Atenció: Aquest fil té més d'un any d'antiguitat, i els seus continguts podrien haver quedar obsolets.

Fòrum

Mapa de la taxa d'atur a Espanya per municipis

catalàamallorca33.097 6 20👍 8.084

No em deixa enllaçar la imatge. Aquí es veu: http://www.mapadelparo.com/

Respostes

Configuració
  • Fidèsset4.882 6 401👍 4

    Ja no n'hi han per sota del 10%?

  • Fidèsset4.882 6 401👍 4

    http://www.mapadelparo.com/home/cataluna

     

    Per què no em sorpren Badia?

     

     

    MUNICIPIOPROVINCIACOMUNIDADAFILIADOSPARADOSPOBLACIÓN ACTIVATASA DE PARO
    Badia del VallèsBarcelonaCataluña8281765259368
    Cabrera d'AnoiaBarcelonaCataluña8315623965
    Santa Margarida de MontbuiBarcelonaCataluña10141300231456
    Vilanova del CamíBarcelonaCataluña14081629303754
    Santa Coloma de GramenetBarcelonaCataluña14572131952776748
    RellinarsBarcelonaCataluña897516446
    Pont de Vilomara i Rocafort, ElBarcelonaCataluña46038684646
    Torrelles de FoixBarcelonaCataluña35928264144
    CubellesBarcelonaCataluña17741372314644
    OlivellaBarcelonaCataluña42331173442
    PieraBarcelonaCataluña22661654392042
    CanyellesBarcelonaCataluña611433104441
    ViladaBarcelonaCataluña765112740
    Torre de Claramunt, LaBarcelonaCataluña638421105940
    Guardiola de BerguedàBarcelonaCataluña1379022740
    Cànoves i SamalúsBarcelonaCataluña39025364339
    CanovellesBarcelonaCataluña32482039528739
    Premià de MarBarcelonaCataluña46382746738437
    CallúsBarcelonaCataluña29517346837
    PontonsBarcelonaCataluña864913536
    Olesa de MontserratBarcelonaCataluña40802274635436
    RipolletBarcelonaCataluña713439551108936
    Monistrol de CaldersBarcelonaCataluña1096016936
    VallgorguinaBarcelonaCataluña40022062035
    Sant Martí de CentellesBarcelonaCataluña21411633035
    Pobla de Lillet, LaBarcelonaCataluña19710630335
    AlpensBarcelonaCataluña43236635
    Sant Llorenç SavallBarcelonaCataluña34318152435
    Sant Pere de RibesBarcelonaCataluña58293072890135
    Llagosta, LaBarcelonaCataluña28451460430534
    Santa Maria de MartorellesBarcelonaCataluña1196118034
    Sant Vicenç de CastelletBarcelonaCataluña19561000295634
    Pineda de MarBarcelonaCataluña61583143930134
    NavarclesBarcelonaCataluña1021512153333
    Sant Julià de CerdanyolaBarcelonaCataluña26133933
    TalamancaBarcelonaCataluña1682433
    Castellnou de BagesBarcelonaCataluña1336619933
    Sant Vicenç dels HortsBarcelonaCataluña64633142960533
    Sant Iscle de VallaltaBarcelonaCataluña24511936433
    Mollet del VallèsBarcelonaCataluña1183557411757633
    MuntanyolaBarcelonaCataluña974714433
    Roda de TerBarcelonaCataluña1038497153532
    MasquefaBarcelonaCataluña1618774239232
    Canet de MarBarcelonaCataluña25681226379432
    Figaró-MontmanyBarcelonaCataluña24211535732
    Sant Feliu de CodinesBarcelonaCataluña1064494155832
    ValliranaBarcelonaCataluña25781194377232
    ManlleuBarcelonaCataluña48082192700031
    Malgrat de MarBarcelonaCataluña39341790572431
    Vilanova i la GeltrúBarcelonaCataluña1487167232159431
    BalenyàBarcelonaCataluña905408131331
    BadalonaBarcelonaCataluña50082225357261731
    ViladecansBarcelonaCataluña1417762912046831
    Santa Eulàlia de RiuprimerBarcelonaCataluña1928527731
    Torrelles de LlobregatBarcelonaCataluña915405132031
    Sant Adrià de BesòsBarcelonaCataluña889439361283031
    VallcebreBarcelonaCataluña30134330
    Castellbell i el VilarBarcelonaCataluña828357118530
    EsparregueraBarcelonaCataluña49732129710230
    Sant Quintí de MedionaBarcelonaCataluña43718562230
    Hostalets de Pierola, ElsBarcelonaCataluña54423077430
    Santa SusannaBarcelonaCataluña63826990730
    Sant Hipòlit de VoltregàBarcelonaCataluña60125185229
    Sant Martí SarrocaBarcelonaCataluña56323579829
    PuigdàlberBarcelonaCataluña893712629
    NavàsBarcelonaCataluña1423588201129
    Nou de Berguedà, LaBarcelonaCataluña2293129
    UllastrellBarcelonaCataluña35714550229
    Santa Maria de PalautorderaBarcelonaCataluña1963797276029
    GironellaBarcelonaCataluña976395137129
    Vilalba SasserraBarcelonaCataluña1315318429
    TerrassaBarcelonaCataluña57800231878098729
    Montornès del VallèsBarcelonaCataluña46671870653729
    FígolsBarcelonaCataluña52729
    MataróBarcelonaCataluña36523143795090228
    BagàBarcelonaCataluña48118967028
    Corbera de LlobregatBarcelonaCataluña2444946339028
    Sant Feliu de LlobregatBarcelonaCataluña968737161340328
    Bigues i RiellsBarcelonaCataluña1882711259327
    MontgatBarcelonaCataluña2266855312127
    Sant Antoni de VilamajorBarcelonaCataluña1214458167227
    RubíBarcelonaCataluña2070677962850227
    Lliçà d'AmuntBarcelonaCataluña33551263461827
    Quar, LaBarcelonaCataluña831127
    Fogars de la SelvaBarcelonaCataluña46017263227
    TorderaBarcelonaCataluña45631690625327
    PalafollsBarcelonaCataluña2337863320027
    Vallbona d'AnoiaBarcelonaCataluña31711743427
    Olesa de BonesvallsBarcelonaCataluña35513148627
    Sant Cebrià de VallaltaBarcelonaCataluña819302112127
    Cabanyes, LesBarcelonaCataluña1726323527
    CarmeBarcelonaCataluña1766424027
    GaiàBarcelonaCataluña44166027
    MontesquiuBarcelonaCataluña1605821827
    Caldes d'EstracBarcelonaCataluña55519875326
    CercsBarcelonaCataluña28510138626
    ArgençolaBarcelonaCataluña34124626
    GelidaBarcelonaCataluña1611568217926
    Sant Boi de LlobregatBarcelonaCataluña2316681333129926
    Arenys de MuntBarcelonaCataluña1967689265626
    TorellóBarcelonaCataluña36901282497226
    DosriusBarcelonaCataluña1319453177226
    SabadellBarcelonaCataluña58390200007839026
    CardedeuBarcelonaCataluña38461317516326
    MuraBarcelonaCataluña44155925
    Monistrol de MontserratBarcelonaCataluña812276108825
    BergaBarcelonaCataluña46291563619225
    BeguesBarcelonaCataluña1142384152625
    CastellgalíBarcelonaCataluña58219577725
    Sant Martí de TousBarcelonaCataluña2036827125
    Santa Eulàlia de RonçanaBarcelonaCataluña1642548219025
    CampinsBarcelonaCataluña1083614425
    BellpratBarcelonaCataluña931225
    Arenys de MarBarcelonaCataluña35751188476325
    Premià de DaltBarcelonaCataluña2353778313125
    Castellví de la MarcaBarcelonaCataluña35411747125
    MedionaBarcelonaCataluña51717068725
    OristàBarcelonaCataluña1284217025
    Sant Climent de LlobregatBarcelonaCataluña843276111925
    CalafBarcelonaCataluña1100360146025
    CastelldefelsBarcelonaCataluña1431046771898725
    Vilafranca del PenedèsBarcelonaCataluña1209339421603525
    BalsarenyBarcelonaCataluña834271110525
    CalellaBarcelonaCataluña54391760719924
    VacarissesBarcelonaCataluña1623525214824
    Sant Llorenç d'HortonsBarcelonaCataluña52917170024
    OlvanBarcelonaCataluña2618434524
    OrpíBarcelonaCataluña2893724
    Sant Pere de VilamajorBarcelonaCataluña1094349144324
    CalldetenesBarcelonaCataluña57218175324
    Sant Feliu SasserraBarcelonaCataluña1655221724
    CoponsBarcelonaCataluña54177124
    PallejàBarcelonaCataluña2641830347124
    CapolatBarcelonaCataluña1652124
    Sant Salvador de GuardiolaBarcelonaCataluña919286120524
    CapelladesBarcelonaCataluña1391426181723
    Aguilar de SegarraBarcelonaCataluña49156423
    FonollosaBarcelonaCataluña35010745723
    Sant CeloniBarcelonaCataluña52181586680423
    TagamanentBarcelonaCataluña76239923
    CervellóBarcelonaCataluña2220663288323
    CollbatóBarcelonaCataluña816243105923
    Prats de LluçanèsBarcelonaCataluña66119685723
    ManresaBarcelonaCataluña2354869733052123
    TonaBarcelonaCataluña1981585256623
    Castellar del VallèsBarcelonaCataluña65721938851023
    Sant Fost de CampsentellesBarcelonaCataluña2109621273023
    GavàBarcelonaCataluña1341039471735723
    Bruc, ElBarcelonaCataluña44312957223
    CentellesBarcelonaCataluña2045595264023
    ArtésBarcelonaCataluña1500434193422
    CardonaBarcelonaCataluña1161334149522
    Estany, L'BarcelonaCataluña73219422
    Granada, LaBarcelonaCataluña57516574022
    Santa Margarida i els MonjosBarcelonaCataluña2636756339222
    JorbaBarcelonaCataluña1925524722
    Hospitalet de Llobregat, L'BarcelonaCataluña819772342710540422
    Sant Bartomeu del GrauBarcelonaCataluña2747835222
    IgualadaBarcelonaCataluña1345338001725322
    Garriga, LaBarcelonaCataluña42661203546922
    TaradellBarcelonaCataluña1514423193722
    Caldes de MontbuiBarcelonaCataluña50661408647422
    Pla del Penedès, ElBarcelonaCataluña2567132722
    ÒrriusBarcelonaCataluña1393817721
    Avinyonet del PenedèsBarcelonaCataluña44812156921
    Masnou, ElBarcelonaCataluña58691570743921
    GualbaBarcelonaCataluña3599645521
    Sant Andreu de la BarcaBarcelonaCataluña931324841179721
    MartorellBarcelonaCataluña1051727931331021
    TianaBarcelonaCataluña1593423201621
    Vilassar de MarBarcelonaCataluña47271250597721
    Castellar del RiuBarcelonaCataluña2362921
    CastellolíBarcelonaCataluña962512121
    CollsuspinaBarcelonaCataluña77209721
    CasserresBarcelonaCataluña41610852421
    CaldersBarcelonaCataluña2085426221
    BorredàBarcelonaCataluña1313416521
    VallromanesBarcelonaCataluña49912962821
    Vilanova del VallèsBarcelonaCataluña1346346169220
    Franqueses del Vallès, LesBarcelonaCataluña69551785874020
    Llinars del VallèsBarcelonaCataluña3405863426820
    Sant Andreu de LlavaneresBarcelonaCataluña2289578286720
    Sant Sadurní d'OsormortBarcelonaCataluña1231520
    AiguafredaBarcelonaCataluña69817487220
    Sant Pol de MarBarcelonaCataluña1203297150020
    MontmelóBarcelonaCataluña3326815414120
    Castellar de n'HugBarcelonaCataluña45115620
    Sant Esteve de PalautorderaBarcelonaCataluña53813166920
    Puig-reigBarcelonaCataluña1290310160019
    SúriaBarcelonaCataluña1858442230019
    GranollersBarcelonaCataluña2483059023073219
    ÒdenaBarcelonaCataluña1547366191319
    Cornellà de LlobregatBarcelonaCataluña3355179284147919
    Palma de Cervelló, LaBarcelonaCataluña970229119919
    AviàBarcelonaCataluña56913470319
    Sant Vicenç de MontaltBarcelonaCataluña1324310163419
    SitgesBarcelonaCataluña72881705899319
    Sant Julià de VilatortaBarcelonaCataluña69416285619
    Sant Joan de VilatorradaBarcelonaCataluña3756872462819
    MoiàBarcelonaCataluña1561359192019
    ArgentonaBarcelonaCataluña3918896481419
    OrísBarcelonaCataluña79189719
    Fogars de MontclúsBarcelonaCataluña1032312618
    Santa Eugènia de BergaBarcelonaCataluña68115183218
    Molins de ReiBarcelonaCataluña77231709943218
    CastellterçolBarcelonaCataluña60413373718
    FolguerolesBarcelonaCataluña49110859918
    Esplugues de LlobregatBarcelonaCataluña1618035151969518
    Sant Martí SesgueiolesBarcelonaCataluña1312815918
    RubióBarcelonaCataluña3374018
    Parets del VallèsBarcelonaCataluña74631573903617
    Sant Pere de TorellóBarcelonaCataluña74415690017
    Llacuna, LaBarcelonaCataluña3016336417
    VicBarcelonaCataluña1946940712354017
    Santa Fe del PenedèsBarcelonaCataluña1012112217
    SentmenatBarcelonaCataluña3552735428717
    Cerdanyola del VallèsBarcelonaCataluña2315147312788217
    MartorellesBarcelonaCataluña2344479282317
    Santa Maria de BesoraBarcelonaCataluña49105917
    CabrilsBarcelonaCataluña1735352208717
    Castellfollit del BoixBarcelonaCataluña74158917
    RajadellBarcelonaCataluña1162313917
    Montcada i ReixacBarcelonaCataluña1690533352024016
    Sant Pere de RiudebitllesBarcelonaCataluña75114889916
    Font-rubíBarcelonaCataluña4378652316
    LluçàBarcelonaCataluña72148616
    Papiol, ElBarcelonaCataluña1621315193616
    OlostBarcelonaCataluña4087948716
    Castellfollit de RiubregósBarcelonaCataluña53106316
    Barberà del VallèsBarcelonaCataluña1635230811943316
    Castellet i la GornalBarcelonaCataluña981184116516
    Prat de Llobregat, ElBarcelonaCataluña3219960083820716
    MontclarBarcelonaCataluña2753216
    Santa Maria de CorcóBarcelonaCataluña67312479716
    Castell de l'ArenyBarcelonaCataluña1121315
    Espunyola, L'BarcelonaCataluña891610515
    TavertetBarcelonaCataluña3464015
    TorrelavitBarcelonaCataluña3976946615
    SevaBarcelonaCataluña1151200135115
    TeiàBarcelonaCataluña1908329223715
    GraneraBarcelonaCataluña2953415
    Sant Joan DespíBarcelonaCataluña1421624461666215
    Vilassar de DaltBarcelonaCataluña3490597408715
    AvinyóBarcelonaCataluña866148101415
    PerafitaBarcelonaCataluña1532617915
    Roca del Vallès, LaBarcelonaCataluña4701794549514
    Santa Perpètua de MogodaBarcelonaCataluña1392723491627614
    SallentBarcelonaCataluña3154530368414
    AbreraBarcelonaCataluña62101039724914
    Vilanova de SauBarcelonaCataluña72128414
    Sant Quirze SafajaBarcelonaCataluña1933222514
    Sant Quirze de BesoraBarcelonaCataluña72512084514
    GallifaBarcelonaCataluña5596414
    Santa Coloma de CervellóBarcelonaCataluña2949482343114
    AlellaBarcelonaCataluña2905474337914
    ViladecavallsBarcelonaCataluña3891634452514
    MarganellBarcelonaCataluña1121813014
    SaldesBarcelonaCataluña76128814
    SubiratsBarcelonaCataluña1220190141013
    Sant Vicenç de TorellóBarcelonaCataluña79912492313
    Sant Sadurní d'AnoiaBarcelonaCataluña5614835644913
    Ametlla del Vallès, L'BarcelonaCataluña2976435341113
    Vilobí del PenedèsBarcelonaCataluña3975845513
    Sant Mateu de BagesBarcelonaCataluña1782620413
    Masies de Roda, LesBarcelonaCataluña3645341713
    MontsenyBarcelonaCataluña1311915013
    Viver i SerrateixBarcelonaCataluña71108112
    SagàsBarcelonaCataluña5786512
    Castellví de RosanesBarcelonaCataluña75110585612
    SantpedorBarcelonaCataluña3601492409312
    CastellcirBarcelonaCataluña3014034112
    MatadeperaBarcelonaCataluña2316305262112
    PolinyàBarcelonaCataluña5882766664812
    Pobla de Claramunt, LaBarcelonaCataluña1607194180111
    MontmajorBarcelonaCataluña1922321511
    Sant Cugat SesgarriguesBarcelonaCataluña5216258311
    Sant Quirze del VallèsBarcelonaCataluña948811111059910
    CastellbisbalBarcelonaCataluña8579987956610
    BarcelonaBarcelonaCataluña962472109151107162310
    Santa Maria d'OlóBarcelonaCataluña3654140610
    Sant Pere SallavineraBarcelonaCataluña4555010
    Sant Fruitós de BagesBarcelonaCataluña6278679695710
    Lliçà de VallBarcelonaCataluña4777505528210
    Prats de Rei, ElsBarcelonaCataluña239252649
    Palau-solità i PlegamansBarcelonaCataluña116831188128719
    OlèrdolaBarcelonaCataluña272527429999
    Santa Cecília de VoltregàBarcelonaCataluña727799
    Sant Esteve SesroviresBarcelonaCataluña479546652619
    Sant Boi de LluçanèsBarcelonaCataluña254232778
    Brull, ElBarcelonaCataluña837908
    VecianaBarcelonaCataluña373408
    Sant Cugat del VallèsBarcelonaCataluña510424123551657
    Cabrera de MarBarcelonaCataluña279222030127
    Calonge de SegarraBarcelonaCataluña786847
    Sant Martí d'AlbarsBarcelonaCataluña786847
    TavèrnolesBarcelonaCataluña12391327
    Santa Maria de MerlèsBarcelonaCataluña594636
    Sant Just DesvernBarcelonaCataluña12613807134206
    Rupit i PruitBarcelonaCataluña11471216
    Masies de Voltregà, LesBarcelonaCataluña411224943616
    Pacs del PenedèsBarcelonaCataluña12117312846
    SobremuntBarcelonaCataluña241254
    Santa Maria de MirallesBarcelonaCataluña242102524
    PujaltBarcelonaCataluña913943
    MontmaneuBarcelonaCataluña10031033
    GurbBarcelonaCataluña34439335363
    Sant Agustí de LluçanèsBarcelonaCataluña391402
    SoraBarcelonaCataluña11221142
    MallaBarcelonaCataluña29122931
    Sant Jaume de FrontanyàBarcelonaCataluña7000
    GisclarenyBarcelonaCataluña6060

     

     

     

     

  • Trisquel11.845 4 170👍 1.316

    En Sòria hi ha tan poques coses que no hi ha ni atur.

  • __28019__1.672 5 907👍 1.051

    Situació molt greu si és certa a Santa Coloma de Gramenet:

     

    Afiliats 14572  Aturats 13195  Població activa 27767   Atur 48%

     

    Població 120.029 hab.

     

    Només hi treballa legalment el 12% de la població total (comptant infants, jubilats, etc.).


    Una misèria si ho comparem, per exemple amb l'Hospitalet (32%), Barcelona (60%), Montcada i Reixac (48,5) o Sant Adrià (25,5%).

    De fet, a Montcada amb 35.000 habitants hi ha més gent afiliada (16.900) que a Santa Coloma amb 120.000 habitants (14.572).

  • radi2catUsuari sumador37.935 12 15👍 14.243

    No distingeix per sobre del 30%. Però hi ha municipis que passen del 50% i algun que passa del 60...

  • henke55.089 10 7👍 8.295

    A més espanyolisme més atur.

  • ALXUsuari sumador31.653 11 24👍 1.966

    la direcció està malament. N'hi ha una que es diu elmapadelparo

  • Nou Barris15.240 7 119👍 9.297

    Si se'n fes un de Barcelona on s'indiqués l'atur per districtes, els resultats del meu serien esfereïdors...


Publicitat

Fòrums

  • 8.902.004 missatges
  • 207.862 temes
Fixa la barra dreta
Accedeix als fòrums Normes dels fòrums

Fils
més votats

Accedeix als fils més votats
Publicitat