour de pol.lígon a les 10 del dematí que fa feredat. En cap cas són suficients per incloure a tot el club en aquest distingit segment social. Però si són suficients per vaticinar que aviat es tornarà a liar una de forta. És una llàstima. Fa temps , quan reflexionavem sobre la Iberiana ja ho vaig comentar. Els clubs de barris humils fan una feina molt important. Ajuden a construir identitat, fomenten el treball cooperatiu, la integració infantil en el futbol base, i la cultura de l'esforç, però són molt permeables a indesitjables.   
    • Anònim1016.472 6 104👍 15.343
      El Terrassa és clarament l'equip amb el calendari menys complicat dels que lluiten pel play-off, a banda de la visita al Narcís Sala la resta són rivals de la zona mitjana o baixa. Cal aprofitar-ho, aviam si el Prat segueix punxant ara que li vénen rivals complicats, i els altres que també vagin cedint per si el Prat no ho fa...

      Apassionant la lluita en solitari entre Palamós i Granollers.
      • Campanesagain653 1👍 235
        Si, és apassionant. Tinc preferències pel Palamós, un camp que quan hi vas fa olor a gespa.... a la mitja part monten la caseta amb música els de la penya sport.. en canvi el Granollers només li veig la virtut que el tinc a prop de casa i el seu camp de futbol actual m'agrada, tot i que ara faran un de nou.. no se.. el problema de voltar per molts camps de futbol i xerrar amb gent i tal... és que al final t'acaben caient gairebé tots bé i no vols que baixi cap. 

        És com el tema d'entrar al playoff. Terrassa em cau bé perquè crec que la gent que ho porta ra fa les coses bé.. i poc a poc estan fent que la gent es torni a interessar, però per exemple Sant Andreu, quan hi ha partits assenyalats i comences a arribar al Narcís Sala i vas veient les terrasses  plenes de gent quatribarrada, sents com arriben aquells que tenen que no paren de cantar, pots de fum.. si ets romantic futbolero s'et fot la polla dura o et regalima la figa al minut 1, però per altre banda també te molt d'encant un playoff al Nou Sardenya. .de l'Hospi he conegut gent infatigable que crec que es mereixen que els passin coses bones encara que siguin pocs i al seu dia tinguessin de president a qui tenien.... el Prat també és simpàtic..... al final arribo a la conclusió que qualsevol mentre no sigui filial o alguna cosa molt sustentada en realitats poc futbolístiques com l'Ascó, es mereix tenir alguna alegria. Així que adopto aquest paper d'espectador global capaç de sentir meves les alegries dels altres.  
  • Un_senyor_damunt_un_ruc2.389 2 752👍 1.949
    Jornada 31
    Serverense1-1Sant Rafel
    Ferriolense1-2Son Cladera
    Binissalem2-1Santa Catalina
    Poblense5-1Manacor
    Collerense2-1Santanyí
    Felanitx3-1Alcúdia
    Eivissa4-1Mercadal
    Esporles3-1Llosetense
    Constància1-0Petra
    Mallorca B3-0Platges de Calvià

    Les notícies tornen a centrar-se en la lluita per la permanència, ja que els tres primers classificats continuen sense fallar. El partit clau era el Collerense - Santanyí, que es va resoldre amb un 2-1 favorable als locals tot i que els santanyiners van avançar-se 0-1 que ràpidament va ser contestat amb l'empat. A més, el Serverense ha vist com li empataven el partit al minut 85, encara que, després de la derrota del Mercadal, l'empat és suficient per sortir del descens. El Son Cladera també va guanyar i s'allunya 3 punts més del perill. Tanmateix, encara no hi ha res decidit quan hi manquen 7 jornades i 21 punts en joc.
    L'altre partit interessant era entre l'Alcúdia i el Felanitx, que es jugaven la 4a posició -la darrera de la zona de promoció-, amb un resultat favorable al Felanitx.

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca B7424256916
    2Eivissa7323447815
    3Poblense7123268023
    4Felanitx5617594735
    5Alcúdia5416693938
    6Constància49147104629
    7P. Calvià49147104139
    8Binissalem45129103440
    9Esporles39123162734
    10Ferriolense38115153649
    11Santa Catalina38108133944
    12Manacor38115152845
    13Llosetense37107143756
    14Sant Rafel36106153552
    15Son Cladera35105163043
    16Collerense3497153756
    17Serverense3295173751
    18Mercadal3194183250
    19Santanyí3187163553
    20Petra1536221857
    Cursiva: lluita pel playoff
    Subratllat: lluita per la permanència
  • Un_senyor_damunt_un_ruc2.389 2 752👍 1.949
    Jornada 30
    Mallorca1-1Formentera
    V. Mestalla2-0Vila-real B
    Lleida1-0Ebro
    Elx3-0Cornellà
    Olot1-1Alcoià
    Sabadell2-1Llagostera
    Badalona1-0Ontinyent
    Saragossa B1-0At. Saguntí
    Peralada0-0At. Balears
    Penya Esp.1-0Hèrcules

    Una altra vegada el Vila-real B desaprofita les no-victòries del Mallorca B. Tanmateix, l'Elx ha guanyat i és el nou segon classificat, de manera que el Mallorca no amplia l'avantatge de 8 punts. Les victòries del Lleida i el Badalona estrenyen la lluita pel playoff ja que el Cornellà ha perdut, precisament contra l'Elx. A la zona baixa, nou empat del Balears que no li serveix de res, però que al Peralada ja li va bé. Victòria de la Penya Esportiva, que comença a creure en la remuntada, són a 4 punts de la salvació i a 2 del playout. El Formentera suma 1 punt contra el líder, un rival complicat. El Sabadell s'imposa i deixa el Llagostera al playout alhora que espanta els fantasmes del descens. Alcoià i Olot han firmat unes taules que no ajuden gaire als olotins, però que de moment són suficients per a l'Alcoià. Hi manquen 8 jornades i 24 punts en joc, el drama està servit.

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca59161134019
    2Elx5114974625
    3Vila-real B50121443723
    4Cornellà48146104235
    5Lleida47121173124
    6Badalona46121083128
    7V. Mestalla4291565038
    8Ontinyent42119102428
    9Hèrcules4191473025
    10At. Saguntí39109113234
    11Sabadell3971852624
    12Ebro3991292428
    13Peralada37910112831
    14Alcoià36812102325
    15Olot34713102830
    16Llagostera3288142333
    17Formentera32711121931
    18Penya Esp.3079142031
    19At. Balears28513122434
    20Saragossa B16210182456
  • Un_senyor_damunt_un_ruc2.389 2 752👍 1.949
    Menorca

    Jornada 11
    Descansa - Migjorn
    Sami3-2Alaior
    Ferreries2-1Penya Ciutadella
    Maó2-0Sant Lluís
    Sporting de Maó2-0At. Ciutadella

    PosicióEquipPuntsPJGEPGFGC
    1Ferreries21107032312
    2Sp. de Maó2010550168
    3Sami19105411813
    4Maó17105232614
    5P. Ciutadella12103341619
    6Sant Lluís12103341313
    7Alaior8102261521
    8Migjorn69135517
    9At. Ciutadella59126318

    Mallorca

    Jornada 30
    At. Rafal1-4Andratx

    Jornada 31
    Inter Manacor4-2Llosetense B
    Alaró3-2Camp Redó
    Llubí0-1At. Rafal
    Andratx2-1Campos
    Son Verí3-1Port de Sóller
    Cardassar2-2Sineu
    Murense2-1La Unió
    Sóller0-0Rotlet Molinar
    La Victòria2-1Xilvar
    Sant Jordi2-0Gènova

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Sóller6720747126
    2Murense6118765938
    3Andratx5818496841
    4Sant Jordi50155114336
    5Rotlet Molinar48121275137
    6La Victòria47145124741
    7La Unió45129105142
    8Son Verí45136125752
    9Inter Manacor44111195044
    10At. Rafal44111193630
    11Gènova43134145450
    12Xilvar43127124649
    13Port de Sóller43134143846
    14Alaró43127123835
    15Llubí411011103939
    16Campos41118122735
    17Sineu37910124244
    18Cardassar2048193271
    19Camp Redó1947203075
    20Llosetense B1745223684
    Negreta: lluita per l'ascens directe
    Fons verd fluix: playoff assegurat
    Cursiva: lluita pel playoff
    Subratllat: lluita per la permanència

    Eivissa i Formentera

    Jornada 11
    PE Sant Jordi1-1Puig d'en Valls
    Sant Josep3-2Santa Gertrudis
    Portmany6-0Lluitador
    Formentera B3-3Puig d'en Valls
    Ciutat d'Eivissa0-1Eivissa I. Pitiüses

    PosicióEquipPuntsPJGEPGFGC
    1Eivissa Pitiüses31111010357
    2Portmany2811911299
    3Ciutat d'Eivissa22117133712
    4Inter Eivissa2010622247
    5PE Sant Jordi17115241915
    6Santa Gertrudis10113172040
    7Sant Josep10103161529
    8Formentera B8112271824
    9Puig d'en Valls7112182132
    10Lluitador0111010750
    Cursiva: lluita pel playoff
  • BarratinaireUsuari sumador7.966 14 269👍 5.544
    Com l'any passat començarem amb les matemàtiques de 3ª divisió grup V

    Falten 8 jornades

    Equips que opten al Campionat:

    - RCD Espanyol B 78 30 24 6 0 64 16 48
    - CE L´Hospitalet 54 30 16 6 8 49 24 25

    Si a la propera jornada l'Espanyol B no perd i l'Hospitalet no guanya, ja estarà decidit el campió del grup V.

    Equips que opten al play-off f'ascens ( en negreta, els que el tenen assegurat ):
    - RCD Espanyol B 78 30 24 6 0 64 16 48
    - CE L´Hospitalet 54 30 16 6 8 49 24 25
    - UE Sant Andreu 53 30 14 11 5 49 21 28
    - AE Prat 49 30 14 7 9 47 26 21
    - Terrassa Olímpica 2010 49 30 13 10 7 46 32 14
    - CF Pobla de Mafumet 47 30 12 11 7 31 21 10
    - FC Ascó 46 30 12 10 8 36 35 1
    - CE Europa 45 30 12 9 9 36 36 0
    - UA Horta 42 30 12 6 12 38 39 -1
    - FC Santboià 42 30 10 12 8 27 26 1
    - UE Figueres 41 30 12 5 13 38 35 3
    - CF Reus Deportiu B 41 30 11 8 11 33 38 -5
    - Santfeliuenc FC 40 30 10 10 10 37 32 5
    - FC Vilafranca 38 30 11 5 14 35 37 -2
    - UE Castelldefels 37 30 10 7 13 34 36 -2
    - Cerdanyola del Vallès FC 37 30 10 7 13 26 36 -10
    - Palamós CF 27 30 6 9 15 31 50 -19
    - EC Granollers 27 30 8 3 19 24 45 -21

    Equips que poden baixar ( en aquests moments, no hi ha descensos compensats, baixerien els 3 últims ):

    - AE Prat 49 30 14 7 9 47 26 21
    - Terrassa Olímpica 2010 49 30 13 10 7 46 32 14
    - CF Pobla de Mafumet 47 30 12 11 7 31 21 10
    - FC Ascó 46 30 12 10 8 36 35 1
    - CE Europa 45 30 12 9 9 36 36 0
    - UA Horta 42 30 12 6 12 38 39 -1
    - FC Santboià 42 30 10 12 8 27 26 1
    - UE Figueres 41 30 12 5 13 38 35 3
    - CF Reus Deportiu B 41 30 11 8 11 33 38 -5
    - Santfeliuenc FC 40 30 10 10 10 37 32 5
    - FC Vilafranca 38 30 11 5 14 35 37 -2
    - UE Castelldefels 37 30 10 7 13 34 36 -2
    - Cerdanyola del Vallès FC 37 30 10 7 13 26 36 -10
    - Palamós CF 27 30 6 9 15 31 50 -19
    - EC Granollers 27 30 8 3 19 24 45 -21
    - CF Gavà 16 30 3 7 20 23 73 -50
    - UE Vilassar de Mar 14 30 3 5 22 17 63 -46
  • Un_senyor_damunt_un_ruc2.389 2 752👍 1.949
    Uf, quina jornada ens espera a Segona B. Atlètic Balears - Penya Esportiva, si l'Atlètic perd, jo trob que estarà sentenciat. L'Alcoià - Sabadell també estarà carregat de tensió.
  • Campanesagain653 1👍 235
    Algú s'atreveix a pornosticar les quatre primeres places a segona B i tercera ? apart dels liderats, la resta està força difícil.......

    Si, m'he equivocat, però crec que pornosticar és bastant més emocionant que pronosticar....
  • Campanesagain653 1👍 235
    Va, doncs seré jo qui faci el primer pornòstic. No es basa en preferències ni afinitats.

    A segona B grup III

    1 Mallorca ( junt a l'Elx, l'equip amb més dif de gols a favor)
    2 Elx (Està fent molt bona segona volta)
    3 Lleida (Crec que si no hagués tingut la distracció de la copa del rei, estaria gairebé amb opcions de liderat)
    4 Bilareal (viu de les rendes de punts de la primera volta) 

    5 Badalona (La ratxa que porta és molt bona, però +3 gols a favor a aquestes alçades indica que malgrat tot li costa molt guanyar..... )
    6 Cornellà (Seria un miracle que un equip que ven al killer a mitja temporada entrés a promoció)

    i del grup V de tercera

    1 Espanyol B
    2 Sant Andreu (el seu jugador número 12 te més qualitat que qualsevol altre)
    3 Hospitalet ( per plantilla.. i pel coixí que porta de punts)
    4 Terrassa (les últimes quatre jornades les te devant equips que els hi suarà el tornabís tot)

    5 Prat (molt a prop ... però se li escaparà algun punt al final, quan els altres no cedeixin ni el bon dia..)


    • Anònim1016.472 6 104👍 15.343
      No et pensis, aquests equips (excepte Vilassar, i segurament Castelldefels en ser la darrera jornada) lluitaran fins que matemàticament sigui impossible que hi hagi dues places de descens compensat.

      De tota manera jo també faria aquest pronòstic a Tercera. I a Segona B: Mallorca, Elx, Bila-real i Lleida, seguit de prop per Cornellà i Badalona. Malgrat la dinàmica guanyadora del Lleida té un calendari molt complicat i el duel directe contra el Bila-real fora de casa.
      • Campanesagain653 1👍 235
        Si. Són pornòstics difícils (per alguna cosa són pornòstics i no pronòstics). Però he pensar que Vilafranca, un cop deslliurat de la participació a copa RFEF,  farà prou punts per arribar sense angoixes al tram final, i que només hi ha posible disputa d'una plaça de descens compensat (el que se salvi de la ferotge batalla sense regles entre Palamós i Granollers). I segons l'evolució de la segona B.. podria ser la única que amenaça relativament la continuitat a tercera. 
  • Campanesagain653 1👍 235
    Europa10Espanyol B
    Cerdanyola01Sant Andreu
    Reus B12Santboià
    Terrassa40Granollers
    Vilafranca10Palamós
    Castelldefels00Figueres
    Prat01P. Mafumet
    Gavà11Ascó
    Hospitalet10Santfeliuenc
    Vilassar13Horta

    No tinc ganes de masses comentaris. Simplement felicitar l'Europa. Per jugar de groc. Bé, apart ha estat el primer en guanyar al líder invicte.

      PTSJPGPEPPGFGCDF
    1 RCD Espanyol  B78312461641747
    2 CE L´Hospitalet57311768502426
    3 UE Sant Andreu563115115502129
    4 Terrassa 523114107503218
    5 CF P. Mafumet503113117322111
    6 AE Prat493114710472720
    7 CE Europa4831139937361
    8 FC Ascó47311211837361
    9 FC Santboià45311112829272
    10 UA Horta45311361241401
    11 UE Figueres42311261338353
    12 FC Vilafranca4131125143637-1
    13 CF Reus  B4131118123440-6
    14 Santfeliuenc FC403110101137334
    15 UE Castelldefels3831108133436-2
    16 Cerdanyola 3731107142637-11
    17 Palamós CF273169163152-21
    18 EC Granollers273183202449-25
    19 CF Gavà173138202474-50
    20 UE Vilassar 143135231866-48
  • Un_senyor_damunt_un_ruc2.389 2 752👍 1.949
    Jornada 31
    Hèrcules1-1Mallorca
    Formentera1-1V. Mestalla
    Vila-real B1-0Lleida
    Ebro1-1Elx
    Cornellà0-1Olot
    Alcoià0-0Sabadell
    Llagostera1-2Badalona
    Ontinyent0-5Saragossa B
    At. Saguntí0-1Peralada
    At. Balears0-0Penya Esp.

    La victòria de l'Olot fractura la zona baixa. Ara mateix hi ha 4 punts entre l'Olot i el Formentera, que marca el playout. Aquesta situació permet als olotins i a l'Alcoià tenir un partit d'avantatge, cosa que els deixa en una posició relativament còmoda. Equips com el Peralada han agafat una inèrcia que sembla haver-los allunyat del perill mentre que altres inèrcies com les de l'Atlètic Balears, suposen una altra palada de terra a la tomba. El partit més a vida o mort de la jornada sense cap dubte era el dels balears contra la Penya Esportiva. Al final, ambdós equips han sortit perjudicats de l'empat sense gols, encara que la situació de la Penya és lleugerament millor. A la zona alta, nova no-victòria del Mallorca desaprofitada pels perseguidors. Per sort, si un dels perseguidors punxa, l'altre el pot cobrir, de manera que l'avantatge s'ha retallat a 7 punts. El Badalona continua en un estat d'eufòria i entra a la zona de promoció després d'enfonsar una mica més al Llagostera dins el pou. El Cornellà ara és cinquè degut a la derrota contra l'Olot mentre el Lleida no suma i queda en sisena posició. Tanmateix, el fet destacat de la jornada és el 19è empat del Sabadell, que iguala el rècord de l'entitat.

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca60161234120
    2Vila-real B53131443823
    3Elx52141074726
    4Badalona49131083329
    5Cornellà48146114236
    6Lleida47121183125
    7V. Mestalla4391665139
    8Hèrcules4291573126
    9Ontinyent42119112433
    10Sabadell4071952624
    11Peralada401010112931
    12Ebro4091392529
    13At. Saguntí39109123235
    14Alcoià37813102325
    15Olot37813102930
    16Formentera33712122032
    17Llagostera3288152435
    18Penya Esp.31710142031
    19At. Balears29514122434
    20Saragossa B19310182956
  • Un_senyor_damunt_un_ruc2.389 2 752👍 1.949
    Jornada 32
    Son Cladera1-1Sant Rafel
    Santa Catalina4-0Ferriolense
    Manacor2-1Binissalem
    Santanyí2-5Poblense
    Alcúdia1-0Collerense
    Mercadal4-1Felanitx
    Llosetense0-0Eivissa
    Petra1-2Esporles
    Platges de Calvià3-1Constància
    Mallorca B5-0Serverense

    Avui és confirma l'inesperat descens del Petra a regional quan hi manquen 6 partits per jugar. També es confirma que el Mallorca B jugarà el playoff d'ascens a segona B, l'Eivissa i el Poblense segurament també tenguin la posició assegurada però hauria de comprovar masses gols average. Però l'acció continua: el Felanitx va caure golejat contra el Mercadal i ha deixat la darrera posició de promoció d'ascens en mans de l'Alcúdia, que no ha perdonat al Collerense. I amb aquest resultats també passam a analitzar la lluita per la permanència. El Serverense i el Santanyí no ha tingut opcions amb els seus rivals i això deixa al Mercadal fora del descens. Ara però, començarà a aproximar-se un nou perill, els descensos compensats, que aniré afegint a mesura que es confirmin els descensos dels equips mallorquins i pitiüsos de segona B. El Son Cladera i el Sant Rafel van repartir-se els punts i es mantenen a una distància prudencial del perill.

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca B7725257416
    2Eivissa7423547815
    3Poblense7424268525
    4Alcúdia5717694038
    5Felanitx56175104839
    6P. Calvià52157104440
    7Constància49147114732
    8Binissalem45129113542
    9Esporles42133162935
    10Santa Catalina41118134344
    11Manacor41125153046
    12Ferriolense38115163653
    13Llosetense38108143756
    14Sant Rafel37107153653
    15Son Cladera36106163144
    16Mercadal34104183651
    17Collerense3497163757
    18Serverense3295183756
    19Santanyí3187173758
    20Petra1536231959

    Fons vermell: descendit matemàticament

    Fons verd: zona de promoció assegurada

    Cursiva: lluita per la promoció d'ascens
    Subratllat: lluita per la permanència
  • Un_senyor_damunt_un_ruc2.389 2 752👍 1.949
    Menorca

    Jornada 12
    Alaior3-1Migjorn
    Penya Ciutadella1-1Sami
    Sant Lluís2-1Ferreries
    At. Ciutadella1-5Maó
    Sporting de Maó - Descansa

    PosicióEquipPuntsPJGEPGFGC
    1Ferreries21117042414
    2Sp. de Maó2010550168
    3Sami20115511914
    4Maó20116233115
    5Sant Lluís15114341514
    6P. Ciutadella13113441720
    7Alaior11113261822
    8Migjorn610136620
    9At. Ciutadella510127423


    Mallorca

    Jornada 32
    Camp Redó5-0Llosetense B
    At. Rafal3-1Alaró
    Campos0-0Llubí
    Port de Sóller3-1Andratx
    Sineu1-0Son Verí
    La Unió4-1Cardassar
    Rotlet Molinar1-1Murense
    Xilvar1-0Sóller
    Gènova3-0La Victòria
    Sant Jordi3-0Inter Manacor

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Sóller6720757127
    2Murense6218866039
    3Andratx58184106944
    4Sant Jordi53165114636
    5Rotlet Molinar49121375238
    6La Unió48139105543
    7La Victòria47145134744
    8At. Rafal47121193931
    9Xilvar46137124749
    10Gènova46144145750
    11Port de Sóller46144144147
    12Son Verí45136135753
    13Inter Manacor441111105047
    14Alaró43127133938
    15Llubí421012103939
    16Campos42119122735
    17Sineu401010124344
    18Camp Redó2257203575
    19Cardassar2048203375
    20Llosetense B1745233689

    Fons vermell: descendit matemàticament

    Fons verd fluix: zona de promoció assegurada

    Negreta: lluita per l'ascens directe
    Cursiva: lluita per la promoció d'ascens
    Subratllat: lluita per la permanència

    Eivissa i Formentera

    Jornada 10
    Inter Eivissa3-0Sant Josep

    Partit suspès d'una altra jornada. El partit no es va disputar perquè el Sant Josep no tenia prou jugadors i van ser sancionats amb 3 punts.

    Jornada 12
    Santa Gertrudis0-8Inter Eivissa
    Lluitador0-4Sant Josep
    Puig d'en Valls1-9Portmany
    Eivissa I. Pitiüses4-1Formentera B
    Ciutat d'Eivissa2-2PE Sant Jordi

    PosicióEquipPuntsPJGEPGFGC
    1Eivissa Pitiüses34121110398
    2Portmany311210113810
    3Inter Eivissa2612822357
    4Ciutat d'Eivissa23127233914
    5PE Sant Jordi18125342117
    6Santa Gertrudis10123182048
    7Sant Josep10124171932
    8Formentera B8122281928
    9Puig d'en Valls7122192241
    10Lluitador0121011754

    Cursiva: lluita per la promoció d'ascens.
  • Campanesagain653 1👍 235
    Està interessant la propera jornada a tercera. els 8 primers s'enfrenten entre ells.

    Sant andreu-Terrassa
    Pobla Mafumet-Hospitalet
    Espanyol B - Prat
    Europa-Ascó

    Poc importa que faci l'Espanyol B pel desenvolupament final de tot plegat, però si importa que faci el Prat. I de la resta de resultats ha de sortir ja una situació força més definida. O limitar definitivament la lluita a la quarta plaça, o tornar a obrir les opcions dels outsiders.
  • Campanesagain653 1👍 235
    No hem fet cap comentari sobre la gran segona volta del Castelló !!! 32 dels últims 36 punts que el situen líder amb 4 punts d'aventatge sobre el segon classificat quan a la jornada 17 no estava ni entre els quatre primers....

    ens falta un analista del grup IV de tercera divisió urgentment....
  • Toti Dau2.383 14 755👍 838
    Celebro que aquest fil es mantingui viu, no donava un euro per ell.
    • Campanesagain653 1👍 235
      Aquest fil sempre funciona bé quan s'entra a l'últim tram de lliga i comencen els partits de promoció. Aquest any però , els empats del Sabadell ens han tingut entretinguts durant la resta de temporada. Ara mateix està a vint minuts d'aconseguir el seu vintè empat en trenta-dos partits.
  • Un_senyor_damunt_un_ruc2.389 2 752👍 1.949
    20 empats Nou rècord del Sabadell.
  • albert23Usuari sumador17.751 10 92👍 1.384

    L'Espanyol B, campió de 3a!

    Aquest cop sí. L'Espanyol B no va desaprofitar la seva segona oportunitat i es va proclamar campió de lliga després d'empatar amb el Prat. El partit va tenir emoció i una mica d'incertesa. El conjunt blanc-i-blau va haver de igualar el gol de Larrosa, que va avançar els visitants en un dels pocs rematades entre els tres pals. El filial va ser intel·ligent, va tenir paciència i va acabar sumant un punt que li permet ser campió de Tercera Divisió. Ara, a per al play off.

    L'Espanyol es va trobar amb un rival que destil·lava veterania i saber estat per tots els costats. Del Prat, que esgota les seves opcions de ficar-se en play off, va demostrar des de l'inici que és un equip capacitat per lluitar pels primers llocs pel perfil de la seva plantilla i per la seva manera de jugar. El filial va tenir la pilota, com sempre. Els de David Gallego, que ja va avisar que la paciència seria clau, no van trobar tants espais com en precedents anteriors, però la pressió exercida sobre el seu rival va ser impressionant. Lluís va inaugurar el catàleg d'oportunitats amb una rematada de cap que va sortir llepant el pal. Molt a prop va estar de marcar Puado en una altra bona acció col·lectiva.

    La realitat és que l'Espanyol B va aconseguir tancar a un Prat que, per contra, es va defensar amb molt d'ordre. Poca pilota, però molt compromís. No obstant això, en la primera possessió llarga dels visitants va arribar la sorpresa. Poves va rescatar una pilota perduda i va cedir per al experico Pau Senent, que va posar a prova els reflexos d'Edu Frias. El rebuig del porter va acabar als peus de Larrosa que va inaugurar el marcador. Amb l'avantatge a favor, els visitants van reforçar la seva aposta. Hi va haver moments en què els onze jugadors estaven concentrats en menys de mig camp. Malgrat el incòmode plantejament, el filial va intentar ser fidel al seu estil.

    L'Espanyol B va continuar desgastant al seu rival amb possessions llargues. Prat, que cada vegada sortia menys a l'atac, patia. Álex López, després d'una gran acció combinada, va visualitzar el gol però la seva rematada va donar a l'esquena de Puado. Va entrar Max i la primera pilota que va tocar va fer esclatar d'alegria a l'afició. El davanter va enviar al fons de la xarxa un centre precís de Pipa. Premi al millor joc perico. Els locals van seguir generant i van buscar amb insistència el segon. Àlex, en una rematada de falta, Puado, després d'una altra bona acció col·lectiva, i Víctor Gomez, amb un xut llunyà, van tenir les seves opcions.

    El filial va governar amb criteri els minuts finals. Sense presses i amb molt criteri, el conjunt blanc-i-blau va administrar l'avantatge que li va permetre proclamar-se campió. Felicitats, campions!

     

    Fitxa tècnica

    Espanyol B: Edu Frias, Pipa, Pedrosa, Iago (Genís, 69’), Lluís, Manchón, Víctor Gómez, Álex López, Joselu (Cristo, 74’), Bermejo (Max, 54’), Puado.

    AE Prat: Sergio, Joel Marín, Aitor Lario (Javi Lara, 6’), Ricarte, Fede, Padilla, C. Cano, Poves (Ignacio, 68’), Uri Escabrós, Toni Larrosa, Pau Senent (Ñito, 60’).

    Gols: 0-1: Larrosa (33’), 1-1: Max (57’)

    Àrbitre: Sr. Ollé Lladó. Ha amonestado a Padilla (15’), Joel Marín (19’), Ricarte (85’), Sergio (87’).

    Incidències: uns 800 espectadors a la CE Dani Jarque.

    -----------------------------------------------------------------------
    Una altra cosa serà el playoff, que acostumen a ser molt complicats i competits. Som-hi!

    • Anònim1016.472 6 104👍 15.343
      Si no pugeu al play-off feu-vos-ho mirar perquè sou el millor equip de la categoria. I ja podríeu haver guanyat el Prat.
      • albert23Usuari sumador17.751 10 92👍 1.384
        De la categoria, hem desmostrat ser els millors de llarg, sí. Però al pla-yoff, ens enfrontarem amb els campions d'un altre grup i ja veurem. A priori, tinc esperances de pujar, sí.

        Portem un parell de jornades fent el tonto. Espero que els últims partits competeixin amb professionalitat i ganes per afrontar el play-off amb plenes garanties i forma.
        • Anònim1016.472 6 104👍 15.343
          De la categoria em refereixo de tot Tercera. El grup català és el més potent o dels més potents i porteu molt millors xifres que els líders d'altres grups competitius com el valencià o el madrileny, per tant a priori sou favorits contra qualsevol, i si us toca un campió de grupets com La Rioja, Cantàbria, Navarra i companyia amb prou feines tenen el nivell que podria tenir un mitja taula del grup català.
    • Campanesagain653 1👍 235
      Referent a opcions d'ascens crec que és el gran favorit. Personalment m'és bastant indistint on jugui, però no perquè sigui el filial de l'Espanyol, penso el mateix amb el del Barça, Nàstic, Girona o qualsevol altre, però espero que pugi i així afavorir balanç positiu entre descensos i ascensos de segona B a tercera i fer ascendir equips de primera catalana que no els hi tocaria. I ara, per no semblar el típic antipàtic que fa comentaris sobre filials només per menystenir-los, comentar que és el tercer títol de tercera divisió que aconsegueix l'Espanyol B en set participacions, aconseguint un coeficient participacions/títols del 0,42, dels més alts del grup català.

      La classificació per coeficient seria la següent :

      CLUBPARTICIPACIONSTITOLSTITOLS/PARTICIPACIONS
      C.E. Sabadell F.C.840,500
      FC Barcelona At. / Barça B420,500
      U.E. Llagostera210,500
      RCD Espanyol B730,420
      CD Condal – SD Espanya Industrial1030,300
      U.Esport Badaloní (actualment CF Badalona)820,250
      C.f. Joventut Mollerussa410,250
      Gimnàstic Tarragona2560,250
      C.E. L'Hospitalet2040,200
      U.E. Olot2040,200


      i del total de campionats :

      CLUBtitols
      Gimnàstic Tarragona6
      U.E. Sant Andreu5
      Girona F.C.5
      Terrassa F.C.4
      C.E. Sabadell F.C.4
      C.E. L'Hospitalet4
      C.F. Badalona (abans fusió amb l'Esport Badaloní)4
      Olot4
      Palamós C.F.3
      F.C. Barcelona C3
      CD Condal – SD Espanya Industrial3
      Espanyol B3


      El CF. Badalona actual és l'equip resultant de la fusió de l'esport Badaloní i el CF Badalona, però tècnicament és la perllongació de l'esport Badaloní, que és l'equip que aleshores ocupava la categoria més alta entre els dos. 

  • Anònim1016.472 6 104👍 15.343
    A banda del nou empat del Sabadell, de moment s'han jugat 5 partits a la Segona B, amb quatre 0-0 i un 0-1. Excels.
    • Campanesagain653 1👍 235
      Un altre dada curiosa es que a tercera els 8 primers s'enfronten entre si, i faltant només l'Hospi-Pobla,  tot empat. Es podia haver mogut molt tot, i pot quedar igual que abans de començar la jornada.
  • Anònim1016.472 6 104👍 15.343
    Per cert, fixeu-vos que el Terrassa no ha guanyat ni un sol partit contra cap dels set primers classificats (5 empats i 7 derrotes, que són de fet totes les derrotes de la temporada), perdent el gol average amb tots ells. És gros, si va quart és perquè és molt consistent contra els rivals inferiors. Això és un molt mal símptoma de cara a un eventual play-off. Jo penso que contra rivals de nivell teòricament similar, en aquesta categoria, paga molt cars els riscos de sortir des del darrere amb la pilota jugada, que amb la pressió alta, generen pèrdues perilloses en camp propi amb la defensa descol·locada.
    • Campanesagain653 1👍 235
      El vaig anar a veure. Va tenir més opcions que el Sant Andreu, sincerament.  De moment no havia fet cap comentari esperant si veia algun gol.... però és que apart de veure el Sant andreu - Terrassa he vist el Badalona-Alcoià, així que aquest cap de setmana en 180 minuts de futbol no he vist encara un gol. Ara dubto entre anar a veure algun cicle de cinema experimental radical soviètic a anar a veure algun partit d'alevins d'aquests que queden 12 a 4 o alguna cosa així per recuperar el dèficit de gols no vistos.

      Sobre així que dius, no se que dir-te. En teoria potser tens raó. Després ja veurem. Però també es pot llegir d'una altre manera. I és que si entra a playoff coneixerà de sobres les seves vulnerabilitats defensives al haver-se enfrontat en lliga regular a equips molt forts, cosa que en altres grups no succeeix i equips que es pensen que tenen bones defenses en realitat és que no han jugat contra equips competititus perquè en el seu grup no n'hi havia i poden confondre no tenir vulnerabilitats amb el fet de que no les coneixen perquè ningú els ha posat a prova. Una mica com el Paris Sant Germain...

Publicitat

Fòrums

  • 9.205.137 missatges
  • 217.880 temes
Fixa la barra dreta
Accedeix als fòrums Normes dels fòrums

Fils
més votats

Accedeix als fils més votats
Publicitat