Atenció: Aquest fil té més d'un any d'antiguitat, i els seus continguts podrien haver quedar obsolets.

Fòrum

Segona Divisió B i Tercera Divisió (Temporada 2015-2016)

Franja d'Aragó348 8👍 30
FASE D'ASCENS A SEGONA A
Osca-GIMNÀSTIC
R.Ferrol-REUS

FASE D'ASCENS A SEGONA B
ASCÓ-Jumilla
Tuilla-POBLA DE MAFUMET
EUROPA-Jerez de los Caballeros
FIGUERES-Numància B


Respostes

Configuració
  • Un_senyor_damunt_un_ruc1.713 1 917👍 1.431
    Jornada 4
    Santa Catalina1-1Platges de Calvià
    Jornada 5
    Collerense0-1Poblense
    Felanitx4-0Binissalem
    Eivissa0-1Ferriolense
    Esporles1-0Sant Rafel
    Constància3-0Son Cladera
    Mallorca B6-0Santa Catalina
    Platges de Calvià2-0Manacor
    Petra0-1Santanyí
    Llosetense1-1Alcúdia
    Serverense 3-1Mercadal

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca B15500152
    2Felanitx1031195
    3Alcúdia1031185
    4Eivissa930273
    5Constància930264
    6Esporles930242
    7Serverense930276
    8Poblense930254
    9Sant Rafel930256
    10Llosetense822176
    11Santa Catalina822159
    12P. Calvià721265
    13Santanyí620355
    14Ferriolense620334
    15Binissalem620348
    16Manacor620337
    17Collerense411368
    18Mercadal310459
    19Son Cladera310439
    20Petra000517
  • Un_senyor_damunt_un_ruc1.713 1 917👍 1.431
    Jornada 6
    Poblense2-0Serverense
    Binissalem4-2Collerense
    Ferriolense2-2Felanitx
    Sant Rafel0-1Eivissa
    Son Cladera3-0Esporles
    Santa Catalina2-5Constància
    Manacor1-0Mallorca B
    Santanyí1-1Platges de Calvià
    Alcúdia2-1Petra
    Mercadal0-2Llosetense

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca B15501153
    2Alcúdia13411106
    3Constància12402116
    4Eivissa1240283
    5Poblense1240274
    6Felanitx11321117
    7Llosetense1132196
    8Serverense930378
    9Esporles930345
    10Binissalem9303810
    11Sant Rafel930357
    12Manacor930347
    13P. Calvià822276
    14Santa Catalina8222714
    15Santanyí721366
    16Ferriolense721356
    17Son Cladera620469
    18Collerense4114812
    19Mercadal3105511
    20Petra000629
  • Un_senyor_damunt_un_ruc1.713 1 917👍 1.431
    Jornada 6
    V.Mestalla2-2Ontinyent
    Ebro1-0Hèrcules
    Vila-real B2-0Cornellà
    Formentera0-0Alcoià
    Mallorca4-0Llagostera
    Elx3-3At. Balears
    Olot1-1Santa Eulària
    Sabadell2-2Peralada
    Lleida0-1At. Saguntí
    Badalona5-2Saragossa B

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca16510102
    2Elx14420175
    3Vila-real B1442072
    4V. Mestalla10312128
    5Cornellà1031254
    6At. Balears923186
    7Lleida923165
    8Badalona923199
    9Ontinyent822265
    10Formentera822234
    11Sabadell714155
    12Alcoià714144
    13At. Saguntí721378
    14Ebro721336
    15Hèrcules613255
    16Olot404236
    17Santa Eulària411436
    18Llagostera411428
    19Saragossa B3033514
    20Peralada2024412
  • Campanesagain150👍 60
    https://twitter.com/FutbolCatalunya/status/913455165738569733

    Doncs res, que segons el tribunal català de l'esport l'any passat els Sants va quedar primer. l'Andorra segon i   l'Horta tercer. Mare meva quin sidral. 
  • Un_senyor_damunt_un_ruc1.713 1 917👍 1.431
    Jornada 7
    Poblense3-0Binissalem
    Collerense0-1Ferriolense
    Felanitx2-1Sant Rafel
    Eivissa8-0Son Cladera
    Esporles1-0Santa Catalina
    Constància1-1Manacor
    Mallorca B6-0Santanyí
    Platges de Calvià1-1Alcúdia
    Petra1-0Mercadal
    Serverense2-1Llosetense

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca B18601213
    2Eivissa15502163
    3Poblense15502104
    4Felanitx14421138
    5Alcúdia14421117
    6Constància13412127
    7Serverense1240399
    8Esporles1240355
    9Llosetense11322108
    10Ferriolense1031366
    11Manacor1031358
    12P. Calvià923287
    13Sant Rafel930469
    14Binissalem9304813
    15Santa Catalina8223715
    16Santanyí7214612
    17Son Cladera6205617
    18Collerense4115813
    19Petra310639
    20Mercadal3106512
  • Un_senyor_damunt_un_ruc1.713 1 917👍 1.431
    Jornada 7
    At. Saguntí1-1Elx
    Llagostera2-2V.Mestalla
    Ontinyent0-1Lleida
    Alcoià0-2Mallorca
    Peralada2-0Badalona
    Santa Eulària1-1Sabadell
    At. Balears1-1Olot
    Ebro2-2Vila-real
    Cornellà4-1Formentera
    Hèrcules3-1Saragossa B
    Catalunya1-OEspanya

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca19610122
    2Elx15430186
    3Vila-real B1543094
    4Cornellà1341295
    5Lleida1233175
    6V. Mestalla113221410
    7At. Balears1024197
    8Hèrcules923286
    9Badalona9232911
    10Ontinyent822366
    11Sabadell815166
    12At. Saguntí822389
    13Ebro822358
    14Formentera822348
    15Alcoià714246
    16Olot505247
    17Santa Eulària512447
    18Peralada5124612
    19Llagostera5124410
    20Saragossa B3034617
  • Un_senyor_damunt_un_ruc1.713 1 917👍 1.431
    Jornada 8
    Binissalem1-0Serverense
    Ferriolense0-2Poblense
    Sant Rafel5-1Collerense
    Son Cladera2-0Felanitx
    Santa Catalina0-3Eivissa
    Manacor2-1Esporles
    Santanyí1-0Constància
    Alcúdia1-2Mallorca B
    Mercadal1-2Platges de Calvià
    Llosetense1-0Petra

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca B21701234
    2Eivissa18602193
    3Poblense18602124
    4Felanitx144221310
    5Alcúdia14422129
    6Llosetense14422118
    7Constància13413128
    8Manacor1341379
    9P. Calvià12332108
    10Sant Rafel124041110
    11Serverense12404910
    12Esporles1240467
    13Binissalem12404913
    14Ferriolense1031468
    15Santanyí10314712
    16Son Cladera9305817
    17Santa Catalina8224718
    18Collerense4116918
    19Petra3107310
    20Mercadal3107614
  • Un_senyor_damunt_un_ruc1.713 1 917👍 1.431
    Jornada 8
    Olot2-0At. Saguntí
    Vila-real B2-1Hèrcules
    Badalona4-1Santa Eulària
    Sabadell1-0At. Balears
    Saragossa B1-1Peralada
    Mallorca3-0Cornellà
    Formentera0-0Ebro
    Lleida1-0Llagostera
    V. Mestalla3-3Alcoià
    Elx1-0Ontinyent

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca22710152
    2Elx18530196
    3Vila-real B18530115
    4Lleida1543185
    5Cornellà1341398
    6V. Mestalla123321713
    7Badalona123321312
    8Sabadell1125176
    9At. Balears1024298
    10Hèrcules923398
    11Ebro923358
    12Formentera923348
    13Olot815267
    14Ontinyent822467
    15Alcoià815279
    16At. Saguntí8224811
    17Peralada6134713
    18Santa Eulària5125511
    19Llagostera5125411
    20Saragossa B4044718
  • Un_senyor_damunt_un_ruc1.713 1 917👍 1.431
    Jornada 9
    Binissalem1-0Ferriolense
    Poblense7-1Sant Rafel
    Collerense1-0Son Cladera
    Felanitx3-2Santa Catalina
    Eivissa5-0Manacor
    Esporles2-1Santanyí
    Constància6-1Alcúdia
    Mallorca B5-0Mercadal
    Platges de Calvià3-1Llosetense
    Serverense5-0Petra

    Golejades del Serverense, Mallorca, Poblense, Eivissa i Constància. Avui han guanyat tots els que jugaven com a locals. La classificació es comença a rompre amb 4 punts entre el Poblense, 3r, i el Felanitx, 4t. El Petra i el Mercadal són a 4 punts del Collerense i ara per ara són preses sucoses per a equips necessitats de punts. Els empats encara són escassos comparats amb altres categories.

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca B24801284
    2Eivissa21702243
    3Poblense21702195
    4Felanitx175221612
    5Constància16513189
    6Serverense155041410
    7P. Calvià15432139
    8Esporles1550488
    9Binissalem155041013
    10Llosetense144231211
    11Alcúdia144231315
    12Manacor13414714
    13Sant Rafel124051217
    14Ferriolense1031569
    15Santanyí10315814
    16Son Cladera9306818
    17Santa Catalina8225921
    18Collerense72161018
    19Petra3108315
    20Mercadal3108619
  • Un_senyor_damunt_un_ruc1.713 1 917👍 1.431
    Jornada 9
    At. Saguntí1-1Sabadell
    Ontinyent1-0Olot
    Llagostera2-1Elx
    Vila-real B3-2Formentera
    Ebro0-2Mallorca
    At. Balears0-0Badalona
    Santa Eulària2-2Saragossa B
    Cornellà2-2V.Mestalla
    Alcoià1-1Lleida
    Hèrcules3-2Peralada

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca25810172
    2Vila-real B21630147
    3Elx18531208
    4Lleida1644196
    5Cornellà144231110
    6V. Mestalla133421915
    7Badalona133421312
    8Hèrcules123331210
    9Sabadell1226187
    10At. Balears1125298
    11Ontinyent1132477
    12Alcoià9162810
    13At. Saguntí9234912
    14Formentera9234611
    15Ebro9234510
    16Olot815368
    17Llagostera8225612
    18Santa Eulària6135713
    19Peralada6135916
    20Saragossa B5054920
  • Un_senyor_damunt_un_ruc1.713 1 917👍 1.431
    Jornada 10
    Ferriolense1-0Serverense
    Sant Rafel2-0Binissalem
    Son Cladera0-1Poblense
    Santa Catalina1-1Collerense
    Manacor1-2Felanitx
    Santanyí0-2Eivissa
    Alcúdia3-1Esporles
    Mercadal2-2Constància
    Llosetense1-3Mallorca B
    Petra0-3Platges de Calvià

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca B27901315
    2Eivissa24802263
    3Poblense24802205
    4Felanitx206221813
    5P. Calvià18532169
    6Constància175232011
    7Alcúdia175231616
    8Serverense155051411
    9Esporles15505911
    10Sant Rafel155051417
    11Binissalem155051015
    12Llosetense144241314
    13Ferriolense1341579
    14Manacor13415816
    15Santanyí10316816
    16Son Cladera9307819
    17Santa Catalina92351022
    18Collerense82261119
    19Mercadal4118821
    20Petra3109318
  • Campanesagain150👍 60
    Que poc excitant està la tercera divisió del grup català tot i ser un dels anys que en teoria hi hauria d'haver més igualtat per entrar als playoffs. Espero que algun equip amb una mica de significació com Sant Andreu, Europa, Terrassa.....  apreti d'ara endavant i es coli per allà adalt perquè, de moment, amb els quatre que estan adalt (Espanyol B, Ascó, Hospitalet i Reus B), si sumes el volum de gent que tenen quan juguen a casa no arribes ni a 900 espectadors. Insignificància absoluta. 
  • Un_senyor_damunt_un_ruc1.713 1 917👍 1.431
    Jornada 10
    Elx0-2Alcoià
    Formentera1-1Hèrcules
    Saragossa B1-2At. Balears
    Badalona0-0At. Saguntí
    Sabadell2-2Ontinyent
    Olot1-2Llagostera
    Lleida4-2Cornellà
    V. Mestalla1-2Ebro
    Mallorca1-0Vila-real B
    Peralada2-0Santa Eulària

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca28910182
    2Vila-real B21631148
    3Lleida19541138
    4Elx185322010
    5At. Balears14352119
    6Badalona143521312
    7Cornellà144241314
    8V. Mestalla133432017
    9Hèrcules133431311
    10Sabadell13271109
    11Alcoià122621010
    12Ontinyent1233499
    13Ebro12334711
    14Llagostera11325813
    15At. Saguntí10244912
    16Formentera10244712
    17Peralada92351116
    18Olot8154710
    19Santa Eulària6136715
    20Saragossa B50551022
    • Campanesagain150👍 60
      El partit que han jugat avui a Lleida els locals i el Cornellà deu haver estat espectacular. de 0-2 al minut 10 de la primera part, al definitiu 4-2. S'ha convertit en un clàssic del futbol català ja que durant dos anys seguits es van trobar a l'última jornada jugant-se amb´dos equips la temporada. Tres anys enrera salvant-se el Cornellà deixant fora el Lleida del playoff, i l'any següent jugant-se ambdós plaça de playoff amb la victòria del Lleida, generant així una rivalitat que per causes històriques o geogràfiques no estaria justificada (fins i tot fa dos anys a Lleida van arribar a posar les entrades als aficionats del Cornellà a 30 euros en protesta perquè l'any anterior els havien ubicat a ells en una part del camp pèssima) I fins aquí la batalleta futbolera del dia.    
  • Un_senyor_damunt_un_ruc1.713 1 917👍 1.431
    Jornada 10
    Ferriolense3-1Sant Rafel
    Binissalem1-1Son Cladera
    Poblense2-2Santa Catalina
    Collerense1-2Manacor
    Felanitx2-0Santanyí
    Eivissa2-0Alcúdia
    Esporles1-0Mercadal
    Constància4-0Llosetense
    Mallorca B2-0Petra
    Serverense2-3Platges de Calvià

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca B301001335
    2Eivissa27902283
    3Poblense25812227
    4Felanitx237222013
    5P. Calvià216321911
    6Constància206232411
    7Esporles186051011
    8Alcúdia175241618
    9Ferriolense165151010
    10Binissalem165151116
    11Manacor165151017
    12Serverense155061614
    13Sant Rafel155061520
    14Llosetense144251318
    15Santanyí10317818
    16Son Cladera10317920
    17Santa Catalina102451224
    18Collerense82271221
    19Mercadal4119822
    20Petra31010320
  • Campanesagain150👍 60
    Seguint els playoff d'ascens a segona del Lleida, Sant Andreu... o a segona B de l'Europa........, agafes certa inmunitat per afrontar dies com avui.
  • Campanesagain150👍 60
    Ahir es va disputar integrament la jornada de tercera divisó amb l'excepció del partit Pobla-Prat amb interessants resultats. Sobretot per Terrassa i Vilafranca que ja tenen a tocar la quarta plaça, i es beneficien de la manca de gol del Sant Andreu en els partits que juga com a local. Figueres i Europa es ratifiquen en la seva línea de ni cap amunt ni cap avall i Horta, Castelldefels i Santboià aconsegueixen importantíssimes victòries per poder observar les places de descens amb certa perspectiva. El Santfeliuenc segueix sense puntuar i aviat veurà com el coixí de punts de les primeres jornades s'esvaeix i forma part del grup d'equips que estarà lluitant per abaix. Gavà segueix amb la seva intempestiva línea de treure punts només amb els d'adalt (Hospi, Prat, Ascó...), i el Vilassar segueix sorprenent a tothom per la seva manca de competitivitat. Palamós i Granollers punxen i segueixen avall tot i que amb els rivals als que s'enfrontaven no es podia esperar altre cosa. 

    Segueix donant la sensació que l'Espanyol és el candidat al títol, i les últimes jornades ratifiquen que Hospitalet serà equip de playoff. La resta.... tot a l'aire.    
    • Anònim1014.643 5 130👍 12.576
      Molt bo això del Gavà. M'agrada molt això de fer el ridícul contra els d'abaix amb golejades en contra a casa i després puntuar o guanyar contra els top a domicili. 
      • Campanesagain150👍 60
        I la setmana passada perdien 0 a 2 amb l'Espanyol i ho van aixecar fins que al minut 85 l'Espanyol va fer el 2-3.. 

        i els resultats del Figueres també són de broma.... Prat 4 Figueres 0, Figueres 0 Hospitalet 3 .. i a la següent : Reus b 0 - Figueres 3 
  • Un_senyor_damunt_un_ruc1.713 1 917👍 1.431
    Jornada 12
    Sant Rafel0-2Serverense
    Son Cladera3-2Ferriolense
    Santa Catalina0-1Binissalem
    Manacor0-2Poblense
    Santanyí1-1Collerense
    Alcúdia2-0Felanitx
    Mercadal0-2Eivissa
    Llosetense1-0Esporles
    Petra0-1Constància
    Platges de Calvià1-0Mallorca B

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca B301002336
    2Eivissa301002303
    3Poblense28912247
    4P. Calvià247322011
    5Constància237232511
    6Felanitx237232015
    7Alcúdia206241818
    8Binissalem196151216
    9Serverense186061814
    10Esporles186061012
    11Llosetense175251418
    12Ferriolense165161213
    13Manacor165161019
    14Sant Rafel155071522
    15Son Cladera134171222
    16Santanyí11327919
    17Santa Catalina102461225
    18Collerense92371322
    19Mercadal41110824
    20Petra31011321
  • Un_senyor_damunt_un_ruc1.713 1 917👍 1.431
    Jornada 11
    Formentera1-1Mallorca
    Ontinyent1-0Badalona
    At. Saguntí2-1Saragossa B
    Llagostera0-2Sabadell
    Alcoià3-1Olot
    Ebro1-1Lleida
    Vila-real B2-2V. Mestalla
    At. Balears0-0Peralada
    Hèrcules1-0Santa Eulària
    Cornellà0-1Elx

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca29920193
    2Vila-real B226411610
    3Elx216322110
    4Lleida20551149
    5Hèrcules164431411
    6Sabadell16371129
    7Alcoià153621311
    8At. Balears15362119
    9Ontinyent15434109
    10V. Mestalla143532219
    11Badalona143531313
    12Cornellà144251315
    13At. Saguntí133441113
    14Ebro13344812
    15Formentera11254813
    16Llagostera11326815
    17Peralada102451116
    18Olot8155813
    19Santa Eulària6137716
    20Saragossa B50561124
  • Campanesagain150👍 60
    Mare meva el Sant Andreu........ últims cinc resultats fora de casa :

    Granollers 0 - st Andreu 1
    Castelldefels 0 st Andreu 3
    Palamós 0 st Andreu 3
    Vilassar 0 st Andreu 2
    Terrassa 0 st Andreu 1

    i a casa :

    st andreu 1 Ascó 2
    st andreu 0 Horta 0
    st andreu 1 Vilafranca 2
    st andreu 0 Cerdanyola 0

    No m'extranya que sigui l'equip on l'afició es deplaça més a camps contraris.....

  • Un_senyor_damunt_un_ruc1.713 1 917👍 1.431
    Jornada 13
    Sant Rafel2-0Son Cladera
    Ferriolense2-1Santa Catalina
    Binissalem0-1Manacor
    Poblense5-1Santanyí
    Collerense0-2Alcúdia
    Felanitx2-1Mercadal
    Eivissa6-0Llosetense
    Esporles - Petra
    Constància2-0Platges de Calvià
    Serverense2-1Mallorca B

    L'Esporles - Petra es jugarà dia 22.
    El Son Cladera perd i l'equip comença a quedar estancat a la zona baixa. Hi ha una fractura de 4 punts fins al Llosetense que ara mateix es troba just davant en la classificació. El Sant Rafel, amb aquesta victòria s'enganxa al carro de la mitja taula (9è-14è classificats).
    El Ferriolense es manté en la tranquil·litat mentre el Santa Catalina només respira gràcies al poc nivell que ofereixen els equips que té darrere.
    El Binissalem deixa passar una oportunitat per aferrar-se al grup que mira cap als playoffs (4t-8è classificats). A canvi, el Manacor també s'uneix a la festa de mitjan classificació. Aquests equips poden apropar-se més a l'ascens si encadenen bons resultats.
    El Poblense goleja al Santanyí i es manté dins la cursa capdavantera mentre els de Santanyí queden perillosament exposats al descens.
    El Collerense continua al pou, però com que ningú ha puntuat per la zona baixa, la seua situació no empitjora i 25 jornades per rectificar. L'Alcúdia encadena dues victòries i torna a la lluita pels playoff.
    El Mercadal segueix en coma, a 6 punts de la salvació i patint molt per aconseguir puntuar. Aquesta temporada han deixat escapar uns 3 o 4 punts en els darrers 10 minuts i avui han perdut un punt al minut 89. El Felanitx, en canvi, segueix en bona forma per jugar l'ascens.
    L'Eivissa manté el seu ritme golejador i ja són 36 gols. Només n'han encaixat 3. I ara, després de la punxada del Mallorca B, manen a la classificació amb 2 punts d'avantatge. El Llosetense marca la ruptura en la classificació, el punt entre la zona baixa i la zona tranquil·la. Avui no ha aconseguit fer més grossa la ruptura.
    El Constància segueix la seua ratxa quasi perfecta. 13 punts dels darrers 15. Així han aconseguit instal·lar-se dins l'ascens. El Platges de Calvià ha perdut, però es manté amunt. Felicitats, catalàamallorca.
    El Mallorca B entra en una espiral de dues derrotes consecutives i no només cedeix el liderat, sinó que cau a la 3a posició. El Serverense ha fet de botxí i se situa 8è.

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Eivissa331102363
    2Poblense311012298
    3Mallorca B301003348
    4Constància268232711
    5Felanitx268232216
    6P. Calvià247332013
    7Alcúdia237242018
    8Serverense217062015
    9Ferriolense196161414
    10Binissalem196161217
    11Manacor196161119
    12Esporles*186061012
    13Sant Rafel186071722
    14Llosetense175261424
    15Son Cladera134181224
    16Santanyí113281024
    17Santa Catalina102471327
    18Collerense92381324
    19Mercadal41111926
    20Petra*31011321
  • Un_senyor_damunt_un_ruc1.713 1 917👍 1.431
    Jornada 12
    Mallorca1-1Hèrcules
    Peralada0-2At. Saguntí
    Saragossa B1-1Ontinyent
    Badalona1-0Llagostera
    Santa Eulària2-0At. Balears
    Elx2-1Ebro
    Olot1-3Cornellà
    Lleida0-0Vila-real B
    V. Mestalla2-0Formentera
    Sabadell2-0Alcoià

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca30930204
    2Elx247322311
    3Vila-real B236511610
    4Lleida21561149
    5Sabadell19471149
    6V. Mestalla174532419
    7Hèrcules174531512
    8Badalona174531413
    9Cornellà175251616
    10Ontinyent164441110
    11At. Saguntí164441313
    12Alcoià153631313
    13At. Balears153631111
    14Ebro13345914
    15Formentera11255815
    16Llagostera11327816
    17Peralada102461118
    18Santa Eulària9237916
    19Olot8156916
    20Saragossa B60661225
  • PàtriaLliure124👍 92
    Sí sí, cada vegada més a prop dels llocs de play-off! Visca'l CES!!!
  • Campanesagain150👍 60
    La jornada del grup V de tercera que es disputa integrament demà, ofereix una inmillorable oportunitat per Vilafranca, Sant Andreu, Terrassa i Europa per compactar les primeres posicions degut a que hi ha el doble enfrontament Espanyol - Hospitalet i Ascó - Prat. Els andreuencs s'enfronten a un imprevisible Gavà i per la seva banda l'Europa visita un Granollers en caiguda lliure. Aquests dos partit són interessants perquè en cas de guanyar els graciencs i en funció d'altres resultats arribariem al Europa - Sant Andreu de la setmana vinent amb ambòs clubs fregant les places de promoció d'ascens.
  • Campanesagain150👍 60
    A manca de disputar-se Santfeliuenc-Figueres, la resta de la jornada al grup V de tercera divisió ens ha deparat uns resultats que generen una gran compactació entre el quart i el desè classificat.  Terrassa, Vilafranca, Europa i Sant Andreu no han fallat. Això fa que la derrota del Prat amb l'Ascó, i del Reus B amb la Pobla Mafumet  deixi una diferència de tres punts entre el quart i el desè classificat. La mala notícia, al meu parer, és la victòria de l'Ascó. Ja que seguint amb la teoria que l'Hospitalet quedarà segon (avui ha punxat, si però amb el líder Espanyol), és preferible que les places en disputa per aquest grup d'equips (Prat, Sant Andreu, Terrassa, Vilafranca, Europa..) siguin dos i no només una. Em de treure l'Ascó d'aquí dalt com sigui. L'Ascó està fent una gran campanya. Ha fixat bé, te bons jugadors. L'entrenador és el tercer any que hi és i cal donar un premi a la directiva per la continuitat en el projecte. Però un club on van poc més de 100 aficionats, que té el potencial econòmic que té pel fet de tenir una empresa "molesta"al seu terme municipal, i que arriba a tercera gràcies a una fusió-venda amb el Benavent de Subies, no m'agrada que sigui un dels clubs que ocupi les places que fan feliços als aficionats. 

    Per la resta, felicitar al Santboià que està poc a poc reivindicant-se com equip de tercera i poc a poc va pujant posicions apropant-se a les zones tranquiles. Preocupant Vilassar que no aixeca el cap i ja van moltes jornades. No sempre es pot repetir la segona volta de l'any passat. I òxigen pel Palamós a costa d'un Cerdanyola que repeteix la tònica de la campanya de l'any passat, semblar molt, i acabar lluitant per la salvació sense pena ni glòria.  

    La setmana vinent arriben dos grans partits. Hospitalet- Ascó i l'Europa-Sant Andreu més trascendent dels últims tres anys degut a que serà el primer en el que tots dos tenen serioses opcions d'estar entre els quatre primers. 0-0, 1-1, 0-0, i 0-0 no és programació en llenguatge ensamblador, no. Són els quatre resultats dels seus partits desde que s'han tornat a trobar a tercera. Tal com Déu mana els seus aficionats ja estan insultant-se per twitter discutint pels preus d'entrades i recordant batalles dels seus avis.   
    • regiravolt88👍 48

      Campanesagain escrigué:


      Per la resta, felicitar al Santboià que està poc a poc reivindicant-se com equip de tercera i poc a poc va pujant posicions apropant-se a les zones tranquiles. Preocupant Vilassar que no aixeca el cap i ja van moltes jornades. No sempre es pot repetir la segona volta de l'any passat. I òxigen pel Palamós a costa d'un Cerdanyola que repeteix la tònica de la campanya de l'any passat, semblar molt, i acabar lluitant per la salvació sense pena ni glòria.  

       El Santboià o el Palamós són equips dels que no esperava massa però s'acabaran salvant; per mi baixarant Cerdanyola, Gavà (massa irregulars, encadenen bons resultats amb pallisses humiliants) i un fluixíssim Vilassar. Com pretens salvar-te amb la broma de davantera que tenen els maresmencs?, 4 gols en 14 jornades....

      • Campanesagain150👍 60
        Ja.. enguany he vist dues vegades al Vilassar i no li recordo cap jugada de gol. Però també recordo que l'any passat estava igual i va fer una segona volta impressionant i a manca de tres o quatre jornades ja s'havia salvat. 

        No se... la veritat és que per mi és difícil separar desitjos de pronòstics. El que vull que passi del que crec que passarà. El Palamós el vaig veure fent el ridícul contra el Sant Andreu i vaig pensar.. uff aquests van de pet a primera, cosa que no m'agradaria, però mira, estan treien puntets i s'estan arreglant. 

        Si és per desitjos per mi que baixin o Castelldefels o Cerdanyola o Granollers o Gavà, llocs on les vegades que he anat o he passat vergonya del seu públic o m'he aborrit sobiranament. Bé, el Santfeliuenc tampoc em cau massa bé, però almenys reconec que tant directiva com aficionats estan a l'alçada de la categoria.

        Segueixes algun club en especial ?? 
  • Un_senyor_damunt_un_ruc1.713 1 917👍 1.431
    Jornada 12
    Mallorca2-1V.Mestalla
    At. Saguntí2-0Santa Eulària
    Hèrcules2-1At. Balears
    Ebro2-1Olot
    Vila-real B0-0Elx
    Formentera1-0Lleida
    Llagostera2-2Saragossa B
    Ontinyent1-0Peralada
    Alcoià2-1Badalona
    Cornellà3-0Sabadell

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca331030225
    2Elx257422311
    3Vila-real B246611610
    4Lleida215621410
    5Hèrcules205531713
    6Cornellà206251916
    7At. Saguntí195441513
    8Sabadell194721412
    9Ontinyent195441210
    10Alcoià184631514
    11V. Mestalla174542521
    12Badalona174541515
    13Ebro164451115
    14At. Balears153641213
    15Formentera14355915
    16Llagostera123371018
    17Peralada102471119
    18Santa Eulària9238918
    19Olot81571018
    20Saragossa B70761427
  • Un_senyor_damunt_un_ruc1.713 1 917👍 1.431
    Jornada 13
    Son Cladera3-1Serverense
    Santa Catalina4-0Sant Rafel
    Manacor0-1Ferriolense
    Santanyí2-3Binissalem
    Alcúdia0-4Poblense
    Mercadal2-1Collerense
    Llosetense1-1Felanitx
    Petra1-1Eivissa
    Platges de Calvià2-0Esporles
    Mallorca B3-0Constància

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Eivissa341112374
    2Poblense341112338
    3Mallorca B331103378
    4P. Calvià278332213
    5Felanitx278332317
    6Constància268242714
    7Alcúdia237252022
    8Ferriolense227161514
    9Binissalem227161519
    10Serverense217072118
    11Manacor196171120
    12Esporles*186071014
    13Sant Rafel186081726
    14Llosetense185361525
    15Son Cladera165181525
    16Santa Catalina133471727
    17Santanyí113291227
    18Collerense92391426
    19Mercadal721111127
    20Petra*41111422
  • Campanesagain150👍 60
    Que no estiguem discutin com capullassos sobre l'Europa-Sant andreu d'aquest cap de setmana indica que estem encara mooolt lluny de tenir sobirania mental futbolística. 
  • Un_senyor_damunt_un_ruc1.713 1 917👍 1.431
    Jornada 15
    Son Cladera1-1Santa Catalina
    Sant Rafel2-0Manacor
    Ferriolense2-2Santanyí
    Binissalem1-1Alcúdia
    Poblense0-1Mercadal
    Collerense1-1Llosetense
    Felanitx2-0Petra
    Eivissa1-1Platges de Calvià
    Esporles0-2Mallorca B
    Serverense1-1Constància

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca B361203398
    2Eivissa351122385
    3Poblense341113339
    4Felanitx309332517
    5P. Calvià288432314
    6Constància278342815
    7Alcúdia247352123
    8Ferriolense237261716
    9Binissalem237261620
    10Serverense227172219
    11Sant Rafel217081926
    12Llosetense195461626
    13Manacor196181122
    14Esporles*186081016
    15Son Cladera175281626
    16Santa Catalina143571828
    17Santanyí123391429
    18Collerense102491527
    19Mercadal1031111227
    20Petra*41112424
  • Campanesagain150👍 60
            Finalitza la jornada 15 del grup V de tercera divisió amb quatre clars beneficiats. Terrassa, Prat, Horta i Santboià. Els del Vallès aprofiten els empats de Sant Andreu i Europa per empatar a punts a la quarta plaça amb els andreuencs i superar el Vilafranca que cau derrotat després de cinc partits sense perdre. Els del Prat trenquen una ratxa de dos partits seguits perdent i acompanyen als barcelonins i egarencs en el grupet d'equips que amb 25 punts persegueixen a Hospitalet i Ascó.
         Els de Santboi amb una ratxa de 10 punts de 12 abandonen definitivament la zona complicada, i s'ubiquen a la classificació parells amb un Horta que en porta 9 de 12.
           Segueix el Viacrucis del Vilassar, Gavà i Granollers, i com no empat a zero  per tercer any consecutiu en el derbi barceloníen el Nou Sardenya. Més oportunitats i millor joc per part dels andreuencs, l'equip menys golejat de la categoria, però que adalt encara no ha pogut alinear amb continuitat a tota la seva pólvora. Com era d'esperar hi ha hagut acció de protesta d'alguns aficionats andreuencs pel tema entrades. 
           Figueres, per altre banda,  segueix sense pena ni glòria malgrat les espectatives que havia generat a inici de campanya i juntament amb el Santfeliuenc comencen a veure que per poc que despertin els d'avall es poden començar a veure aviat en problemes.  

    Els filials me la suen, estan allà però no em motiven fer-ne comentari.


    Santboià 1 - Santfeliuenc 0
    Cerdanyola 2 - Vilafranca 0
    Europa 0 - Sant Andreu 0
    Prat 3 - Granollers 0
    Hospitalet 1 - Ascó 1
    Castelldefels 1 - Vilassar 0
    Gavà 0 - Horta 1
    Terrassa 4 - Palamós 0
    Figueres 1 - Pobla Mafumet 2
    Reus b Cambrils 1 - Espanyol B 2 




    1 ESPANYOL, R.C.D.,B411512203412  
    2 ASCÓ, F.C.,A31159422214  
    3 L'HOSPITALET, CENTRE ESPORTS,A30159332811  
    4 PRAT, A.E.,A25157442714  
    5 SANT ANDREU, U.E.,A2515744218  
    6 TERRASSA FC A25156722716  
    7 POBLA MAFUMET25155721611  
    8 FC VILAFRANCA24157352219  
    9 REUS B CAMBRILS22156451714  
    10 EUROPA, C.E.,A22156451818  
    11 SANTBOIA, F.C.,A20155551211  
    12 HORTA, U.AT.,A20156272122  
    13 SANTFELIUENC, F.C.,A18154651413  
    14 FIGUERES, U.E.,A17155271616  
    15 CASTELLDEFELS, U.E.,A16154471517  
    16 CERDANYOLA DEL VALLES FC.,A15154381122  
    17 PALAMOS C.F.,A12153381424  
    18 GAVA, C.F.,A111532101140  
    19 GRANOLLERS, E.C.,A101531111022  
    20 VILASSAR MAR,U.E.,A7152112431  
  • Un_senyor_damunt_un_ruc1.713 1 917👍 1.431
    Jornada 14
    V. Mestalla1-2Hèrcules
    Santa Eulària0-1Ontinyent
    Saragossa B0-2Alcoià
    At. Balears2-2At. Saguntí
    Elx0-1Formentera
    Lleida0-2Mallorca
    Olot0-0Vila-real B
    Sabadell0-0Ebro
    Peralada1-0Llagostera
    Badalona1-0Cornellà

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca361130245
    2Elx257432312
    3Vila-real B256711610
    4Hèrcules236531914
    5Ontinyent226441310
    6Alcoià215631714
    7Lleida215631412
    8Cornellà206261917
    9At. Saguntí205541715
    10Sabadell204821412
    11Badalona205541615
    12V. Mestalla174552623
    13Ebro174551115
    14Formentera174551015
    15At. Balears163741415
    16Peralada133471219
    17Llagostera123381019
    18Olot91671018
    19Santa Eulària9239919
    20Saragossa B70771429
  • Campanesagain150👍 60
    Acaben de cardar fora Martin Posse de l'Olot, i el de l'At. Balears no crec que duri massa....... També diuen que sona un tal "Oriol Alsina" per substituir Oscar Alvàrez al Llagostera. 
  • Campanesagain150👍 60
    No deixa de ser curiós que malgrat els meus intents no hagi aconseguit ni un misèrrim comentari en aquest fòrum referent a aquest partit, i que en canvi el cavernisme filibuster, en un exercici de manipulació (es jugava al nou Sardenya i algunes imatges són del Narcís Sala ) li hagi dedicat minuts.

    http://www.lasexta.com/noticias/deportes/futbol/els-segadors-y-el-lazo-amarillo-presentes-en-el-europa-san-andreu-de-tercera_201711135a09bf540cf2018c19697215.html
  • Campanesagain150👍 60
          Vilafranca - Terrassa i Sant Andreu - Prat, partits clau de la jornada 16 del grup V de tercera divisió. En cas que algun d'aquests equips sumi tres punts impedirà un rival directe sumar i encarrilarà el gol-average particular preveient possibles empats a final de temporada. 
          L'Europa per altre banda viu un nou derby al camp de l'Horta, després de disset anys sense veure's en competició oficial. El Figueres pot començar a veure's en un problema si es compleixen els pronòstics i cau amb l'Espanyol B, igual que el Granollers, que aquest "ja viu en el problema", rival de l'Hospitalet. Santfeliuenc i Castelldefels juguen un partit on la pilota perfectament podria simbolitzar una bombona d'òxigen, i per avall, Vilassar-Cerdanyola i Palamós-Gavà afronten partits amb un dramatisme impropi de la primera volta d'una competició.
          Santboià , un cop assolida una còmode posició gràcies a una magnifica ratxa de resultats pot presentar candidatura a ser l'equip revelació de la temporada si treu alguna cosa positiva del seu desplaçament a la Pobla, i Ascó i Reus B s'enfronten un partit clau pels milers d'aficionats que els segueixen a cada jornada.    
  • Campanesagain150👍 60
         Fabulosa segona part al Narcís Sala (0-0 al minut 50, 0-2 al minut 80 i 2-2 al final del partit) entre Sant Andreu i Prat que deixa al Terrassa com a guanyador dels 5 partits que l'afectaven directament (el seu enfront el Vilafranca guanyat per 1 a 2), la derrota de l'Hospitalet a Granollers, el meritori empat del Santboià a la Pobla, l'empat a Ascó entre els locals i el filial del Reus i el comentat del Narcís Sala. L'Europa trenca la ratxa positiva de l'Horta i manté intactes les opcions per encarar el tram de competició on comencen les curves amb opcions.
          Per la part baixa el Palamós guanya la seva final devant del Gavà. El Figueres haurà de reaccionar ja si no vol veure com se li complica tot plegat ja que Castelldefels, Palamós, Cerdanyola i Granollers han puntuat, i el Vilassar ha estat a punt d'endur-se el partit si no fos pel moment de desconcert produit per l'entrada al camp d'un espontani armat amb una escopeta de balins que volia fer fora tothom. Assegurava que el camp encara és seu perquè l'ajuntament encara no li ha pagat els calers del terreny i volia plantar-hi carxofes. L'han reduit entre els jugadors i l'han portat cap al bar on l'han convidat a unes mandonguilles amb sèpia i unes copes de Blanc Pescador i per sort s'ha calmat i ha quedat tot en una anècdota.


       
     
    Horta
    Europa
    1 - 2
     
    Santfeliuenc
    Castelldefels
    1 - 1
     
    Pobla Mafumet
    Santboià
    0 - 0
     
    Palamós
    Gavà
    3 - 1
     
    Vilafranca
    Terrassa
    1 - 2
     
    Vilassar Mar
    Cerdanyola
    2 - 2
     
    Ascó
    Reus B Cambrils
    2 - 2
     
    Granollers
    L'Hospitalet
    2 - 1
     
    Sant Andreu
    Prat
    2 - 2

         Espanyol B      Figueres                      3 - 0



      
    1 ESPANYOL, R.C.D.,B441614203712GGGGG0
    2 ASCÓ, F.C.,A32169522416EPGEE0
    3 L'HOSPITALET, CENTRE ESPORTS,A30169342913GGPEP0
    4 TERRASSA FC, A28167722917GPGGG0
    5 PRAT, A.E.,A26167542916GPPGE0
    6 SANT ANDREU, U.E.,A26167542310EGGEE0
    7 POBLA MAFUMET, C.F.,A26167541611PPGGE0
    8 EUROPA, C.E.,A25167452019PGGEG0
    9 VILAFRANCA, F.C.,A24167362321GEGPP0
    10 REUS DEPORTIU, C.F. SAD,B23166551916PEPPE0
    11 SANTBOIA, F.C.,A21165651211GEGGE0
    12 HORTA, U.AT.,A20166282224GGPGP0
    13 SANTFELIUENC, F.C.,A19164751514PEEPE0
    14 CASTELLDEFELS, U.E.,A17164571618GEPGE0
    15 FIGUERES, U.E.,A17165291721PEEPP0
    16 CERDANYOLA DEL VALLES FC.,A16164481324EPPGE0
    17 PALAMOS C.F.,A15164391729PEGPG0
    18 GRANOLLERS, E.C.,A131641111223PPPPG0
    19 GAVA, C.F.,A111632111243EGPPP0
    20 VILASSAR MAR,U.E.,A8162212633PEPPE0
    • Anònim1014.643 5 130👍 12.576
      Jornada rodona. 
      • Campanesagain150👍 60
        Doncs la propera teniu un Hospitalet - Sant Andreu  que sigui quin sigui el resultat pot fer més rodona la jornada si treieu els 3 punts contra un Vilassar que acaba d'anunciar que incorpora 3 jugadors procedents de la primera divisió suissa. 
        • Anònim1014.643 5 130👍 12.576
          Però els incorpora ara o l'hivern? No fotem eh, no fotem. Esperem que es tracti de les típiques toies internacionals que porta la directiva per fer de les seves com la broma del Terrassa 2009-10.
          • Campanesagain150👍 60
            Bé, són coses que me les invento jo perquè la narració sigui més emocionant. Sortiran a jugar els 11 matats de sempre. 
            • Anònim1014.643 5 130👍 12.576
              Ostres, i jo m'he empassat fins i tot l'ham. Així doncs també era mentida allò d'aquell espontani de l'escopeta? (és conya, aquella era evident fins i tot per en lluisbg)

              Bé, tu, què sé jo, no seria tan inversemblant que fitxessin algun suplent d'algun equip de la part baixa de primera suïssa amb el típic president que s'emporti les corresponents comissions al darrere.
              • Campanesagain150👍 60
                Entre nosaltres, interessa tan poc en aquest portal el que passa a aquestes categories, que o aporto elements narratius de collita pròpia, o això no s'ho llegeix ni Déu. Aquesta, però reconec que era més difícil d'endevinar que era falsa.
  • Un_senyor_damunt_un_ruc1.713 1 917👍 1.431
    Jornada 15
    V. Mestalla3-0Lleida
    Vila-real B0-0Sabadell
    Ontinyent0-0At. Balears
    Llagostera0-0Santa Eulària
    Cornellà2-1Saragossa B
    Ebro2-2Badalona
    Formentera1-1Olot
    Mallorca2-0Elx
    Alcoià0-2Peralada
    Hèrcules1-2At. Saguntí

    Els perseguidors del Mallorca rellisquen una jornada més -l'Elx contra el mateix Mallorca- i ja són 13 punts d'avantatge entre el líder i el Vila-real B. El Balears aprofundeix la seua crisi que l'ha duit de quasi playoff (d'ascens) a quasi playoff (de descens). L'empat entre Llagostera i Santa Eulària són engrunes per a dos morts de fam; la salvació es complica. No li ha anat millor a l'Olot, que ha tret un punt de Formentera. El Saguntí s'ha plantat en 6ena posició després de derrotar a un Hèrcules que es jugava la possibilitat d'empatar a punts amb el Vila-real B. La derrota el deixa empatat amb els pretendents al playoff, entre els quals hi ha el Cornellà després de la victòria contra el cuer que encara no ha tastat la victòria. El Peralada treu un triomf important que posa pressió damunt el Balears.

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca391230265
    2Vila-real B266811610
    3Elx257442314
    4Hèrcules236542016
    5Cornellà237262118
    6At. Saguntí236541916
    7Ontinyent236541310
    8Sabadell214921412
    9Badalona215641817
    10Alcoià215641716
    11Lleida215641415
    12V. Mestalla205552923
    13Ebro184651317
    14Formentera184651116
    15At. Balears173841415
    16Peralada164471419
    17Llagostera133481019
    18Olot101771119
    19Santa Eulària10249919
    20Saragossa B70781531
  • BarratinaireUsuari sumador6.729 13 321👍 3.559
    Jo aquest any, no comento res de l'Olot, ja que és totalment esperpèntic el que passa . I la tercera divisió no m'acava de fer el pes, per mi el filial del Reus sobra totalment i l'Espanyol B va tan sobrat que fa pal i tot esperar a veure qui guanyarà la lliga.

    Jo, mentre es salvi el Palamós... i l'any que ve, a veure si s'anima la cosa, si puja un històric com el Martinenc i un debutant com el Farners ( i possats a demanar, l'EFAC Almacelles, que fan falta equips de Lleida! )
    • Campanesagain150👍 60
      I Calderé entrenant el Salmantino després de deixar plantat l'equip belga de primera divisió que l'havia fitxat després d'anunciar que marxava d'Olot. Ja ho dius bé, esperpèntic. el Farners ni veure'l a tercera, que aquests a primera catalana ja et pentinen deu euros per entrar, són capaços de clavar-te 15 a tercera divisió. Ara, te molt mèrit el que està fent. I diria que el Sants ja te plaça l'any vinent a tercera per temes del tribunal català de l'esport i l'ascens de l'Horta aquest any.
      Però a tercera tot i que el primer lloc ja sembla adjudicat,  aquest any te més salsa. L'any passat abans de començar la lliga ja se sabia qui faria playoff 
  • Un_senyor_damunt_un_ruc1.713 1 917👍 1.431
    Jornada 16
    Santa Catalina1-1Serverense
    Manacor1-2Son Cladera
    Santanyí2-4Sant Rafel
    Alcúdia2-0Ferriolense
    Mercadal2-0Binissalem
    Llosetense2-1Poblense
    Petra1-0Collerense
    Platges de Calvià3-4Felanitx
    Mallorca B2-0Eivissa
    Constància0-1Esporles

    Jornada de duels directes a tercera. Per dalt, el Mallorca B i l'Eivissa es jugaven el liderat mentre al camp del Platges hi havia un festival de gols que ha beneficiat al Felanitx que posa 5 punts sobre el Calvià en la darrera posició de playoff. No ha estat menys interessant la jornada a la zona baixa. El Mercadal encadena una sorprenent ratxa de tres victòries que l'han tret del pou i un duel entre el Collerense que ha guanyat el Petra ha fet que el Mercadal surti del descens per primera vegada en una desena de jornades. La derrota del Santanyí també ha col·laborat en aquest fet.

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca B391303418
    2Eivissa351123387
    3Poblense3411143411
    4Felanitx3310332920
    5P. Calvià288442618
    6Constància278352816
    7Alcúdia278352323
    8Sant Rafel248082328
    9Serverense237272320
    10Ferriolense237271718
    11Binissalem237271622
    12Llosetense226461827
    13Esporles*217081116
    14Son Cladera206281827
    15Manacor196191224
    16Santa Catalina153671929
    17Mercadal1341111427
    18Santanyí1233101633
    19Collerense1024101528
    20Petra*72112524
  • Un_senyor_damunt_un_ruc1.713 1 917👍 1.431
    Jornada 13
    Esporles1-1Petra

    Partit de la jornada de l'1 de novembre que s'havia aplaçat.

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca B391303418
    2Eivissa351123387
    3Poblense3411143411
    4Felanitx3310332920
    5P. Calvià288442618
    6Constància278352816
    7Alcúdia278352323
    8Sant Rafel248082328
    9Serverense237272320
    10Ferriolense237271718
    11Binissalem237271622
    12Esporles227181217
    13Llosetense226461827
    14Son Cladera206281827
    15Manacor196191224
    16Santa Catalina153671929
    17Mercadal1341111427
    18Santanyí1233101633
    19Collerense1024101528
    20Petra82212625
  • Campanesagain150👍 60
    Partits curiosos del cap de setmana :

    Olot - Mallorca (2a B III). el Mallorca, una mina pels clubs de segona B. Decretat dia del club, els socis paguen i els preus pels no socis arriben fins als 30 euros tribuna 

    Llagostera - At. Balears (2a B III) només pot quedar un....... entrenador. tots dos arriben sabent que és el seu últim partit si el resultat no és bo.

    Hospitalet - Sant Andreu. (3a V) Duel clau per definir les aspiracions reals de dos candidats a estar entre els quatre primers.

    Mataró - Argentona (2a catalana grup 2) Guanyar al camp del Mataró, una experiència única semblant a guanyar una final pels d'Argentona. Pels de Mataró seria caure tan baix...... 

    Celtic Unió Esportiva - Racing Vallbona. (3a catalana grup 11) 50 anys després......La revenja.... http://www.mundodeportivo.com/20121107/futbol/internacional/racing-celtic-batalla-montevideo-copa-intercontinental_54354296060.html


  • Campanesagain150👍 60
    Bé, ho poso aquí perquè no crec que  només per aquesta competició un fil tingui recorregut, però hi ha una mica d'enrenou amb la final de la Copa Catalunya. Més ben dit , amb la semifinal que va guanyar l'Horta al Llagostera a la tanda de penals. L'acta arbitral reflecteix una serie d'anomalies comeses després de ser expulsats per part de jugadors de l'Horta. A això  s'agafa el Llagostera per impugnar el resultat. El tema està donant força de parlar en l'àmbit del futbol territorial perquè es dona el cas que l'equip contra el que es presenta la impugnació, l'Horta, l'any passat va assolir el primer lloc de primera catalana que donava l'ascens a tercera gràcies a una impugnació del partit que va perdre enfront el Sants.

    L'Horta, en cas de ser finalista, hi arribaria amb la curiositat d'haver passat tres de les quatre eliminatòries que ha disputat per penals (en una eliminatòria va estar exent). I de ser el primer equip que hi participa com a equip de primera catalana que arriba a la final. Recordem que es decideix qui participa o no en funció de quina era la categoria on participaven a la temporada anterior. Per això el Girona hi ha participat.
    I si finalment el finalista fos el Llagostera la principal cartilla de mèrits que presentaria seria haver eliminat l'únic equip dels participants que actualment milita a la primera divisió, el Girona, i ser l'unic equip que ha derrotat en competició oficial a l'Espanyol B. 

    L'altre finalista és el Cornellà, que seria el favorit després d'aher tingut el quadre més dur eliminant dos segones, el Nàstic i el Reus, i a Castelldefels, Cerdanyola i Sant Andreu.
  • Un_senyor_damunt_un_ruc1.713 1 917👍 1.431
    Jornada 17
    Santa Catalina1-1Manacor
    Son Cladera0-1Santanyí
    Sant Rafel0-1Alcúdia
    Ferriolense1-1Mercadal
    Binissalem2-2Llosetense
    Poblense7-1Petra
    Collerense2-1Platges de Calvià
    Felanitx2-1Mallorca B
    Eivissa1-0Constància
    Serverense1-2Esporles

    Els 4 de davant es troben en una escapada, fent servir una metàfora ciclista. La victòria del Felanitx davant del líder ha compactat la lluita per la primera posició alhora que els eivissencs privaven al Constància d'atracar-se als playoff. La sorprenent victòria del Collerense també ha deixat al Platges de Calvià sense sumar. Victòria que increïblement no ha servit per a gran cosa en una jornada excepcionalment profitosa per als equips de la zona baixa. El Mercadal empatava a Son Ferriol. Semblava un bon resultat, però la victòria del Santanyí l'ha convertit en insuficient i els mercadalencs tornen al descens. Al Petra, en canvi, els bons resultats dels equips humils no li han empeltat les bones sensacions i ha rebut una golejada del Poblense. Finalment, nómes la victòria de l'Alcúdia ha pogut evitar que els 4 de davant se n'anessin fins als 8 punts d'avantatge amb la resta.

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca B3913044210
    2Eivissa381223397
    3Poblense3712144112
    4Felanitx3611333121
    5Alcúdia309352423
    6P. Calvià288452720
    7Constància278362817
    8Esporles258181418
    9Ferriolense247371819
    10Sant Rafel248092329
    11Binissalem247371824
    12Serverense237282422
    13Llosetense236562029
    14Son Cladera206291828
    15Manacor206291325
    16Santa Catalina163772030
    17Santanyí1543101733
    18Mercadal1442111528
    19Collerense1334101729
    20Petra82213732
  • Campanesagain150👍 60
         Era la jornada 13 quan el Sant Andreu va marcar al minut 80 el gol a Terrassa per endur-se els tres punts. La setmana passada, al minut 81 perdia 0-2  a casa contra el Prat  i va acabar empatant a 2. Però avui ja ha estat el cumum laude. Gol de Penal a la Feixa Llarga al minut 95 per acabar guanyant 1 a 2 a l'Hospitalet. Poc s'imaginaven els seus fidels seguidors després de quedar-se amb un pam de nas a la segona jornada pel gol rebut  al minut 89  al camp del Santfeliuenc que aquests minuts del tram final de partit serien els que els donarien més alegries. Avui , èpica victòria enfront L'Hospitalet, que llença a les escombraries l'avantatge aconseguit el primer terç de campionat fent només 4 dels últims 15 punts possibles.
         
         l'Europa per la seva banda suma 13 dels últims 15 punts possibles i s'instala a la zona de les bufetades per entrar a playoff. On també hi habiten Vilafranca, Reus B i la Pobla de Mafumet i comença a tenir dificultats per mantenir-s'hi el Prat, que només ha fet 4 dels últims 15 punts en joc. El Terrassa per la seva banda, en no poder passar de l'empat a casa enfront del Vilassar surt provisionalment de la zona playoff. 

         L'Horta complerta la seva setmana màgica, si finalment la FCF desestima el recurs del Llagostera, i suma els tres punts dies després de classificar-se per la seva primera final de Copa Catalunya. Gavà per la seva banda, tot i els esforços dels qui han quedat al front del club i la bona voluntat que hi estan posant, dificilment podrà superar l'etapa post-Maniega sense haver de començar de nou a primera catalana. 

         El Santfeliuenc,  entra en caiguda lliure amb 3 de 15 punts possibles. Com ja vaig pronosticar quan estava entre els quatre primers.  I per tant aprofito per fer-me el xuloputes i recordar-ho. Patirà si el Vilassar, Gavà o Granollers encarrilen bons resultats. La seva sort és que de moment no sembla que això hagi de succeir. En la mateixa situació està el Palamós. 
     
         Per la seva banda el Santboià segueix sorprenent a tots per la seva eficiència defensiva i poc li ha faltat avui per ser el primer equip que derrota l'Espanyol B. 

         El partit als Canyars entre Castelldefels i Cerdanyola, dos equips molt semblants (els entrenadors són germans), es decanta pels locals que respiren amb més comoditat. Tot i que segueixen sent un dels equips que segurament patirà fins les últimes jornades de campionat. Després de la retirada l'any passat amb 45 anys del que era el seu etern capità Jorge Sanchez, es patia per qui podia exercir el paper d'executor  dels plans de l'entrenador al camp que aquest. Però pel que s'ha vist, el flamant fitxatge de l'exespanyolista Juan Verdugo,  amb 67 anys, aporta els moments de veterania necessaris per llegir adequadament el partit.   

         El Figueres, que a inici de temporada partia com un dels possibles favorits a competir per la part alta. posa fre a la mala ratxa enfront d'un Ascó que a l'igual que Hospitalet, s'ha menjat el marge de punts que havia aconseguit respecte al grupet de les bufetades pel playoff (Terrassa, Europa, Vilafranca, Sant Andreu...). S'ho repensaran molt els directius altempordanesos a l'hora de repetir la iniciativa d'avui "Vine al camp a berenar amb nosaltres". Amb l'ojectiu de donar un bon aspecte a la grada de Vilatenim es posava en marxa una controvertida campanya (desde certs sectors del club s'els acusava de ser publicitat encoberta del PSC) que consistia en jornada de portes obertes i convidar a un entrepà a qui anés al camp. S'han presentat sis autocars de l'Inserso que baixaven de visitar Sant Pere de Rodes, s'els han endrapat gairebé tots i han cardat el camp al minut 12 de partit.  

         

    Reus B          3-2 Granollers 
    Santfeliuenc  0-1 Pobla Mafumet 
    Hospitalet      1-2 Sant Andreu
    Santboià       0-0 Espanyol B
    Prat              1-2 Horta
    Europa          1-0 Palamós
    Gavà            0-1 Vilafranca
    Castelldefels 1-0 Cerdanyola
    Terrasa        0-0 Vilassar Mar
    Figueres       3-0 Ascó


    1 ESPANYOL, R.C.D.,B45 14303712GGGGE 
    2 ASCÓ, F.C.,A32 9532419PGEEP 
    3 L'HOSPITALET, CENTRE ESPORTS,A30 9353015GPEPP 
    4 SANT ANDREU, U.E.,A29 8542511GGEEG 
    5 TERRASSA FC, A29 7822917PGGGE 
    6 POBLA MAFUMET, C.F.,A29 8541711PGGEG 
    7 EUROPA, C.E.,A28 8452119GGEGG 
    8 VILAFRANCA, F.C.,A27 8362421EGPPG 
    9 PRAT, A.E.,A26 7553018PPGEP 
    10 REUS DEPORTIU, C.F. SAD,B26 6551916EPPEG 
    11 HORTA, U.AT.,A23 7282425GPGPG 
    12 SANTBOIA, F.C.,A22 5751211EGGEE 
    13 FIGUERES, U.E.,A20 6292021EEPPG 
    14 CASTELLDEFELS, U.E.,A20 5571718EPGEG 
    15 SANTFELIUENC, F.C.,A19 4761515EEPEP 
    16 CERDANYOLA DEL VALLES FC.,A16 4491325PPGEP 
    17 PALAMOS C.F.,A15 43101730EGPGP 
    18 GRANOLLERS, E.C.,A13 41111223PPPGP 
    19 GAVA, C.F.,A11 32121244GPPPP 
    20 VILASSAR MAR,U.E.,A10 2312633EPPEE 





  • Un_senyor_damunt_un_ruc1.713 1 917👍 1.431
    Jornada 16
    At. Saguntí1-2Ontinyent
    Elx2-2V.Mestalla
    Lleida0-0Hèrcules
    Sabadell1-1Formentera
    Olot0-0Mallorca
    Santa Eulària0-0Alcoià
    At. Balears0-1Llagostera
    Saragossa B0-0Ebro
    Badalona0-0Vila-real B
    Peralada1-2Cornellà

    El Black Friday ha arribat a Segona B amb una gran rebaixa de gols: fins a 5 empats a 0 en aquesta jornada i només 13 gols en tota la jornada. El Mallorca ha patinat al camp de l'Olot, però en aquest cap de setmana de rebaixes agressives, els mallorquins no han hagut de passar per caixa a pagar el seu error. Tots els perseguidors directes han empatat i la immensa diferència de 13 punts roman intacta. En conseqüència, el Cornellà i l'Ontinyent, que no han fallat, s'han ficat de ple en la lluita per l'ascens. A la zona baixa, l'Olot, com deia, ha tret un punt en un partit que, a priori es podia pensar que es perdria. El Llagostera ha fet mal al Balears amb una victòria que deixa ambdós equips separats per un punt. La situació hauria pogut acabar en autèntica tragèdia si el Peralada hagués arribat a guanyar el Cornellà i hagués ficat en playoff de descens a l'Atlètic. El Formentera, a base d'un altre empat aconsegueix una mica de calma, tot i que és bastant tensa. La Penya Esportiva també ha sumat un punt amb l'Alcoià, però la salvació directa segueix a 6 punts.

    PosicióEquipPuntsGEPGFGC
    1Mallorca401240265
    2Vila-real B276911610
    3Elx267542516
    4Cornellà268262319
    5Ontinyent267541511
    6Hèrcules246642016
    7At. Saguntí236552018
    8Sabadell2241021513
    9Badalona225741817
    10Alcoià225741716
    11Lleida225741415
    12V. Mestalla215653125
    13Ebro194751317
    14Formentera194751217
    15At. Balears173851416
    16Peralada164481521
    17Llagostera164481119
    18Olot111871119
    19Santa Eulària11259919
    20Saragossa B80881531
    • Campanesagain150👍 60
      Hi ha un parell de temes que em fascinen especialment.... un és el Sabadell i els seu deu empats. I l'altre Enric Gallego, que porta  14 dels 23 gols que ha fet el Cornellà.
           I ja de pas aprofito per publicitar aquest bloc que s'ha posat fa poc en marxa sobre l'actualitat de l'At. Balears.

      https://elbalearico.wordpress.com/
      • Un_senyor_damunt_un_ruc1.713 1 917👍 1.431
        Segons resultados-futbol.com n'Enric n'hauria fet 16 de 23, però no sé si és una font fiable.
        El filial del València també és per fer-s'ho mirar. Són els màxims golejadors però alhora són un colador en defensa, els segons més golejats. Sorprenent.
        Trob que a Tercera, al grup de les Illes, el porter de l'Alcúdia va fer 2 gols al primer partit de lliga i va ser el màxim golejador la primera jornada.
        • Campanesagain150👍 60
          Ho tindré en compte a l'hora de fer llicències narratives per les meves cròniques. Un porter fent dos gols. Però ho he estat mirant i el jugador que va fer dos gols amb l'Alcúdia la primera jornada és migcampista.
          Però m'ha servit per trobar això, que es de fa dos anys...
          https://www.youtube.com/embed/3lD5gSqIyJQ 

          Si els gols de l'Enric són 16 encara és més espectacular..... a futbolme li donen 14. No se quin és més fiable. A la web de la RFEF no donen la xifra de golejadors.  

Publicitat

Novetats

Fòrums

  • 8.985.931 missatges
  • 210.838 temes
Fixa la barra dreta
Accedeix als fòrums Normes dels fòrums

Fils
més votats

Accedeix als fils més votats
Publicitat